Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

17 maja 2016 r.
12:38

Prezydent Białej Podlaskiej zarobi więcej. Radni podnieśli mu pensję o 1,6 tys. zł

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 25 A A
 Prezydent Dariusz Stefaniuk będzie zarabiał o 1,6 tys. zł więcej / fot. E.Burda
Prezydent Dariusz Stefaniuk będzie zarabiał o 1,6 tys. zł więcej / fot. E.Burda

Wynagrodzenie prezydenta Białej Podlaskiej wzrośnie o 1,6 tys. zł. Tak zdecydowali radni na ostatniej sesji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do tej pory Dariusz Stefaniuk (PiS) jako prezydent 58-tysięcznego miasta zarabiał 10 472 zł miesięcznie, z czego 5900 zł to wynagrodzenie zasadnicze, 1900 zł to dodatek funkcyjny, 2200 zł – dodatek specjalny i 472 zł za wieloletnią pracę. Po podwyżce o którą wnioskowała grupa radnych PiS jego pensja od 1 czerwca będzie wynosić ponad 12 tys. zł.

„W naszej ocenie wizja i kierunki rozwoju naszego miasta, jakie wyznaczył prezydent Dariusz Stefaniuk są realne do osiągnięcia i pozwalają na optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Reorganizacja Urzędu Miasta i podległych mu jednostek przyniosła zapowiadane oszczędności, na podstawie których prezydent kilkakrotnie zwiększył fundusze inwestycyjne, a to znacząco wpłynęło na poprawę infrastruktury w naszym mieście. Są to efekty ciężkiej pracy (…), a dotychczas podjęte decyzje, w przyszłości pozwolą utworzyć nowe miejsca pracy” – napisali w uzasadnieniu projektu uchwały radni PiS: Dariusz Litwiniuk, Stefan Konarski, Sławomir Potocki, Karol Sudewicz, Eliasz Iwan i Wojciech Romaniuk. 18 radnych poparło propozycję, jeden wstrzymał się od głosu.

– Wstrzymałem się, nie dlatego że jestem przeciwny, uważam tylko że z podwyżką należało poczekać jeszcze kilka miesięcy – mówi radny Marek Kuraś (PiS). – Wymiar finansowy pokazuje że nie będzie problemów ze sfinansowaniem tej podwyżki, bo w budżecie są oszczędności. Ale część mieszkańców nie jest jeszcze do końca przekonana czy ta podwyżka się należy. Za kilka miesięcy efekty pracy prezydenta byłyby bardziej widoczne – dodaje Kuraś.

Uchwałę poparli też radni opozycyjni.  – Nie mam problemu z tym z jakiej opcji jest prezydent Dariusz Stefaniuk. To prezydent mojego miasta i chcę żeby godnie zarabiał za ciężką pracę, jeździł dobrym samochodem i nas dobrze reprezentował bez względu na opcję polityczną – podkreśla Mariusz Michalczuk (AS – Nasze Miasto Wspólne Dobre). Z kolei radny Adam Wilczewski (PO) zaznaczył, że nie ma nic przeciwko podwyżce, ale liczy, że pracownicy urzędu również doczekają się wzrostu wynagrodzeń.

– Dziękuję że doceniliście moją pracę, jestem wdzięczny. Będziemy się starać pracować jeszcze lepiej – odpowiedział radnym prezydent Dariusz Stefaniuk. Na tej samej sesji radni jednomyślnie udzielili mu absolutorium  za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.  Na koniec 2015 roku miasto odnotowało 239,289 mln złotych dochodów i 241,168 mln złotych wydatków. Zadłużenie wynosiło 87,494 mln złotych.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 maja 2016 o 17:00
Zamiast podnosić pensje niech się lepiej zajmą łataniem dziur przeciekającego dachu Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Pan Prezydent powinien się wstydzić wiadra na środku holu . Ale wiadomo kasa. I tak wszyscy zdechniemy, więc nie rozumiem takich podziałow, które tworzą ludzie, którzy myśla ze złapali pana boga za nogi a i tak skoncza gdzie wszyscy. Ludzie ludziom zgotowali taki los. A pan prezydent niech skupi się na pomaganiu innym bo czekac go będzie tak jak i wszystkich urzedasow PIEKŁO!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 15:09
I z tych wszystkich względów, które zostały tu wymienione, region się wyludnia. Nawet "Słowo Podlasia" nadaje z Warszawy, podobnie jak np. pizzeria Roma. Są też biznesy (i to w sumie duże) przeniesione do woj. śląskiego. Biała i powiat bialski rozdaje tylko dobre słowo i proponuje podążanie za sukienkowymi z modlitwami o lepsze jutro. Powodzonka, frajerzy!
Avatar
jednym słowem / 18 maja 2016 o 13:30
patologia w rozkwicie
Avatar
Janek / 18 maja 2016 o 11:56
To jest jeszcze nic... Dariusz jakby nie patrzeć już jakiś czas jest na stanowisku i takiej podwyżki ze strony kolegów radnych można się było prędzej czy później spodziewać ale patrząc na świeżo upieczonego starostę Mariusza F i wyznaczenie mu poborów na poziomie 12365 brutto to jakiś kosmos bo na ten moment jedynym jego sukcesem był zamach stanu na Łazowskiego. Widać przychodzi czas zapłaty państwa radnych za otrzymane stanowiska. Także i miasto i powiat Super super i jeszcze raz super.
Avatar
Cynik / 18 maja 2016 o 11:39
To stanowczo za mało! Za te zbudowane zaraz po objęciu stołka przez Darusia fabryki, stacje demontażu samolotów, za tętniąca życiem specjalną pomorską strefę ekonomiczną, za tysiące miejsc pracy i szokujący, zdumiewający nawet Prezesa Jarosława, spadek bezrobocia w regionie, należy się 10.000 złotych podwyżki. Niech nam jaśnie dożywotnio panuje Pan Prezydent Daruś! (a może tylko czaruś? hmmm... sam już nie wiem...)
Avatar
Aaron Navarro von Feldsteinhoff / 18 maja 2016 o 04:01
Właściwa pensja. Zgodna z moimi wnioskami. Najniższa renta spoza ZUS nie może być niższa od 1000 PLN netto - taka dla chorego, któremu nie przysługuje renta z ZUS. RFN wprowadza około 17 000 patentów rocznie, a RP około 50. Wobec tego nie jest możliwe spełnienie obietnic wyborczych. Nic się nie dzieje w sprawie umożliwienia Polakom odkrywania. Odkrywanie to wnioski twórcze. Jednakże istnieją doskonale funkcjonujące przepisy prawne w RFN. Dlaczego w RP tak nie jest? Bez patentów RP nie ma najmniejszych szans na normalność. Świat dopomina się kolejnych dzieł ode mnie, nie tylko w dziedzinie teorii liczb. Chcą ISBP. A gdzie są moje nagrody? Nie znam ani matematyki ani języka angielskiego ani ekonomii. Jak widać udowodniłem, że i bez tej wiedzy można przebic sławą największych na świecie. Koledzy prof. dr. hab. Kazimierza Goebla rąbneli mi moje dzieło. Pan Kazimierz nie jest temu winny. Jeśli ekonomiści UMCS wykradli także ideę mojego projektu, to walka z nimi nie ma sensu. Nie jest możliwe, aby ktokolwiek na świecie wyprowadził lepszy od mojego system podatkowy dla każdego państwa świata. ISBP, to jest dzieło, które przebija wszystkie moje wnioski twórcze. Google: lwgula
Właściwa pensja. Zgodna z moimi wnioskami. Najniższa renta spoza ZUS nie może być niższa od 1000 PLN netto - taka dla chorego, któremu nie przysługuje renta z ZUS. RFN wprowadza około 17 000 patentów rocznie, a RP około 50. Wobec tego nie jest możliwe spełnienie obietnic wyborczych. Nic się nie dzieje w sprawie umożliwienia Polakom odkrywania. Odkrywanie to wnioski twórcze. Jednakże istnieją doskonale funkcjonujące przepisy prawne w RFN. Dlaczego w RP tak nie jest? Bez patentów RP nie ma najmniejszych szans na normalność. Świat dopomina si... rozwiń
Avatar
Aaron Navarro von Feldsteinhoff / 18 maja 2016 o 03:47
Świat dopomina się kolejnych dzieł ode mnie, nie tylko w dziedzinie teorii liczb. Chcą ISBP. A gdzie są moje nagrody? Nie znam ani matematyki ani języka angielskiego ani ekonomii. Jak widać udowodniłem, że i bez tej wiedzy można przebic sławą największych na świecie. Koledzy prof. dr. hab. Kazimierza Goebla rąbneli mi moje dzieło. Pan Kazimierz nie jest temu winny. Jeśli ekonomiści UMCS wykradli także ideę mojego projektu, to walka z nimi nie ma sensu. Nie jest możliwe, aby ktokolwiek na świecie wyprowadził lepszy od mojego system podatkowy dla każdego państwa świata. ISBP, to jest dzieło, które przebija wszystkie moje wnioski twórcze. Google: lwgula
Świat dopomina się kolejnych dzieł ode mnie, nie tylko w dziedzinie teorii liczb. Chcą ISBP. A gdzie są moje nagrody? Nie znam ani matematyki ani języka angielskiego ani ekonomii. Jak widać udowodniłem, że i bez tej wiedzy można przebic sławą największych na świecie. Koledzy prof. dr. hab. Kazimierza Goebla rąbneli mi moje dzieło. Pan Kazimierz nie jest temu winny. Jeśli ekonomiści UMCS wykradli także ideę mojego projektu, to walka z nimi nie ma sensu. Nie jest możliwe, aby ktokolwiek na świecie wyprowadził lepszy od mojego system podatkowy ... rozwiń
Avatar
on / 17 maja 2016 o 22:40
Janek ma racje!!  ktoś  tych baranów wybrała ale teraz każdy żałuje bo nie jest lepiej tylko gorzej dla mieszkańcom, zwykłym ludzim!!@ oplaty za smieci mamy  prawie najwyższe w Polsce, miasto nie rozwija sie nic sie nie buduje żadne zakłady nic tylko puste lokale do wynajęcia!!!!!!!!!!!!!! gdzie ta poprawa!!!!!!!   jakaś biblioteka medyczna  z które4j nik nie korzysta , może jednoski!!!!!!! Juz taki Radzyń lepiej sie rozwija Przynajmniej coś tam budują, ludzie bedą mieli prace, a my dalej SPADOCHRONIARZY Z POMOŻA i spłacanie długów stefanika za kampanię !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Janek ma racje!!  ktoś  tych baranów wybrała ale teraz każdy żałuje bo nie jest lepiej tylko gorzej dla mieszkańcom, zwykłym ludzim!!@ oplaty za smieci mamy  prawie najwyższe w Polsce, miasto nie rozwija sie nic sie nie buduje żadne zakłady nic tylko puste lokale do wynajęcia!!!!!!!!!!!!!! gdzie ta poprawa!!!!!!!   jakaś biblioteka medyczna  z które4j nik nie korzysta , może jednoski!!!!!!! Juz taki Radzyń lepiej sie rozwija Przynajmniej coś tam budują, ludzie bedą mieli prace, a my dalej SPADOCHRONIARZY Z POMOŻA i spłacanie długów stefanika... rozwiń
Avatar
janek / 17 maja 2016 o 22:17
TO SKANDAL!!!!!  w trakcie kampanii wyborczej pisowcy sami negowali  byłego Prezydenta Naszego Miasta, Pana Czapskiego że za dużo zarabia, a teraz sami łupią  Nas na legalu!  I ja na nich głosowałem i za to muszę przeprosić, wszystkich !!! Jak patrzy sie na Nasze miasto teraz to widać jak polityka i układy zmieniają ludzi!!!  Ludzie mają gdzieś własne zdanie, poglady, chodzi tylko o to,żeby nachapać sie i ustawić na przyszłość siebie i własne rodzinki!!!!!  W Białej nie ma juz  opozycji  ta władza to jedna wielka sitwa ktora "wlasną matkę i wiare sprzeda dla dopchania sie do koryta" Mamona zmienia ludzi!!!     
TO SKANDAL!!!!!  w trakcie kampanii wyborczej pisowcy sami negowali  byłego Prezydenta Naszego Miasta, Pana Czapskiego że za dużo zarabia, a teraz sami łupią  Nas na legalu!  I ja na nich głosowałem i za to muszę przeprosić, wszystkich !!! Jak patrzy sie na Nasze miasto teraz to widać jak polityka i układy zmieniają ludzi!!!  Ludzie mają gdzieś własne zdanie, poglady, chodzi tylko o to,żeby nachapać sie i ustawić na przyszłość siebie i własne rodzinki!!!!!  W Białej nie ma juz  opozycji  ta władza to jedna wielka sitwa ktora "wlasną... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2016 o 19:18
Przeciez to jest jedna minimalna pensja dla zwykłego pracownika, aby otrzymać taką kwotę brutto należy pracować cały miesiąc bez dnia zwolnienia lekarskiego!!!!! Ile godzin musi pracować osoba podległa temu samorządowi zartudniona przez agencję pracy!!??, np w szpitalu. Przyzwoitość, etyka, moralność, empatia- czy cos takiego istnieje w okolicach zlobow
Avatar
Gość / 19 maja 2016 o 17:00
Zamiast podnosić pensje niech się lepiej zajmą łataniem dziur przeciekającego dachu Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Pan Prezydent powinien się wstydzić wiadra na środku holu . Ale wiadomo kasa. I tak wszyscy zdechniemy, więc nie rozumiem takich podziałow, które tworzą ludzie, którzy myśla ze złapali pana boga za nogi a i tak skoncza gdzie wszyscy. Ludzie ludziom zgotowali taki los. A pan prezydent niech skupi się na pomaganiu innym bo czekac go będzie tak jak i wszystkich urzedasow PIEKŁO!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 15:09
I z tych wszystkich względów, które zostały tu wymienione, region się wyludnia. Nawet "Słowo Podlasia" nadaje z Warszawy, podobnie jak np. pizzeria Roma. Są też biznesy (i to w sumie duże) przeniesione do woj. śląskiego. Biała i powiat bialski rozdaje tylko dobre słowo i proponuje podążanie za sukienkowymi z modlitwami o lepsze jutro. Powodzonka, frajerzy!
Avatar
jednym słowem / 18 maja 2016 o 13:30
patologia w rozkwicie
Avatar
Janek / 18 maja 2016 o 11:56
To jest jeszcze nic... Dariusz jakby nie patrzeć już jakiś czas jest na stanowisku i takiej podwyżki ze strony kolegów radnych można się było prędzej czy później spodziewać ale patrząc na świeżo upieczonego starostę Mariusza F i wyznaczenie mu poborów na poziomie 12365 brutto to jakiś kosmos bo na ten moment jedynym jego sukcesem był zamach stanu na Łazowskiego. Widać przychodzi czas zapłaty państwa radnych za otrzymane stanowiska. Także i miasto i powiat Super super i jeszcze raz super.
Avatar
Cynik / 18 maja 2016 o 11:39
To stanowczo za mało! Za te zbudowane zaraz po objęciu stołka przez Darusia fabryki, stacje demontażu samolotów, za tętniąca życiem specjalną pomorską strefę ekonomiczną, za tysiące miejsc pracy i szokujący, zdumiewający nawet Prezesa Jarosława, spadek bezrobocia w regionie, należy się 10.000 złotych podwyżki. Niech nam jaśnie dożywotnio panuje Pan Prezydent Daruś! (a może tylko czaruś? hmmm... sam już nie wiem...)
Avatar
Aaron Navarro von Feldsteinhoff / 18 maja 2016 o 04:01
Właściwa pensja. Zgodna z moimi wnioskami. Najniższa renta spoza ZUS nie może być niższa od 1000 PLN netto - taka dla chorego, któremu nie przysługuje renta z ZUS. RFN wprowadza około 17 000 patentów rocznie, a RP około 50. Wobec tego nie jest możliwe spełnienie obietnic wyborczych. Nic się nie dzieje w sprawie umożliwienia Polakom odkrywania. Odkrywanie to wnioski twórcze. Jednakże istnieją doskonale funkcjonujące przepisy prawne w RFN. Dlaczego w RP tak nie jest? Bez patentów RP nie ma najmniejszych szans na normalność. Świat dopomina się kolejnych dzieł ode mnie, nie tylko w dziedzinie teorii liczb. Chcą ISBP. A gdzie są moje nagrody? Nie znam ani matematyki ani języka angielskiego ani ekonomii. Jak widać udowodniłem, że i bez tej wiedzy można przebic sławą największych na świecie. Koledzy prof. dr. hab. Kazimierza Goebla rąbneli mi moje dzieło. Pan Kazimierz nie jest temu winny. Jeśli ekonomiści UMCS wykradli także ideę mojego projektu, to walka z nimi nie ma sensu. Nie jest możliwe, aby ktokolwiek na świecie wyprowadził lepszy od mojego system podatkowy dla każdego państwa świata. ISBP, to jest dzieło, które przebija wszystkie moje wnioski twórcze. Google: lwgula
Właściwa pensja. Zgodna z moimi wnioskami. Najniższa renta spoza ZUS nie może być niższa od 1000 PLN netto - taka dla chorego, któremu nie przysługuje renta z ZUS. RFN wprowadza około 17 000 patentów rocznie, a RP około 50. Wobec tego nie jest możliwe spełnienie obietnic wyborczych. Nic się nie dzieje w sprawie umożliwienia Polakom odkrywania. Odkrywanie to wnioski twórcze. Jednakże istnieją doskonale funkcjonujące przepisy prawne w RFN. Dlaczego w RP tak nie jest? Bez patentów RP nie ma najmniejszych szans na normalność. Świat dopomina si... rozwiń
Avatar
Aaron Navarro von Feldsteinhoff / 18 maja 2016 o 03:47
Świat dopomina się kolejnych dzieł ode mnie, nie tylko w dziedzinie teorii liczb. Chcą ISBP. A gdzie są moje nagrody? Nie znam ani matematyki ani języka angielskiego ani ekonomii. Jak widać udowodniłem, że i bez tej wiedzy można przebic sławą największych na świecie. Koledzy prof. dr. hab. Kazimierza Goebla rąbneli mi moje dzieło. Pan Kazimierz nie jest temu winny. Jeśli ekonomiści UMCS wykradli także ideę mojego projektu, to walka z nimi nie ma sensu. Nie jest możliwe, aby ktokolwiek na świecie wyprowadził lepszy od mojego system podatkowy dla każdego państwa świata. ISBP, to jest dzieło, które przebija wszystkie moje wnioski twórcze. Google: lwgula
Świat dopomina się kolejnych dzieł ode mnie, nie tylko w dziedzinie teorii liczb. Chcą ISBP. A gdzie są moje nagrody? Nie znam ani matematyki ani języka angielskiego ani ekonomii. Jak widać udowodniłem, że i bez tej wiedzy można przebic sławą największych na świecie. Koledzy prof. dr. hab. Kazimierza Goebla rąbneli mi moje dzieło. Pan Kazimierz nie jest temu winny. Jeśli ekonomiści UMCS wykradli także ideę mojego projektu, to walka z nimi nie ma sensu. Nie jest możliwe, aby ktokolwiek na świecie wyprowadził lepszy od mojego system podatkowy ... rozwiń
Avatar
on / 17 maja 2016 o 22:40
Janek ma racje!!  ktoś  tych baranów wybrała ale teraz każdy żałuje bo nie jest lepiej tylko gorzej dla mieszkańcom, zwykłym ludzim!!@ oplaty za smieci mamy  prawie najwyższe w Polsce, miasto nie rozwija sie nic sie nie buduje żadne zakłady nic tylko puste lokale do wynajęcia!!!!!!!!!!!!!! gdzie ta poprawa!!!!!!!   jakaś biblioteka medyczna  z które4j nik nie korzysta , może jednoski!!!!!!! Juz taki Radzyń lepiej sie rozwija Przynajmniej coś tam budują, ludzie bedą mieli prace, a my dalej SPADOCHRONIARZY Z POMOŻA i spłacanie długów stefanika za kampanię !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Janek ma racje!!  ktoś  tych baranów wybrała ale teraz każdy żałuje bo nie jest lepiej tylko gorzej dla mieszkańcom, zwykłym ludzim!!@ oplaty za smieci mamy  prawie najwyższe w Polsce, miasto nie rozwija sie nic sie nie buduje żadne zakłady nic tylko puste lokale do wynajęcia!!!!!!!!!!!!!! gdzie ta poprawa!!!!!!!   jakaś biblioteka medyczna  z które4j nik nie korzysta , może jednoski!!!!!!! Juz taki Radzyń lepiej sie rozwija Przynajmniej coś tam budują, ludzie bedą mieli prace, a my dalej SPADOCHRONIARZY Z POMOŻA i spłacanie długów stefanika... rozwiń
Avatar
janek / 17 maja 2016 o 22:17
TO SKANDAL!!!!!  w trakcie kampanii wyborczej pisowcy sami negowali  byłego Prezydenta Naszego Miasta, Pana Czapskiego że za dużo zarabia, a teraz sami łupią  Nas na legalu!  I ja na nich głosowałem i za to muszę przeprosić, wszystkich !!! Jak patrzy sie na Nasze miasto teraz to widać jak polityka i układy zmieniają ludzi!!!  Ludzie mają gdzieś własne zdanie, poglady, chodzi tylko o to,żeby nachapać sie i ustawić na przyszłość siebie i własne rodzinki!!!!!  W Białej nie ma juz  opozycji  ta władza to jedna wielka sitwa ktora "wlasną matkę i wiare sprzeda dla dopchania sie do koryta" Mamona zmienia ludzi!!!     
TO SKANDAL!!!!!  w trakcie kampanii wyborczej pisowcy sami negowali  byłego Prezydenta Naszego Miasta, Pana Czapskiego że za dużo zarabia, a teraz sami łupią  Nas na legalu!  I ja na nich głosowałem i za to muszę przeprosić, wszystkich !!! Jak patrzy sie na Nasze miasto teraz to widać jak polityka i układy zmieniają ludzi!!!  Ludzie mają gdzieś własne zdanie, poglady, chodzi tylko o to,żeby nachapać sie i ustawić na przyszłość siebie i własne rodzinki!!!!!  W Białej nie ma juz  opozycji  ta władza to jedna wielka sitwa ktora "wlasną... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2016 o 19:18
Przeciez to jest jedna minimalna pensja dla zwykłego pracownika, aby otrzymać taką kwotę brutto należy pracować cały miesiąc bez dnia zwolnienia lekarskiego!!!!! Ile godzin musi pracować osoba podległa temu samorządowi zartudniona przez agencję pracy!!??, np w szpitalu. Przyzwoitość, etyka, moralność, empatia- czy cos takiego istnieje w okolicach zlobow
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 3 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami 1 6

Pod znakiem zapytania stanął montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na śródmiejskich chodnikach. Nikt nie chce wziąć tego zlecenia. Drogowcy mają też spory problem z remontami osiedlowych uliczek, m.in. na Czubach i Czechowie

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 4

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 29 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 49 20

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 10

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę