wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Naukowy zawrót głowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2007, 10:53

Klub europejski, warsztaty dziennikarskie, przedsiębiorczość, astronomia - to tylko kilka zajęć pozalekcyjnych, z których od września będą mogli skorzystać uczniowie

bialskich szkół. Są i takie, które wystartują jeszcze w wakacje.

- Od sierpnia działa u nas kawiarenka internetowa - mówi Joanna Kędziera z sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Białej Podlaskiej. - Uczniowie oswajają się z komputerem, uczą się szukać informacji w sieci - oczywiście wszystko pod okiem nauczyciela - dodaje. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i wtorek od godziny 8 do 18.
Dyrektorzy szkół pomyśleli też o amatorach sportu i aktywnego spędzania czasu. Gimnazjum nr 2 przygotowało dla dzieci zajęcia na basenie pod hasłem "Bezpieczna kąpiel”. - Mój syn panicznie boi się wody. Mam nadzieję, że te zajęcia pomogą mu przełamać lęk. Chciałabym, aby nauczył się pływać, tym bardziej, że często jeździmy nad jezioro - mówi pani Katarzyna, mama 12-letniego Tomka.
Z kolei I LO zamierza zorganizować ogólnoszkolne biegi przełajowe, m.in. na terenie Parku Radziłowskiego. To wszystko jeszcze latem. A po wakacjach… - Każda szkoła opracowała plan kilku zajęć pozalekcyjnych. Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z tych, które im najbardziej odpowiadają. Oferta skierowana jest zarówno do dzieci, które pochodzą z rodzin patologicznych, mają problemy z nauką, ale i takich, które mają dobre oceny i chciałyby rozwijać swoje talenty - tłumaczy Bogusława Chmiel, pracownica Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Są organizowane w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Tuż przed wakacjami Biała Podlaska wygrała konkurs ogłoszony przez lubelskiego kuratora oświaty i otrzymała na ten cel ponad 350 tys. zł - najwyższą w naszym województwie.
Spotkania pozalekcyjne będą się odbywały do listopada w każdej bialskiej szkole. Weźmie w nich udział około 3 tys. 800 uczniów. - Będą to zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności; zainteresowania, zamiłowania i uzdolnienia; zajęcia o charakterze psychologiczno-pedagogicznym; dodatkowe zajęcia wyrównawcze; sportowo-rekreacyjne oraz takie, które zachęcą i przygotują do aktywności edukacyjnej i zawodowej - wylicza Chmiel.
Najmłodsi będą mogli się zapisać do koła odkrywców tajemnic przyrody, czy klubu europejskiego. Uczniowie gimnazjów - np. na warsztaty dziennikarskie, plastyczne, sportowe. A licealiści - na zajęcia z przedsiębiorczości, do koła literacko-teatralnego i miłośników sztuki czy też na zajęcia z astronomii. To tylko niektóre propozycje. Każda szkoła opracowała własne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!