sobota, 10 grudnia 2016 r.

Biała Podlaska

Ponad 400 zawodników z Polski, Białorusi i Ukrainy

Dodano: 13 maja 2003, 17:17

Start wywoływał zawsze wiele emocji. Na zdjęciu: najmłodsza grupa chłopców rocznik 1992

Zaliczany do XI Grand Prix Polski Środkowo - Wschodniej w Biegach Ulicznych i Przełajowych IV Bieg po Ziemi Parczewskiej odbył się w niedzielę. Na starcie niedaleko grobów partyzanckich stanęło 53 zawodników i zawodniczek, w tym dwóch zawodników niepełnosprawnych. Podczas 15 km trasy z Lasów Parczewskich na stadion MOSiR, już po pierwszych kilometrach dała się zauważyć zdecydowana przewaga zawodników zza wschodniej granicy.

Pierwszy bieg ukończył, pokonując rekord trasy z ubiegłego roku, Michajło Iweruk z Ukrainy z czasem 45,37. Kolejni byli Tachir Mamaszajew (46,11) i Wiktor Łomonosow (46,43). Pierwszy Polak zajął dopiero siódmą lokatę. Wśród kobiet zwyciężyła Irina Kunachowiec z Brześcia, która również pobiła rekord z poprzedniego roku czasem 53,21. Kolejne były zawodniczki Tatiana Białkina (53,50) i Magdalena Karpińska (56,18). Imprezą towarzyszącą były biegi uliczne dla dzieci i młodzieży. Ponad 350 zawodników walczyło o palmę pierwszeństwa w poszczególnych grupach wiekowych, na różnych dystansach (600, 800, 1000 i 2000 m), oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Każdy kto ukończył bieg mógł zregenerować swoje siły w bufecie ciepłą kiełbaską i słodyczami, a później był czas na dekorację zwycięzców. Imprezę zorganizowały Urząd Miejski w Parczewie oraz MOSiR.