Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

9 czerwca 2016 r.
8:17

Prokuratura szuka niegospodarności w stadninie w Janowie Podlaskim

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 10 A A
Aukcja Pride of Poland (fot. Ewelina Burda)
Aukcja Pride of Poland (fot. Ewelina Burda)

Śledztwo dotyczące stadniny w Janowie Podlaskim zostało przeniesione do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Śledczy będą wyjaśniać przede wszystkim wątek dotyczący finansów spółki. Chodzi o niegospodarność przy organizowaniu dorocznych aukcji koni arabskich. Sprawą janowskiej stadniny zajmowała się Prokuratura Okręgowa w Lublinie. W środę sprawa została przeniesiona szczebel wyżej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jest to spowodowane wyłącznie wejściem w życie nowych przepisów, w tym ustawy o prokuraturze – tłumaczy Waldemar Moncarzewski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie.
Zgodnie z nowymi regulacjami, najpoważniejsze sprawy gospodarcze dotyczące szkód przekraczających milion złotych, mają trafiać właśnie do prokuratur regionalnych.

– Biorąc pod uwagę przedmiot postępowania, związany z prestiżem państwa i samej stadniny, przeniesienie sprawy jest w pełni uzasadnione. Chociaż zadziałały tu wyłącznie przepisy – dodaje prokurator Moncarzewski. – W toku postępowania nie ustalono precyzyjnie wartości szkody. Można jednak szacować, że przekroczy ona wskazany w przepisach milion złotych.

Na prokuratorskie śledztwo składają się dwa wątki. Pierwszy dotyczy śmierci klaczy Amra i Preria. Obie należały do Shirley Watts, żony perkusisty The Rolling Stones.

Szef resortu rolnictwa sugerował, że do zgonów zwierząt mógł się ktoś przyczynić. – Szczegółowe okoliczności zdarzeń rodzą uzasadnione podejrzenie, że padnięcie klaczy powodujące olbrzymie straty dla Skarbu Państwa, to efekt celowego działania osób trzecich – napisał w specjalnym oświadczeniu minister Krzysztof Jurgiel. Jednocześnie poprosił Prokuratura Generalnego Zbigniewa Ziobrę o osobisty nadzór nad sprawą.

W połowie maja biegli jednoznacznie ocenili, że klacze nie zostały otrute. Padły z powodu skrętu jelit, na co od początku wskazywali specjaliści z branży. Dolegliwości tej nie da się wywołać sztucznie. Może natomiast wystąpić w wyniki stresu.

Nie wiadomo, co prokurator zrobi z wątkiem dotyczącym śmierci klaczy. Pewne jest natomiast, że śledczy będą drążyć temat rzekomej niegospodarności w stadninie.

– Nie mogę powiedzieć, jak do niej doszło, ale podejrzenia są – mówi prokurator Moncarzewski.
Śledczy przyznają tylko, że dotyczą one okresu od marca 2013 r. do lutego 2016 r. Chodzi o organizację dorocznych Dni Konia Arabskiego i aukcji Pride of Poland, a także dzierżawę klaczy.

– Należy wyjaśnić, czy interesy spółki zostały właściwie zabezpieczone – dodaje prokurator Moncarzewski.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie. Śledczy nie zdradzają, ile osób może ewentualnie usłyszeć zarzuty. Konkretnych decyzji w tej sprawie należy się spodziewać za kilka miesięcy.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 15:50
Teza już jest, teraz trzeba tylko ją udowodnić...
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 15:25
Dlaczego mnie to nie dziwi? PiS jest od dawna znany z tego, że jeżeli nie ma się czego przyczepić to sami tworzą afery lub stosują prowokację No cóż lepsza zmiana tylko dlaczego my zwykli ludzie musimy to znosić?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 14:32
zniszczyli stadnine a teraz ten chlopek roztropek spioch szuka paragrafu a zero pewnie znajdzie
Avatar
goń się pisiorze / 9 czerwca 2016 o 10:39
wy pisdzielce nawet koniom do kopty nie dorastacie. Kto was wybrał- patologia i katoluchy a ludzie normalnie pracujący muszą teraz to szambo utrzymywac. Wy nawet porządnych spodni na tyłku nie macie ale macie wieeeeelkiego jezuska i małego ziejącego jadem przywódcę. Nie mam na co ujadac, mam kasę, samochów i własnie mieszkanie. Wiem, wiem, ziobro przyjdzie i zabierze bo pis musi byc mierny, bierny, głupi i biedny.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 10:23
Bardzo dobrze finanse muszą być prześwietlone, jednak większość rzeczy sprzed 2016 r. już pewnie jest ukryta i zatuszowana.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 10:23
ooooooooooo Rycho ...zdzicho...bury cały czas ujadaja !!!!!!! Panowie wasza era juz mineła musicie się pogodzić ze Polacy wybrali i wam dziękują ...możecie teraz wyć do księżyca jak was nie zamkną do pierdla za kradzierze
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 10:22
Bardzo dobrze finanse muszą być prześwietlone, jednak większość rzeczy sprzed 2016 r. już pewnie jest ukryta i zatuszowana.
Avatar
@ / 9 czerwca 2016 o 10:15
Ździchu a gdzie przyczepy z kukurydzą się podziały, ty jeszcze nie siedzisz :)
Avatar
polak / 9 czerwca 2016 o 10:07
ooooooooooo  Rycho  ...zdzicho...bury cały  czas ujadaja  !!!!!!!  Panowie wasza  era juz  mineła musicie  się  pogodzić  ze  Polacy  wybrali i  wam  dziękują ...możecie  teraz  wyć  do  księżyca  jak  was  nie  zamkną do pierdla  za  kradzierze
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 08:52
szukajcie, szukajcie a jak znajdziecie to rydzowi, kurduplowi i innych pisdzielcom oddajcie. Niech się udławią i pójdą w pisssssssss,du . Precz z polityką pisdzielców.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 15:50
Teza już jest, teraz trzeba tylko ją udowodnić...
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 15:25
Dlaczego mnie to nie dziwi? PiS jest od dawna znany z tego, że jeżeli nie ma się czego przyczepić to sami tworzą afery lub stosują prowokację No cóż lepsza zmiana tylko dlaczego my zwykli ludzie musimy to znosić?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 14:32
zniszczyli stadnine a teraz ten chlopek roztropek spioch szuka paragrafu a zero pewnie znajdzie
Avatar
goń się pisiorze / 9 czerwca 2016 o 10:39
wy pisdzielce nawet koniom do kopty nie dorastacie. Kto was wybrał- patologia i katoluchy a ludzie normalnie pracujący muszą teraz to szambo utrzymywac. Wy nawet porządnych spodni na tyłku nie macie ale macie wieeeeelkiego jezuska i małego ziejącego jadem przywódcę. Nie mam na co ujadac, mam kasę, samochów i własnie mieszkanie. Wiem, wiem, ziobro przyjdzie i zabierze bo pis musi byc mierny, bierny, głupi i biedny.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 10:23
Bardzo dobrze finanse muszą być prześwietlone, jednak większość rzeczy sprzed 2016 r. już pewnie jest ukryta i zatuszowana.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 10:23
ooooooooooo Rycho ...zdzicho...bury cały czas ujadaja !!!!!!! Panowie wasza era juz mineła musicie się pogodzić ze Polacy wybrali i wam dziękują ...możecie teraz wyć do księżyca jak was nie zamkną do pierdla za kradzierze
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 10:22
Bardzo dobrze finanse muszą być prześwietlone, jednak większość rzeczy sprzed 2016 r. już pewnie jest ukryta i zatuszowana.
Avatar
@ / 9 czerwca 2016 o 10:15
Ździchu a gdzie przyczepy z kukurydzą się podziały, ty jeszcze nie siedzisz :)
Avatar
polak / 9 czerwca 2016 o 10:07
ooooooooooo  Rycho  ...zdzicho...bury cały  czas ujadaja  !!!!!!!  Panowie wasza  era juz  mineła musicie  się  pogodzić  ze  Polacy  wybrali i  wam  dziękują ...możecie  teraz  wyć  do  księżyca  jak  was  nie  zamkną do pierdla  za  kradzierze
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 08:52
szukajcie, szukajcie a jak znajdziecie to rydzowi, kurduplowi i innych pisdzielcom oddajcie. Niech się udławią i pójdą w pisssssssss,du . Precz z polityką pisdzielców.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 4 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 12 5

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 54 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 1

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół