sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Prezydent Białej Podlaskiej zarobi więcej. Radni podnieśli mu pensję o 1,6 tys. zł

Dodano: 17 maja 2016, 12:38
Autor: Ewelina Burda

 Prezydent Dariusz Stefaniuk będzie zarabiał o 1,6 tys. zł więcej / fot. E.Burda
Prezydent Dariusz Stefaniuk będzie zarabiał o 1,6 tys. zł więcej / fot. E.Burda

Wynagrodzenie prezydenta Białej Podlaskiej wzrośnie o 1,6 tys. zł. Tak zdecydowali radni na ostatniej sesji.

Do tej pory Dariusz Stefaniuk (PiS) jako prezydent 58-tysięcznego miasta zarabiał 10 472 zł miesięcznie, z czego 5900 zł to wynagrodzenie zasadnicze, 1900 zł to dodatek funkcyjny, 2200 zł – dodatek specjalny i 472 zł za wieloletnią pracę. Po podwyżce o którą wnioskowała grupa radnych PiS jego pensja od 1 czerwca będzie wynosić ponad 12 tys. zł.

„W naszej ocenie wizja i kierunki rozwoju naszego miasta, jakie wyznaczył prezydent Dariusz Stefaniuk są realne do osiągnięcia i pozwalają na optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Reorganizacja Urzędu Miasta i podległych mu jednostek przyniosła zapowiadane oszczędności, na podstawie których prezydent kilkakrotnie zwiększył fundusze inwestycyjne, a to znacząco wpłynęło na poprawę infrastruktury w naszym mieście. Są to efekty ciężkiej pracy (…), a dotychczas podjęte decyzje, w przyszłości pozwolą utworzyć nowe miejsca pracy” – napisali w uzasadnieniu projektu uchwały radni PiS: Dariusz Litwiniuk, Stefan Konarski, Sławomir Potocki, Karol Sudewicz, Eliasz Iwan i Wojciech Romaniuk. 18 radnych poparło propozycję, jeden wstrzymał się od głosu.

– Wstrzymałem się, nie dlatego że jestem przeciwny, uważam tylko że z podwyżką należało poczekać jeszcze kilka miesięcy – mówi radny Marek Kuraś (PiS). – Wymiar finansowy pokazuje że nie będzie problemów ze sfinansowaniem tej podwyżki, bo w budżecie są oszczędności. Ale część mieszkańców nie jest jeszcze do końca przekonana czy ta podwyżka się należy. Za kilka miesięcy efekty pracy prezydenta byłyby bardziej widoczne – dodaje Kuraś.

Uchwałę poparli też radni opozycyjni.  – Nie mam problemu z tym z jakiej opcji jest prezydent Dariusz Stefaniuk. To prezydent mojego miasta i chcę żeby godnie zarabiał za ciężką pracę, jeździł dobrym samochodem i nas dobrze reprezentował bez względu na opcję polityczną – podkreśla Mariusz Michalczuk (AS – Nasze Miasto Wspólne Dobre). Z kolei radny Adam Wilczewski (PO) zaznaczył, że nie ma nic przeciwko podwyżce, ale liczy, że pracownicy urzędu również doczekają się wzrostu wynagrodzeń.

– Dziękuję że doceniliście moją pracę, jestem wdzięczny. Będziemy się starać pracować jeszcze lepiej – odpowiedział radnym prezydent Dariusz Stefaniuk. Na tej samej sesji radni jednomyślnie udzielili mu absolutorium  za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.  Na koniec 2015 roku miasto odnotowało 239,289 mln złotych dochodów i 241,168 mln złotych wydatków. Zadłużenie wynosiło 87,494 mln złotych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
jednym słowem
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 maja 2016 o 17:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamiast podnosić pensje niech się lepiej zajmą łataniem dziur przeciekającego dachu Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Pan Prezydent powinien się wstydzić wiadra na środku holu . Ale wiadomo kasa. I tak wszyscy zdechniemy, więc nie rozumiem takich podziałow, które tworzą ludzie, którzy myśla ze złapali pana boga za nogi a i tak skoncza gdzie wszyscy. Ludzie ludziom zgotowali taki los. A pan prezydent niech skupi się na pomaganiu innym bo czekac go będzie tak jak i wszystkich urzedasow PIEKŁO!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2016 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I z tych wszystkich względów, które zostały tu wymienione, region się wyludnia. Nawet "Słowo Podlasia" nadaje z Warszawy, podobnie jak np. pizzeria Roma. Są też biznesy (i to w sumie duże) przeniesione do woj. śląskiego. Biała i powiat bialski rozdaje tylko dobre słowo i proponuje podążanie za sukienkowymi z modlitwami o lepsze jutro. Powodzonka, frajerzy!
Rozwiń
jednym słowem
jednym słowem (18 maja 2016 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
patologia w rozkwicie
Rozwiń
Janek
Janek (18 maja 2016 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest jeszcze nic... Dariusz jakby nie patrzeć już jakiś czas jest na stanowisku i takiej podwyżki ze strony kolegów radnych można się było prędzej czy później spodziewać ale patrząc na świeżo upieczonego starostę Mariusza F i wyznaczenie mu poborów na poziomie 12365 brutto to jakiś kosmos bo na ten moment jedynym jego sukcesem był zamach stanu na Łazowskiego. Widać przychodzi czas zapłaty państwa radnych za otrzymane stanowiska. Także i miasto i powiat Super super i jeszcze raz super.
Rozwiń
Cynik
Cynik (18 maja 2016 o 11:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To stanowczo za mało! Za te zbudowane zaraz po objęciu stołka przez Darusia fabryki, stacje demontażu samolotów, za tętniąca życiem specjalną pomorską strefę ekonomiczną, za tysiące miejsc pracy i szokujący, zdumiewający nawet Prezesa Jarosława, spadek bezrobocia w regionie, należy się 10.000 złotych podwyżki. Niech nam jaśnie dożywotnio panuje Pan Prezydent Daruś! (a może tylko czaruś? hmmm... sam już nie wiem...)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!