sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Place zabaw pod lupą straży miejskiej. Czy w piasku jest czysto?

Dodano: 4 czerwca 2017, 15:28
Autor: eb

Straż Miejska w Białej Podlaskiej skontroluje place zabaw. Strażnicy sprawdzać będą m.in. stan techniczny urządzeń i czystość piasku w piaskownicy.

Chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców. Dlatego straż miejska przyjrzy się stanowi technicznemu huśtawek, zjeżdżalni, drabinek, ścianki wspinaczkowej.

Kontrola obejmie również mocowanie łańcuchów i lin oraz nawierzchnie placu. Ale strażnicy zwracać będą uwagę także na wulgarne napisy na zabawkach, trwałość ogrodzeń, stan koszy na śmieci oraz ławek. A jeżeli place mają swoje regulaminy, to strażnicy zobaczą czy są one czytelne i zrozumiałe dla potencjalnych użytkowników.

– Sprawdzać będziemy również czystość piasku w piaskownicy. Zanieczyszczenia, śmieci oraz odchody zwierzęce mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia dzieci. Różne bakterie, grzyby i mikroorganizmy mogą wywoływać wiele groźnych chorób, trudnych do wyleczenia – tłumaczy Artur Kozioł, komendant bialskiej straży miejskiej.

– Kontrole mają dodatkowo wyeliminować spożywanie alkoholu i palenie wyrobów tytoniowych oraz wyprowadzanie zwierząt na terenach przeznaczonych do zabawy dla dzieci. Tego typu postępowanie może zostać nawet ukarane mandatem – zaznacza Kozioł.

Informacje o nieprawidłowościach straż przekazywać będzie do administratorów placów zabaw.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 czerwca 2017 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli straże miejskie muszą mieć LUPY do takich czynności, niech pani redaktor sprawdzi czy ślepców przyjmują do tych ,,formacji''....
Rozwiń
Gość
Gość (4 czerwca 2017 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie jest sanepid i nadzór budowlany?
Rozwiń
Gość
Gość (4 czerwca 2017 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I super... w końcu ktoś pomyślał o bezpieczeństwie maluchów.... szkoda że w Lublinie SM nie posprawdza.... pewnie za dużo roboty... łatwiej mandat za złe parkowanie wypisać....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!