sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Rusza biuro myśli antysystemowych. Będą edukować społeczeństwo

Dodano: 16 lipca 2015, 09:40
Autor: eb

Michał Sawczuk (po prawej) to inicjator otwarcia w Białej Podlaskiej biura dla antysystemowców (fot. Archiwum)
Michał Sawczuk (po prawej) to inicjator otwarcia w Białej Podlaskiej biura dla antysystemowców (fot. Archiwum)

Antysystemowcy otworzą w Białej Podlaskiej swoje biuro. – To pierwsza taka inicjatywa w Polsce – przekonują działacze Ruchu Wolnościowego Biała Podlaska.

– Biuro ma skupiać działalność m.in. komitetu referendalnego JOW, stowarzyszenia KoLiber oraz działaczy lokalnych którzy walczą z obecnym systemem na wielu szczeblach – podkreśla główny pomysłodawca powstania ruchu i biura Michał Sawczuk. Wcześniej związany m.in. z Nową Prawicą Janusza Korwin-Mikkego. Jej bialski oddział postulował m.in. o likwidację, a później reformę Straży Miejskiej.

Poza tym, Ruch Wolnościowy w Białej Podlaskiej skupia działaczy Ruchu Kukiza, Kongresu Nowej Prawicy, partii Korwin, Stonogi Partii Polskiej, Centrum im. Adama Smitha, stowarzyszenia Wolna Lubelszczyzna, a także Libertarian.

– Biuro ma łączyć środowiska antysystemowe w celu wspólnej pracy na rzecz zmiany sytuacji w naszym regionie i państwie – podkreśla Michał Sawczuk. – Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych o poglądach prawicowych, konserwatywno-liberalnych oraz wolnościowych – dodaje inicjator.

Antysystemowcy będą m.in. edukować społeczeństwo przed referendum 6 września. – Nie tylko o JOW, ale w ogóle chcemy przekazać informacje o tym czym jest referendum. Spotkania będą cykliczne. Zaprosimy prelegentów – zapowiada Sawczuk.

Biuro będzie też pomagać społecznikom i aktywistom. – W naszym mieście nie brakuje różnych ruchów, grup, które organizują ciekawe wydarzenia. Mają pomysły, ale nie zawsze mają siłę przebicia. Dlatego pomożemy np. przy załatwianiu formalności – przekonuje Michał Sawczuk.

Otwarcie biura Ruchu Wolnościowego w Białej Podlaskiej odbędzie się w sobotę o godz. 16 przy ul. Janowskiej 11e. – Zapraszamy do przybycia i zadawania pytań o przyszłość tej inicjatywy –zachęca jej pomysłodawca. – Mamy nadzieję, że Biała Podlaska stanie się ważnym miejscem dialogu. Nie tylko dla naszego regionu, czy województwa. Chcemy swoim przykładem pokazać, że również w skali ogólnopolskiej dialog środowisk antysystemowcyh jest możliwy i jak najbardziej potrzebny. Bo tylko wspólnymi siłami możemy osiągnąć cel – podsumowuje Sawczuk.

Gość
Gość
Józef
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 lipca 2015 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
fajnie, że ktoś chce coś robić ponad szyldami partyjnymi, dobrze, że robią to są swoje, a nie za nasze pieniądze jak PO, PSL i reszta z sejmu
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2015 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wszystkie hejty z tego samego ip - różne nicki, wszystkie o tej samej porze - trzeba mieć zrytą psychę, żeby takie rzeczy wypisywać...

A to niby skąd wiesz? Tylko moderator strony ma dostęp do adresów  ip. Więc Rudy zamilcz bo nie tylko tu ale na wielu stronach internetowych śmieją się z ciebie i twego wodza JKM. 

Rozwiń
Józef
Józef (17 lipca 2015 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To ma być anty systemowe czy antysemickie

Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2015 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wszystkie hejty z tego samego ip - różne nicki, wszystkie o tej samej porze - trzeba mieć zrytą psychę, żeby takie rzeczy wypisywać...
Rozwiń
Kurw-in he he
Kurw-in he he (16 lipca 2015 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zapewne zleci się cały elektorat Janusza Korwina Mikke. Czyli przedszkolaki i gimnazjaliści. Teraz mają wakacje to będzie ich sporo :D  Będą też i starsi skrzywdzeni przez los nieudacznicy  :D  Tak że zabawa będzie przednia  :D Bawmy się  :D

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!