niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Odwołany prezes stadniny w Janowie Podlaskim też idzie do sądu

Dodano: 4 marca 2016, 12:52
Autor: eb

Marek Trela chce złożyć pozew dla zasady. Chodzi mu o honor, bo nie spodziewa się wygrać w sądzie (fot. archiwum DW)<br />
Marek Trela chce złożyć pozew dla zasady. Chodzi mu o honor, bo nie spodziewa się wygrać w sądzie (fot. archiwum DW)

Odwołani przez Agencję Nieruchomości Rolnych prezesi stadnin koni arabskich idą do sądu pracy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Jerzy Białobok, były prezes stadniny w Michałowie (woj. świętokrzyskie) już złożył pozew do sądu w Jędrzejowie, w którym domaga się przywrócenia do pracy oraz odszkodowania.

Natomiast Marek Trela, były szef stadniny w Janowie Podlaskim dopiero zapowiada złożenie pozwu. Do momentu zamknięcia czwartkowego wydania gazety, nie udało nam się z nim skontaktować, bo wyjechał za granicę. Ale jak podaje Radio ZET, Trela „chce złożyć pozew dla zasady”. Chodzi mu o honor, bo nie spodziewa się wygrać w sądzie.

Przypomnijmy, że 19 lutego związany z PiS prezes Agencji Nieruchomości Rolnych, która jest właścicielem państwowych stadnin, odwołał ze stanowiska Marka Trelę, prezesa stadniny w Janowie Podlaskim, Jerzego Białoboka, prezesa stadniny w Michałowie oraz Annę Stojanowską, specjalistę do spraw hodowli konia arabskiego w ANR.

Powód? To m.in. „brak odpowiedniego nadzoru hodowlano-weterynaryjnego nad końmi arabskimi”, Agencji nie spodobały się „okoliczności związane z zachorowaniem, leczeniem i eutanazją klaczy Pianissima, która wyceniona została na 3 mln euro”. Zdaniem ANR zarządy obu stadnin dopuściły też do „pobierania przez zagranicznych kontrahentów większej liczby zarodków niż dopuszczają to polskie regulacje”.

CBA w stadninach

Poza tym, głównie prawicowe media, powołując się na protokół z kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w stadninach podają, że w latach 2011–2012 stadniny przyniosły ANR 18 mln zł strat. Pada też wątek firmy Polturf, organizatora aukcji Pride of Poland. Według tygodnika „DoRzeczy”, firma została wybrana bez przetargu.

– Nigdy nie było strat w naszych stadninach – tak do tych doniesień odniósł się w środę w telewizji Republika Marek Trela. – Gdyby dokładnie ten raport przeczytać, to tam na pewno nie znalazła się informacja, że przetargu nie było. Do konkursu startował Polturf i firma Polish Prestige – powiedział były prezes. – Z raportu CBA nic nie wynikało – podkreślił.

• Wywiad z Markiem Trelą

Gość
karino
Gość
(71) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 marca 2016 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawdźcie treść tego raportu. Janów jest tam wymieniany marginalnie, w raporcie stadnina ma ocenę "pozytywna mimo stwierdzonych nieprawidłowości". Nieprawidłowości dotyczyły głównie braku polityki wyceny koni i złego zarządzania budynkami, na przykład brak książeczki opisującej remonty.
Rozwiń
karino
karino (5 marca 2016 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/rolnictwo/nik-o-stadninach-koni.html

Sprawdźcie sobie datę raportu.Tyle w temacie.

Rozwiń
Gość
Gość (5 marca 2016 o 12:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i co to da i co ci to da. tylko roboty będzie miał sąd. i już. NIKT CIĘ TAM NIE CHCE MAREK. wypisz to sobie na czole. i czytaj codziennie kilka razy aż zrozumiesz. rozumiesz?
Rozwiń
Gość
Gość (5 marca 2016 o 12:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W 2014 roku były poważne nieprawidłowości pnie Marku niech pan odpocznie
Rozwiń
Gość
Gość (5 marca 2016 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o tak klozety platformerskie się wściekły - nie udało się stadnin sprywatyzować ;) ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (71)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!