Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

19 grudnia 2015 r.
18:01

Ranking szpitali w Polsce: Dwie placówki w Lubelskiem najlepsze

0 20 A A
Jedna z nagrodzonych placówek – szpital „papieski” w Zamościu
Jedna z nagrodzonych placówek – szpital „papieski” w Zamościu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Zamościu znalazły się w pierwszej trójce najlepszych placówek medycznych w Polsce – wynika z rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz „Rzeczpospolitej”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tegoroczny ranking otwiera Pleszewskie Centrum Medyczne z Wielkopolski. Na kolejnych dwóch miejscach znalazły się dwie placówki z województwa lubelskiego – wojewódzki szpital w Białej Podlaskiej i szpital „papieski” w Zamościu. Obie co roku zajmują czołowe miejsca w rankingu. – Rzeczywiście co roku utrzymujemy się w ścisłej czołówce, ale ciężko zapracowaliśmy na tę pozycję. Zależy nam jednak, żeby cały czas podnoście jakość naszej opieki – mówi Dariusz Oleński, dyrektor bialskiego szpitala.

– Przyznam, że w tym roku przystępowaliśmy z duszą na ramieniu do wypełniania ankiety. Chodziło o inwestycje, które poczyniliśmy. W związku z tym choć wynik finansowy mamy dodatni, to jest on niższy niż w ubiegłym roku. Mimo tego udało nam się zdobyć drugą pozycję, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

„Papieski” szpital w Zamościu poza trzecią pozycją w rankingu, zajął pierwsze miejsce (ex aequo ze szpitalem w Olsztynie) w kategorii jakość opieki medycznej (bialski szpital zajął piąte miejsce). – Ta kategoria ma dla nas największe znaczenie, więc to dla nas ogromne wyróżnienie. Nasz szpital od 15 lat posiada certyfikat akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości oraz wszystkie certyfikaty zarządzania jakością – mówi Ryszard Pankiewicz, rzecznik zamojskiego szpitala. – Bez świetnego zespołu specjalistów nic byśmy nie zdziałali. Ranking mimo że jest dla nas od kilku lat powodem do dumy, jest także okazją do weryfikacji tego, co powinniśmy jeszcze poprawić.

W pierwszej setce najlepszych szpitali w Polsce znalazły się także Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (33 miejsce), Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie (42 miejsce), SPZOZ w Parczewie (64 miejsce), szpital w Tomaszowie Lubelskim (76 miejsce), Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie (92 miejsce) i SPZOZ MSW w Lublinie (95 miejsce).

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 21:40
Jak Jan Paweł w Zamościu jest 3 w Polsce to pora z tego kraju uciekać! To fabryka a nie szpital! Tam nie liczy się człowiek tylko papierologia. Jak jeden umrze no to co? trudno! zaraz będzie następny! Pacjentów traktuje sie gorzej niż zwierzęta, a lekarze którzy tam pracują, nie powinni nazywać się lekarzami! Ten szpital trzeba omijać szerokim łukiem! Moi bliscy którzy mieli "przyjemność" tam przebywać byli traktowani poniżej poziomu krytyki.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 17:29
Jak Zamojski szpital jest 3 w kraju i pierwszy pod wzgledem opieki medycznej to ten ranking jest g..no wart.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 20:47
Jeżeli tomaszowski szpital trafia do 100ki, to jak jest w gorszych placówkach???
Avatar
Halina / 20 grudnia 2015 o 20:16
Szpital w Zamościu zgadzam siè z panem wyźej SOR wykańczalnia.Moja mama zmarła bo lekarze nie byli chyba lekarzami.5 minut wcześniej powiedział źe wyniki są dobre i źe do domu moźe jechać.i zaraz zmarła.
Avatar
jasio / 20 grudnia 2015 o 16:30

C.O.Z.L ul Jaczewskiego, tam powinna nastąpić głęboka zmiana, nowy DYREKTOR I nowy personel, to wtedy może zmieniło by się podejście do pacjenta, głęboka reforma przyjmowania chorych na pewno poprawiła by komfort chorego pacjenta.

Avatar
Dd / 20 grudnia 2015 o 11:01
Szpital w Zamościu? Dobre sobie, lekarz potrafi szybko zdolowac pacjenta nieprofesjonalnym stwierdzeniem "jeśli przeżyjesz", na szczęście łap noe pchali tylko odeslali do Lublina, banda bezczelnych konowalow na sorze, uchowaj wszystkich Boże od takiej "jakości"..
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 10:19

Jako pracownik Jana Bożego gratuluję i zazdroszczę.

Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 10:12
Szpital w Tomaszowie Lubelskim? Jakieś kpiny... Opieka w tym szpitalu jest na żenująco niskim poziomie... Dodatkowo znajdują się tam tacy specjaliści,którzy nie potrafią poprawnie wykonać zmiany cewnika... Więc zaliczając szpital w Tomaszowie do najlepszej 100-tki w kraju jest bardzo nie poważne...
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 09:37
cdn... Z tym centrum onkologii (..) (...) W ostateczności pacjent zmarł, przetoka robiła spustoszenie w organiżmie chory był przeraźliwe chudy... organizm nie miał siły walczyć... Nie jestem fachowcem ale na moje laickie oko widać że lekarze na pierwszym miejscu nie stawiają dobra i życia pacjenta, liczne zaniedbania były tego dowodem. Życia to nie wróci ale naprawdę ludzie wybierając się do centrum onkologii ziemi lubelskiej patrzcie lekarzom na ręce. Do jasnej choinki chyba mamy prawo wymagać nalezytej opieki medycznej płacąc uczciwie podatki.. (hymm czy to jest jakaś abstrakcja? )
cdn... Z tym centrum onkologii (..) (...) W ostateczności pacjent zmarł, przetoka robiła spustoszenie w organiżmie chory był przeraźliwe chudy... organizm nie miał siły walczyć... Nie jestem fachowcem ale na moje laickie oko widać że lekarze na pierwszym miejscu nie stawiają dobra i życia pacjenta, liczne zaniedbania były tego dowodem. Życia to nie wróci ale naprawdę ludzie wybierając się do centrum onkologii ziemi lubelskiej patrzcie lekarzom na ręce. Do jasnej choinki chyba mamy prawo wymagać nalezytej opieki medycznej płacąc uczciwie pod... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 09:26
Z tym centrum onkologii potwierdzam.. bliski z rodziny się leczył. Pewnego razu zostaliśmy skierowani ze szpitala papieskiego do Centrum Onkologii ponieważ stan był bardzo poważny (chory po usunięciu krtani poprostu się dusił ponieważ zrobiła się przetoka ) na izbie przyjęć czekaliśmy od 11 do 16...!!!! Zanim ktoś z łaski swojej się zainteresuje schorowanym duszącym się starcem. Poza tym liczne niedopatrzenia brak odpowiedniego wywiadu (chory strasznie tracił na wadze, lekarze oczywiście tego nie zauwazli/nie brali pod uwagę albo poprostu nie chcieli brać) W ostateczności pacjent zmarł.
Z tym centrum onkologii potwierdzam.. bliski z rodziny się leczył. Pewnego razu zostaliśmy skierowani ze szpitala papieskiego do Centrum Onkologii ponieważ stan był bardzo poważny (chory po usunięciu krtani poprostu się dusił ponieważ zrobiła się przetoka ) na izbie przyjęć czekaliśmy od 11 do 16...!!!! Zanim ktoś z łaski swojej się zainteresuje schorowanym duszącym się starcem. Poza tym liczne niedopatrzenia brak odpowiedniego wywiadu (chory strasznie tracił na wadze, lekarze oczywiście tego nie zauwazli/nie brali pod uwagę albo poprostu ni... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 21:40
Jak Jan Paweł w Zamościu jest 3 w Polsce to pora z tego kraju uciekać! To fabryka a nie szpital! Tam nie liczy się człowiek tylko papierologia. Jak jeden umrze no to co? trudno! zaraz będzie następny! Pacjentów traktuje sie gorzej niż zwierzęta, a lekarze którzy tam pracują, nie powinni nazywać się lekarzami! Ten szpital trzeba omijać szerokim łukiem! Moi bliscy którzy mieli "przyjemność" tam przebywać byli traktowani poniżej poziomu krytyki.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 17:29
Jak Zamojski szpital jest 3 w kraju i pierwszy pod wzgledem opieki medycznej to ten ranking jest g..no wart.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 20:47
Jeżeli tomaszowski szpital trafia do 100ki, to jak jest w gorszych placówkach???
Avatar
Halina / 20 grudnia 2015 o 20:16
Szpital w Zamościu zgadzam siè z panem wyźej SOR wykańczalnia.Moja mama zmarła bo lekarze nie byli chyba lekarzami.5 minut wcześniej powiedział źe wyniki są dobre i źe do domu moźe jechać.i zaraz zmarła.
Avatar
jasio / 20 grudnia 2015 o 16:30

C.O.Z.L ul Jaczewskiego, tam powinna nastąpić głęboka zmiana, nowy DYREKTOR I nowy personel, to wtedy może zmieniło by się podejście do pacjenta, głęboka reforma przyjmowania chorych na pewno poprawiła by komfort chorego pacjenta.

Avatar
Dd / 20 grudnia 2015 o 11:01
Szpital w Zamościu? Dobre sobie, lekarz potrafi szybko zdolowac pacjenta nieprofesjonalnym stwierdzeniem "jeśli przeżyjesz", na szczęście łap noe pchali tylko odeslali do Lublina, banda bezczelnych konowalow na sorze, uchowaj wszystkich Boże od takiej "jakości"..
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 10:19

Jako pracownik Jana Bożego gratuluję i zazdroszczę.

Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 10:12
Szpital w Tomaszowie Lubelskim? Jakieś kpiny... Opieka w tym szpitalu jest na żenująco niskim poziomie... Dodatkowo znajdują się tam tacy specjaliści,którzy nie potrafią poprawnie wykonać zmiany cewnika... Więc zaliczając szpital w Tomaszowie do najlepszej 100-tki w kraju jest bardzo nie poważne...
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 09:37
cdn... Z tym centrum onkologii (..) (...) W ostateczności pacjent zmarł, przetoka robiła spustoszenie w organiżmie chory był przeraźliwe chudy... organizm nie miał siły walczyć... Nie jestem fachowcem ale na moje laickie oko widać że lekarze na pierwszym miejscu nie stawiają dobra i życia pacjenta, liczne zaniedbania były tego dowodem. Życia to nie wróci ale naprawdę ludzie wybierając się do centrum onkologii ziemi lubelskiej patrzcie lekarzom na ręce. Do jasnej choinki chyba mamy prawo wymagać nalezytej opieki medycznej płacąc uczciwie podatki.. (hymm czy to jest jakaś abstrakcja? )
cdn... Z tym centrum onkologii (..) (...) W ostateczności pacjent zmarł, przetoka robiła spustoszenie w organiżmie chory był przeraźliwe chudy... organizm nie miał siły walczyć... Nie jestem fachowcem ale na moje laickie oko widać że lekarze na pierwszym miejscu nie stawiają dobra i życia pacjenta, liczne zaniedbania były tego dowodem. Życia to nie wróci ale naprawdę ludzie wybierając się do centrum onkologii ziemi lubelskiej patrzcie lekarzom na ręce. Do jasnej choinki chyba mamy prawo wymagać nalezytej opieki medycznej płacąc uczciwie pod... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 09:26
Z tym centrum onkologii potwierdzam.. bliski z rodziny się leczył. Pewnego razu zostaliśmy skierowani ze szpitala papieskiego do Centrum Onkologii ponieważ stan był bardzo poważny (chory po usunięciu krtani poprostu się dusił ponieważ zrobiła się przetoka ) na izbie przyjęć czekaliśmy od 11 do 16...!!!! Zanim ktoś z łaski swojej się zainteresuje schorowanym duszącym się starcem. Poza tym liczne niedopatrzenia brak odpowiedniego wywiadu (chory strasznie tracił na wadze, lekarze oczywiście tego nie zauwazli/nie brali pod uwagę albo poprostu nie chcieli brać) W ostateczności pacjent zmarł.
Z tym centrum onkologii potwierdzam.. bliski z rodziny się leczył. Pewnego razu zostaliśmy skierowani ze szpitala papieskiego do Centrum Onkologii ponieważ stan był bardzo poważny (chory po usunięciu krtani poprostu się dusił ponieważ zrobiła się przetoka ) na izbie przyjęć czekaliśmy od 11 do 16...!!!! Zanim ktoś z łaski swojej się zainteresuje schorowanym duszącym się starcem. Poza tym liczne niedopatrzenia brak odpowiedniego wywiadu (chory strasznie tracił na wadze, lekarze oczywiście tego nie zauwazli/nie brali pod uwagę albo poprostu ni... rozwiń