poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Podlaską Madonnę witały rzesze

Dodano: 5 września 2002, 20:54

Wczoraj wierni podczas mszy św. na bialskim pl. Wolności witali cudowny obraz Matki Bożej Kodeńskiej, który peregrynuje z Siedlec do Kodnia. Diecezja siedlecka obchodzi bowiem uroczystości jubileuszowe związane z 75. rocznicą powrotu tego obrazu do kodeńskiego sanktuarium z wygnania do Częstochowy, gdzie przebywał w latach 1875–1927, po skasowaniu przez cara diecezji podlaskiej i zagarnięciu kościoła w Kodniu.

Ikona jest malarską kopią figury wyrzeźbionej przez św. Łukasza, a znajdującej się w hiszpańskiej Gwadeluppe. Namalował ją na zlecenie papieża Grzegorza Wielkiego benedyktyński opat św. Augustyn, a w 1631 wykradł z Rzymu wojewoda litewski Mikołaj Sapieha, który wcześniej został cudownie uzdrowiony.
Wczorajsze powitanie kodeńskiego obrazu połączone z mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, ordynariusza diecezji siedleckiej rozpoczęło trwający jeszcze dziś cykl adoracji w poszczególnych bialskich kościołach. W piątek o godz. 14 samochód-kaplica z obrazem Matki Bożej odjedzie do Terespola. 8 września odbędą się uroczystości rocznicowe w Kodniu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!