środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Pomogą ofiarom przestępstw także w Białej Podlaskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 stycznia 2015, 00:01
Autor: (eb)

Pomogą ofiarom przestępstw. W Białej Podlaskiej powstała właśnie filia lubelskiego Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej.

Mieści się przy ośrodku Misericordia Caritas. Osoby pokrzywdzone i ich rodziny znajdą tu bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną i socjalną.

- Zakres pomocy jest szeroki, w zależności od indywidualnych potrzeb - mówi Kamila Klejna ze Stowarzyszenia Równych Szans Bona Fides, które wspólnie z Caritasem Diecezji Siedleckiej prowadzi filię w Białej Podlaskiej. Podobne filie działają już w Parczewie, Zamościu i we Włodawie.

- W Lublinie mamy bardzo dużo osób, które potrzebują pomocy. Okres oczekiwania jest długi. W filiach dostęp jest łatwiejszy - dodaje Klejna. Oprócz poradnictwa psychologicznego, centrum zapewnia konsultacje z pracownikiem socjalnym. Placówka może też udzielić schronienia osobom pokrzywdzonym, pomóc w dofinansowaniu czynszu za mieszkanie, czy przekazać bony żywnościowe.

W bialskiej filii od wtorku do czwartku dyżuruje osoba pierwszego kontaktu, a w poniedziałek, piątek i sobotę przyjmują specjaliści. - Dopiero ruszamy, ale już są pierwsze osoby, które chcą skorzystać z pomocy - potwierdza Jolanta Antoniuk, która dyżuruje m.in. w bialskiej i parczewskiej filii. Aby skorzystać z pomocy, najlepiej skontaktować się z centrum telefonicznie: 885 153 253.

6 lutego w Białej Podlaskiej odbędzie się konferencja inaugurująca działalność Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej. Początek o godz. 12:30 w Bialskim Centrum Kultury. Centrum powstało w ramach projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej Ministerstwa Sprawiedliwości.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!