sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Poseł upomniany z ambony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2002, 21:26

Lech Nikolski z SLD obraził się na koalicyjnego kolegę z PSL za to, że ten nie dał mu szansy podpisać się pod listem do premiera w sprawie budowy bialskiego portu cargo. Wczoraj wystąpił ze specjalnym oświadczeniem.
Interwencje w sprawie portu cargo i strefy gospodarczej w Białej Podlaskiej poróżniły podlasko-chełmskich posłów. List do premiera podpisany przez kilku posłów na czele z Franciszkiem Jerzym Stefaniukiem z PSL dotyczył przyjęcia do porządku obrad Rady Ministrów sprawy inwestycji w Białej Podlaskiej.
– Nie ukrywam, że jestem tym faktem zdumiony i zaskoczony. Odbieram to jako łamanie solidarności poselskiej w rozwiązywaniu spraw lokalnych. Uważam to za element prowokacji wobec mojej osoby. Oczekuję w tej sprawie wyjaśnień – mówi Lech Nikolski, który jest jednocześnie szefem gabinetu politycznego premiera. Według niego sprawa niepodpisania przez niego listu stała się na tyle głośna, że poruszano ją z ambony w jednym z bialskich kościołów.
– Nigdy nie przeszło mi przez umysł, abym w jakiejkolwiek sprawie dotyczącej interesów naszej społeczności czy terenu rywalizował z posłem L. Nikolskim – mówi tymczasem poseł Stefaniuk. – W tym przypadku wydawało się, że jako szef gabinetu politycznego premiera byłby on adresatem, a nie petentem w liście skierowanym do Leszka Millera. Dziwne byłoby zatem dawać mu list do podpisania. Nie chciałem pomniejszenia roli pana ministra. Chodzi o finał sprawy, a nie niuanse. Sprawą powinna zainteresować się Rada Ministrów.
Poseł Nikolski podkreślił, że trwają prace w resorcie środowiska nad nowym wnioskiem Zarządu Gminy Biała Podlaska o przeznaczenie gruntów leśnych pod budowę strefy gospodarczej. Zaznaczył, że minister środowiska Stanisław Żelichowski zwrócił się z prośbą o rozpatrzenie przez rząd informacji o inwestycji na bialskim lotnisku. Na ten temat wypowie się jeszcze Ministerstwo Infrastruktury. Posła Nikolskiego zobowiązano, by podjął się wypracowania opinii dotyczącej inwestycji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!