sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Rodzice sprawdzą dzieci przez Internet. Szkoła wprowadza dziennik ocen online

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2012, 18:08
Autor: EZ

Od nowego roku szkolnego w gminie Łuków postępy uczniów będą zapisywane elektronicznie. E-dzienniki będą funkcjonowały we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez gminę.

Takich przypadków w Polsce jest niewiele. Wprowadzanie nowinek technologicznych może potrwać kilka miesięcy, ale dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Bogdan Wiązek przekonuje, że wprowadzenie e-dzienników przyniesie wiele korzyści.

Dyrektorzy będą mogli sprawdzać obecności uczniów, a nauczyciele nie będą musieli przepisywać informacji o uczniach każdego roku. Rodzice będą mogli na bieżąco kontrolować oceny, zachowanie swoich dzieci, sprawdzać plan lekcji, zapowiedziane klasówki, będą również dostawali wiadomości o nieobecności dziecka w szkole sms-em.

Na przykładach innych szkół w Polsce korzystających z takiego rozwiązania widać, że dzięki stałemu dostępowi do ocen, rodzice reagują na bieżąco i częściej pojawiają się w szkole, aby wyjaśnić pojawiające się sytuacje.

Aby korzystać jednak z tego systemu zarówno szkoły jak i rodzice powinni posiadać dostęp do internetu. W tym celu szkoły podstawowe w Aleksandrowie, Dąbiu, Gołąbkach i Zalesiu dostaną tablety, laptopy, urządzenia wielofunkcyjne, rzutniki i routery do połączeń z internetem. Nauczyciele, dyrektorzy oraz pracownicy sekretariatów odbywają już odpowiednie szkolenia w zakresie projektu. Z funduszy unijnych na ten cel pozyskano około 350tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!