sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Premiera "Błogosławionej winy" w Białej Podlaskiej

Dodano: 18 września 2015, 18:44
Autor: Ewelina Burda

27 września w Białej Podlaskiej premiera "Błogosławionej winy" (fot. materiały prasowe)
27 września w Białej Podlaskiej premiera "Błogosławionej winy" (fot. materiały prasowe)

Bialczanie jako pierwsi zobaczą „Błogosławioną winę”. Premierę filmu o cudownym obrazie Matki Bożej Kodeńskiej zaplanowano na 27 września.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Film powstał na kanwie książki Zofii Kossak-Szczuckiej. Według legendy, książę Mikołaj Sapieha z rodu założycieli Kodnia, modląc się przy wizerunku Matki Boskiej w Rzymie, miał doznać cudownego uzdrowienia. Dlatego postanowił zabrać obraz ze sobą do Kodnia. Za swój czyn poniósł surową karę wyklęcia przez papieża Urbana VIII. Ale wraz z przemianą w pokutnika-pielgrzyma został przywrócony do łask.

– Zaskoczyła mnie ta historia, od razu się w niej zakochałem. W Kodniu zresztą też – przyznaje reżyser fabularyzowanego dokumentu Przemysław Häuser.

14 września w kodeńskim sanktuarium padł ostatni klaps na planie. W sumie prace trwały 13 miesięcy. – Wyprodukowanie filmu było bardzo dużym wysiłkiem całej ekipy, która z wielką starannością podjęła się realizacji tego żmudnego zadania – mówi rzecznik sanktuarium w Kodniu o. Mirosław Skrzydło. – Warto wspomnieć, że jedna scena, ukazująca Mikołaja Sapiehę z pochodnią, kręcona była w bazylice przez 4 godziny, zaś w filmie zajmie niecałe pół minuty – dodaje o. Skrzydło.

– Obecnie jesteśmy na finiszu postprodukcji – potwierdza Mateusz Skrzypiec, kierownik produkcji.

Sceny do obrazu kręcono w Kodniu, w Gniewie na Pomorzu, w Watykanie oraz w Warszawie. Narratorem filmu będzie Marek Zając, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce religijnej i społecznej. Premierowy pokaz odbędzie się 27 września o godz. 15:30 w auli AWF w Białej Podlaskiej. Wcześniej premierę planowano w Kodniu.

– Kodeń nie dysponuje tak dużą salą z dobrym zapleczem. Stąd pomysł na organizację uroczystości w auli AWF – tłumaczy Michał Trantau, rzecznik prezydenta Białej Podlaskiej.

Po bialskiej premierze „Błogosławiona wina” ma być wyświetlana również w innych miejscowościach południowego Podlasia. Film ma też trafić do dystrybucji kinowej, a w 2016 roku wyemituje go Telewizja Polska. Projekt finansowo wsparł m.in. senator Grzegorz Bierecki.

AUTYŚCI (z)BAWIENIA
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (19 września 2015 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA czyli PŁATNE (z)BAWIENIE JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni.

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko we wrześniu 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum na fejsie):

1) „SUPEREXPRESS” z dn. 18.IX.2015 r. w artyKULe: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy ŚDM. Od 50 do 300 zł! oPiSuje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA!

Nie pierwszy raz słychać o DZIWNYCH ZACHOWANIACH AXCELENCJI, ksieŻULI i ZAKONNIC.

Reprezentując WIEK podlegający pod geriatrów wypada, aby wszyscy zaśpiewali ino Psalm „CHWALCIE O DZIADKI NAJWYŻSZEGO PANA” (Ps. 113, 1)... i …

i dali se ŚWIĘTY SPOKÓJ!!!

Sam przybywający FRANEK (z)BAWICIEL z Watykanu też wyższego poziomu nie zaprezentuje, czemu już NIE RAZ DAŁ WYRAZ!

Szkoda złamanego grosza na tak ŻAŁOSNĄ IMPREZĘ (z)BAWIENIA o poziomie „POŻAL SIĘ BOŻE”!

Skoro CZARNA MAFIA propagując własną Głupotę organizuje tak wielką Imprezę to niech sama ją FINANSUJE – na biednych nie trafiło, ale na Głupich to już tak!

Jak zawiodą WOLONTARIUSZE to pozostaje im ino robić NAPADY NA BANKI Ha ha ha....

Lektura uzupełniająca: w GOOGLE należy wpisać:

1) Ksiądz molestował dzieci w czasie przygotowania

2) Ksiądz molestował dzieci w czasie przygotowania do pierwszej komunii

3) ksiądz zgwałcił;

4) ksiądz zabił;

5) ksiądz pobił;

6) ksiądz pedofil

7) ksiądz okradł...

8) kochanka księdza;

9) afery kościoła katolickiego;

10) ksiądz powiesił się w kościele;

11) poród na plebani; (rok 2012);

12) śmierć kleryka w kaliszu; (rok 2013);

13) śmierć kleryka w krakowie... (rok 2015);

14) zgwałcona zakonnica raport watykanu;

15) zgwałcona zakonnica

Teraz AMINENCJE, ksieŻULE, Zakonnice z Katechetami będą się ino Modlić w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA GŁOSZĄCEGO (z)BAWIENIE: „BOŻE POMÓZ”, a wykiwanym partiom politycznym pozostaje tylko wezwanie (z)BAWIENIA: „BORze pomóż”!!!

Na widok AXCELENCJI i księŻULI Kapelanów wszyscy parlamentarzyści będą witać Ich nisko: tradycyjnym „SZCZĘŚĆ BORze”!, a ksieŻULKI odpowiedzą z uśmiechem (z)BAWIENIA: „BUK ZAPŁAĆ” - i bądź tu mądry o co w tym wszystkim biega?

- O nycz innego jak ino o (z)BAWIENIE! I robienie wszystkim Wody Święconej z mózgu Ha ha ha....

Do tej pory nikt z rządu nie był w stanie ZNIEŚĆ FUNDUSZU KOŚCIELNEGO, a AXCELENCJE z ksieŻULAMI rozochocone WSZECHMOGĄCYM (z)BAWIENIEM jak nie EKSKOMUNIKUJĄ RZĄDU, to WYZYWAJĄ, że DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE!!!, a rząd z pozostałymi ludźmi JESZCZE HOJNIE ICH WYNAGRADZA FUNDUSZEM KOŚCIELNYM!

Marzy się też ksieŻULOM ponowna INKWIZYCJA, a właściwie to już TRWAJĄCA w stosunku do RZĄDU R.P., a teraz tylko rozciągająca się na MUZUŁMANÓW - EMIGRANTÓW!

Od początku trwania inkwizycji, w którą zamieszanych było kilkudziesięciu OJCÓW ŚW.(irnietych), żaden NIE BYŁ MIŁOSIERNY i to DLA NIKOGO!!!

Niech się nikt nie łudzi, ze AMINENCJE ODPUSZCZĄ... ha ha ha...

Po dojściu do władzy PiS-u wykorzystywanego jako SŁUPY MAFIJNE NA DRODZE (z)BAWIENIA

CZARNI ZAPANUJA NAD WSZYSTKIM, a znane powiedzonko: „JAK BÓG DA” zmieni się na: „JAK PiS DA” i to będzie CUD!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. oraz =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= jak również z OPUSZCZONYMI KROPKAMI między literami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=i ASC )

Rozwiń
Gość
Gość (19 września 2015 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i się stało - propaganda świętej teorii, że WYSTARCZY COś PODPIER...LIĆ, POBŁOGOSŁAWIĆ i... jaja na całego! czyli święte!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!