niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Rozpoczęła się przebudowa obwodnicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2008, 18:43

Wczoraj robotnicy zaczęli przebudowę obwodnicy Białej Podlaskiej. W magistracie trochę się dziwią, bo nikt nie uzgadniał organizacji ruchu.

Mieszkańcy się cieszą, bo będzie lepszy dojazd.

- No, wreszcie. Jest to miła wiadomość. Dotąd mordowaliśmy się, jeżdżąc po starej nawierzchni i narażając na zagrożenia na zniszczonej, niebezpiecznej obwodnicy. Widziałem, jak dochodziło tam do poważnych wypadków. Nawet nie pomagały patrole policji. Wiadukt w ul. Janowskiej i poszerzenie oraz polepszenie nawierzchni poprawią sytuację - mówi Marek Łysakowski, prezes Bialskopodlaskiego Klubu Automobilowego, który jest także cyklistą i liczy, że przy okazji budowania wiaduktu postanie także ścieżka rowerowa.

- Wykonawca nie rozmawiał jeszcze z nami na temat organizacji ruchu północ-południe - mówi Andrzej Czapski, bialski prezydent, który wczoraj od nas się dowiedział, że prace przy modernizacji obwodnicy właśnie się rozpoczęły. - Czekamy na uzgodnienia co do budowy naszej ulicy równoległej do obwodnicy. Trzeba zorganizować ruch tymczasowy - dodaje prezydent.

Jolanta Augustyńska, rzecznik lubelskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, potwierdziła, że wczoraj ruszyły pierwsze prace na przebudowanej obwodnicy.

- Wykonawca przygotowywał sobie zaplecze budowy. Teraz zaczął prace przy wykonywaniu przepustów i karczowaniu drzew na poboczu. W czwartek do władz miasta trafi kolejne pismo o zatwierdzenie organizacji ruchu podczas prac nawierzchniowych na obwodnicy. Inwestycja będzie realizowana etapami - wyjaśnia Augustyńska.

Co tu będzie

• Nowy wiadukt w ul. Janowskiej • lokalne poszerzenia i utwardzone pobocza • kanalizacja deszczowa i oświetlenie ośmiu skrzyżowań z ulicami dochodzącymi do drogi krajowej oraz odcinków drogi pomiędzy skrzyżowaniami • wymieniony zostanie jeden most (jezdnia prawa) i zostanie wyremontowany drugi (jezdnia lewa) • powstaną ciągi piesze i rowerowe • zostaną także zbudowane drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego • kierowcy odczują radykalne wzmocnienie nawierzchni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!