Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 czerwca 2017 r.
19:09

Blokują budowę placu zabaw. "Wzmożony ruch, hałas, naruszenie swobodnego ruchu pieszych"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
26 11 A A
W tym miejscu miał powstać plac zabaw w ramach budżetu obywatelskiego. Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Kopernika 7A jest przeciwna inwestycji
W tym miejscu miał powstać plac zabaw w ramach budżetu obywatelskiego. Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Kopernika 7A jest przeciwna inwestycji (fot. Ewelina Burda)

Budowa placu zabaw przy ulicy Kopernika w Białej Podlaskiej wstrzymana. Na inwestycję nie zgadza się wspólnota mieszkaniowa przy ul. Kopernika 7A.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt placu zabaw na miejskiej działce przy ulicy Kopernika poparło w głosowaniu na budżet obywatelski blisko tysiąc osób.

– 9 maja dostałam zawiadomienie, że inwestycja musi zostać na razie wstrzymana do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd. Przez rok żaden z mieszkańców bloku przy Kopernika 7A nie zgłosił do nas żadnych pretensji – opowiada Izabela Artych, autorka tego projektu.

Okazuje się że wspólnota mieszkaniowa wystąpiła do sądu z wnioskiem o wstrzymanie inwestycji w związku z chęcią wykupu działki od miasta. Pełnomocnik wspólnoty w urzędowym piśmie skarży się, że plac zabaw spowoduje wzmożony ruch i hałas, naruszy swobodny ruch pieszych, uniemożliwi postawienie rusztowań w czasie remontów czy ograniczy dostęp do sieci wodociągowych.

Na miejscu trudno jednak przekonać mieszkańców bloku przy ulicy Kopernika 7A do rozmowy. – Jesteśmy przeciwni budowie placu zabaw – ucinają krótko mieszkańcy, gdy dzwonimy domofonem do kolejnych mieszkań.

– Chodziłyśmy z koleżanką po całym mieście i zbierałyśmy podpisy pod tym projektem. Wieszałyśmy ulotki. Miałyśmy styczność z mieszkańcami tego bloku. Nikt z nami się nie skontaktował. Trochę po cichu zostało to załatwione – uważa Artych. – To wielka szkoda, teraz ludzie pytają nas kiedy plac będzie gotowy, a my nie wiemy co odpowiedzieć. Bo nie wiemy ile potrwa procedura. A widzimy, że inne projekty z budżetu obywatelskiego są realizowane – dodaje Artych.

Jej zdaniem przy ulicy Kopernika brakuje placu zabaw. – Do tej pory chodziłyśmy z dziećmi na ul. Terebelską na place zabaw. Ale to dosyć daleko – przyznaje autorka projektu.

Tymczasem, urzędnicy są gotowi z dokumentacją aby ogłosić przetarg na budowę placu. – Wspólnota mieszkaniowa jest niezadowolona z planowanej inwestycji, zgłosiła wniosek do sądu, bo jest zainteresowana wykupem działki. Z kolei sąd wydał postawienie o wstrzymaniu budowy placu do czasu rozstrzygnięcia kwestii wykupu – tłumaczy Gabriela Janicka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej.

– Wspólnota została zobowiązana do dostarczenia oświadczenia wszystkich właścicieli tej nieruchomości o zgodzie na wykup działki. Rozstrzygnięcie powinno być znane w ciągu kilku tygodni. Jeżeli wspólnota nie dostarczy takiego oświadczania, mamy pełne prawo do działania na tej działce – podkreśla Janicka.

Poza tym, urzędnicy zapewniają, że nie kwestionują prawa wspólnoty do dojazdu do bloku czy zabezpieczenia miejsc parkingowych. – Ale uważamy, że to nie może tak drastycznie ograniczać prawa własności na terenach miejskich. W moim odczuciu plac zabaw to inwestycja, która nie powinna budzić takich kontrowersji – zaznacza pani naczelnik.

Urząd miasta ma już gotową praktycznie całą dokumentację projektową. – Nie wiemy ile potrwa obecne postępowanie administracyjne, czy wspólnota będzie się nadal odwoływać. Ale mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się ten plac zabaw zrealizować – stwierdza na koniec Gabriela Janicka.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 18:20
A pod oknami samochody jak stoją!!!! To nie przeszkadzają?!!!!! Bo parking z zieleni sobie zrobiliście!! I o to w tym chodzi że jak plac zabaw postanie to nie będzie gdzie pod oknem samochodu postawić !!!!!!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 23:36
Niech prezydent robi plac zabaw w parku radziwiłłowskim, a nie ludziom pod oknami.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 14:34
Pani Gabrielo Janicka Barzo dziękuję że Pani jest za budową placu zabaw.Bo w tym wszystkim tylko chodzi aby na tej zieleni stały samochody.Ludzie tam sobie zrobili parking.Przy każdym bloku stoi plac zabaw i jest dojście do rusztowania,dojście itd.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 14:03
Proszę Bardzo Mieszkańców Białej Podlaskiej o Pomoc komentarzami lub w jakiś inny sposób aby powstał upragniony plac zabaw dla dzieci.Sami spójrzcie że stoją samochody na zielonej trawie a dzieci nie mają się gdzie bawić.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 13:57
Jak można powiedzieć że hałas!! Że brak dojścia? Bo aż z dwóch stron blok ma dojście i dojazd nawet kombajnem !! Taka szeroka droga!! Zieleń jest na środku!! Tak samo z rusztawaniem nie będzie żadnego problemu!!!!! Tam między blokami jest duża przestrzeń!!!! Bzdury gadają i tyle aby plac zabaw nie powstał bo inaczej pod blokiem nie będą mogły stać samochody na zielonej trawie!!!!A dzieci pod blokiem nawet nie mają ławki!! Taka jest prawda!!Dlatego Błagam Was Mieszkańcy Pomóżcie Dzieciom w tej sprawie jak tylko możecie!!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 13:33
Panie Prezydencie!! Proszę o interwencje!! Pan lubi dzieci i w ich sprawie Proszę aby tam niestały samochody na zielonej trawie tylko powstał plac zabaw wedle głosowania który wygrał.Ludziom tam tylko chodzi o parkowanie samochodów a nie hasłas czy dojście!!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 11:43
Czytam, paczam i oczom nie wierzę... Zakładam, ze średnia wieku w okolicy to 60+ Ludzie - jak można być takim zidiociałym kretynem? Mohery - weźcie pod uwagę, że jeśli dożyjecie do 70-80 to te małe dzieci będą zapieprzać na Waszą emeryturę. Ktoś z UM powinien pójść po rozum do głowy. A jeśli już dojdzie do sprzedaży, to powinien ustalić taką cenę, zeby im się odechciao (dodatkowo tak zmodyfikować plan zagospodarowania terenu, aby na tym miejscu mógł powstać wyłącznie plac zabaw/tereny zielone. Znam podobną sytuację, Lublin, młode osiedle, w co drugim mieszkaniu małe dziecko. Jakiś sąsiad wymyślił debilizm - zamykajmy plac na klucz po 19, bo dzieci krzyczą. Człowiek świadomie kupił mieszkanie z oknami na plac zabaw, a teraz ma pretensje. Co więcej - jego dziecko najbardziej hałasuje, a żona w nocy robi mu takie awantury, ze pół osiedla to słyszy. Hipokryzja.
Czytam, paczam i oczom nie wierzę... Zakładam, ze średnia wieku w okolicy to 60+ Ludzie - jak można być takim zidiociałym kretynem? Mohery - weźcie pod uwagę, że jeśli dożyjecie do 70-80 to te małe dzieci będą zapieprzać na Waszą emeryturę. Ktoś z UM powinien pójść po rozum do głowy. A jeśli już dojdzie do sprzedaży, to powinien ustalić taką cenę, zeby im się odechciao (dodatkowo tak zmodyfikować plan zagospodarowania terenu, aby na tym miejscu mógł powstać wyłącznie plac zabaw/tereny zielone. Znam podobną sytuację, Lublin, młode osiedle, ... rozwiń
Avatar
czyt / 3 czerwca 2017 o 10:07
undefined napisał:
Pieprzonym moherom plac zabaw przeszkadza. W Świdniku są podobni debile i co ciekawe też na ul. Kopernika, tylko nieco niższy numer. Też zlikwidowali plac zabaw, ba, wzięli śmietniki zlikwidowali i zrobili sobie ogrodzony parking, przez co mieszkańcy sąsiedniego bloku muszą wyrzucać śmieci gdzie indziej. Ot, daj cebulakom trochę władzy, to im szajba raz dwa odbije...
 Wot kultiura : D "– Chodziłyśmy z koleżanką po całym mieście" - w Międzyrzecu też zbierały?? Nie znam i mieszkam daleko, ale to sąsiednie bloki trzeba było obejść i zebrać podpisy. Jeśli nie podpisali, to coś oznacza. A co do śmietników w Świdniku, wyrzucajcie do lasu.
 Wot kultiura : D "– Chodziłyśmy z koleżanką po całym mieście" - w Międzyrzecu też zbierały?? Nie znam i mieszkam daleko, ale to sąsiednie bloki trzeba było obejść i zebrać podpisy. Jeśli nie podpisali, to coś oznacza. A co do śmietników w Świdniku, wyrzucajcie do lasu. rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2017 o 22:16
Po co plac zabaw jak dzieci mają telefony?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2017 o 21:43
Co za swołocz? Wolą smród pojazdów-strychnin niż bawiące się dzieci. A przecież można tez dla seniorów zrobić silownią na świeżym powietrzu, ustawić ławki.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 18:20
A pod oknami samochody jak stoją!!!! To nie przeszkadzają?!!!!! Bo parking z zieleni sobie zrobiliście!! I o to w tym chodzi że jak plac zabaw postanie to nie będzie gdzie pod oknem samochodu postawić !!!!!!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 23:36
Niech prezydent robi plac zabaw w parku radziwiłłowskim, a nie ludziom pod oknami.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 14:34
Pani Gabrielo Janicka Barzo dziękuję że Pani jest za budową placu zabaw.Bo w tym wszystkim tylko chodzi aby na tej zieleni stały samochody.Ludzie tam sobie zrobili parking.Przy każdym bloku stoi plac zabaw i jest dojście do rusztowania,dojście itd.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 14:03
Proszę Bardzo Mieszkańców Białej Podlaskiej o Pomoc komentarzami lub w jakiś inny sposób aby powstał upragniony plac zabaw dla dzieci.Sami spójrzcie że stoją samochody na zielonej trawie a dzieci nie mają się gdzie bawić.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 13:57
Jak można powiedzieć że hałas!! Że brak dojścia? Bo aż z dwóch stron blok ma dojście i dojazd nawet kombajnem !! Taka szeroka droga!! Zieleń jest na środku!! Tak samo z rusztawaniem nie będzie żadnego problemu!!!!! Tam między blokami jest duża przestrzeń!!!! Bzdury gadają i tyle aby plac zabaw nie powstał bo inaczej pod blokiem nie będą mogły stać samochody na zielonej trawie!!!!A dzieci pod blokiem nawet nie mają ławki!! Taka jest prawda!!Dlatego Błagam Was Mieszkańcy Pomóżcie Dzieciom w tej sprawie jak tylko możecie!!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 13:33
Panie Prezydencie!! Proszę o interwencje!! Pan lubi dzieci i w ich sprawie Proszę aby tam niestały samochody na zielonej trawie tylko powstał plac zabaw wedle głosowania który wygrał.Ludziom tam tylko chodzi o parkowanie samochodów a nie hasłas czy dojście!!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2017 o 11:43
Czytam, paczam i oczom nie wierzę... Zakładam, ze średnia wieku w okolicy to 60+ Ludzie - jak można być takim zidiociałym kretynem? Mohery - weźcie pod uwagę, że jeśli dożyjecie do 70-80 to te małe dzieci będą zapieprzać na Waszą emeryturę. Ktoś z UM powinien pójść po rozum do głowy. A jeśli już dojdzie do sprzedaży, to powinien ustalić taką cenę, zeby im się odechciao (dodatkowo tak zmodyfikować plan zagospodarowania terenu, aby na tym miejscu mógł powstać wyłącznie plac zabaw/tereny zielone. Znam podobną sytuację, Lublin, młode osiedle, w co drugim mieszkaniu małe dziecko. Jakiś sąsiad wymyślił debilizm - zamykajmy plac na klucz po 19, bo dzieci krzyczą. Człowiek świadomie kupił mieszkanie z oknami na plac zabaw, a teraz ma pretensje. Co więcej - jego dziecko najbardziej hałasuje, a żona w nocy robi mu takie awantury, ze pół osiedla to słyszy. Hipokryzja.
Czytam, paczam i oczom nie wierzę... Zakładam, ze średnia wieku w okolicy to 60+ Ludzie - jak można być takim zidiociałym kretynem? Mohery - weźcie pod uwagę, że jeśli dożyjecie do 70-80 to te małe dzieci będą zapieprzać na Waszą emeryturę. Ktoś z UM powinien pójść po rozum do głowy. A jeśli już dojdzie do sprzedaży, to powinien ustalić taką cenę, zeby im się odechciao (dodatkowo tak zmodyfikować plan zagospodarowania terenu, aby na tym miejscu mógł powstać wyłącznie plac zabaw/tereny zielone. Znam podobną sytuację, Lublin, młode osiedle, ... rozwiń
Avatar
czyt / 3 czerwca 2017 o 10:07
undefined napisał:
Pieprzonym moherom plac zabaw przeszkadza. W Świdniku są podobni debile i co ciekawe też na ul. Kopernika, tylko nieco niższy numer. Też zlikwidowali plac zabaw, ba, wzięli śmietniki zlikwidowali i zrobili sobie ogrodzony parking, przez co mieszkańcy sąsiedniego bloku muszą wyrzucać śmieci gdzie indziej. Ot, daj cebulakom trochę władzy, to im szajba raz dwa odbije...
 Wot kultiura : D "– Chodziłyśmy z koleżanką po całym mieście" - w Międzyrzecu też zbierały?? Nie znam i mieszkam daleko, ale to sąsiednie bloki trzeba było obejść i zebrać podpisy. Jeśli nie podpisali, to coś oznacza. A co do śmietników w Świdniku, wyrzucajcie do lasu.
 Wot kultiura : D "– Chodziłyśmy z koleżanką po całym mieście" - w Międzyrzecu też zbierały?? Nie znam i mieszkam daleko, ale to sąsiednie bloki trzeba było obejść i zebrać podpisy. Jeśli nie podpisali, to coś oznacza. A co do śmietników w Świdniku, wyrzucajcie do lasu. rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2017 o 22:16
Po co plac zabaw jak dzieci mają telefony?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2017 o 21:43
Co za swołocz? Wolą smród pojazdów-strychnin niż bawiące się dzieci. A przecież można tez dla seniorów zrobić silownią na świeżym powietrzu, ustawić ławki.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!