wtorek, 28 marca 2017 r.

Biała Podlaska

Radzyń ładniejszy

Dodano: 23 sierpnia 2001, 17:34
Autor: (juwi)

Trwają prace remontowe w centrum Radzynia Podlaskiego: drogowcy budują nowe chodniki, na starych ulicach kładą asfalt, powstają nowe parkingi. Remontu doczekał się też Pałac Potockich.

Po nowej kostce brukowej będzie można chodzić już pod koniec września na placu Potockich oraz ulicach Pocztowej, Rynek, Dąbrowskiego i Bohaterów. Przy chodnikach pojawią się też nowe krawężniki. Przy poczcie robotnicy dobudowują kilka miejsc parkingowych.

- Porozumienie z urzędem marszałkowskim pozwoliło nam na budowę nowego parkingu przy cmentarzu komunalnym przy ul. Lubelskiej, która jest drogą wojewódzką - powiedział Dziennikowi zastępca burmistrza Radzynia Jerzy Woźniak.

Dzięki temu, że obydwa samorządy się dogadały, zmotoryzowani odwiedzający radzyński cmentarz nie będą już mieć problemu ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Władze miasta obiecują, że budowa dużego parkingu z kilkudziesięcioma miejscami parkingowymi wyłożonego kostką brukową ma skończyć się jeszcze przed 1 listopada.

Poprawi się też stan muru oporowego okalającego od południa zabytkowy Pałac Potockich, za pieniądze z budżetu miasta i czynszów od instytucji wynajmujących pomieszczenia w pałacu.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24