Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2015 r.
18:16

Kukiz wybrał reprezentanta w Lublinie. Kto jeszcze był na spotkaniu ws. JOW?

0 18 A A
W sobotnim spotkaniu w WSPiA w Lublinie wzięło udział ok. 100 osób (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
W sobotnim spotkaniu w WSPiA w Lublinie wzięło udział ok. 100 osób (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Mają informować i walczyć o frekwencję. Do tej pory w naszym regionie powstało 65 komitetów referendalnych w sprawie JOW. Paweł Kukiz wybrał już także swojego reprezentanta w woj. lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W zaplanowanym na 6 września referendum Polacy odpowiedzą na trzy pytania. Będą dotyczyły wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW), zniesienia finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz zmian w systemie podatkowym, które miałyby polegać na rozstrzyganiu wątpliwości na korzyść podatnika.

Pierwsza z tych kwestii to główny postulat jednego z kandydatów w niedawnych wyborach prezydenckich Pawła Kukiza. Jego zwolennicy w sobotę spotkali się w Lublinie, by rozmawiać o zasadach funkcjonowania JOW-ów i o komitetach referendalnych. Do tej pory w Polsce powstało ich 1200, a w województwie lubelskim – 65.

– Ich celem jest informowanie na temat wartości rozwiązania, jakim są jednomandatowe okręgi wyborcze oraz zapewnienie frekwencji w referendum – mówi Janusz Sanocki, bliski współpracownik Kukiza i ogólnopolski koordynator społecznych komitetów referendalnych. – Bardzo burzliwy rozwój tych struktur obywatelskich wynika z dwóch powodów. Po pierwsze Polacy chcą zmiany. Po drugie jest to otwarta obywatelska struktura, w której nie ma żadnej centralizacji. Każdy może przyjść, czy z prawicy czy z lewicy i utworzyć taki komitet – dodaje.

Każdy z komitetów liczy od 5 do 30 osób. Ich członkowie mają m. in. organizować spotkania i akcje informacyjne i kolportować gazetkę Ruchu Kukiza poświęconą JOW-om.

Podczas sobotniego spotkania został także przedstawiony reprezentant Ruchu Kukiza w województwie lubelskim. Został nim Adam Kondrakiewicz, absolwent prawa UMCS, były prezes stowarzyszenia KoLiber, które skupia głównie licealistów, studentów i przedsiębiorców.

– Celem partii politycznych jest dostać się do Sejmu dzięki obywatelom. Nas od nich odróżnia to, że Paweł Kukiz chce obywateli wprowadzić do Sejmu – mówi Kondrakiewicz i dodaje, że na wyborczych listach Ruchu Kukiza może się znaleźć każdy, kto „cieszy się zaufaniem, ma nieposzlakowaną opinię i działa na rzecz Polski i społeczności lokalnych”. – Nie zamykamy się też na tych, którzy działali w partiach politycznych, ale muszą oni spełniać wymienione warunki. Na razie nie mówimy jednak o nazwiskach, listy nie są jeszcze układane – zaznacza.

Na sobotnim spotkaniu pojawiło się kilka osób zaangażowanych wcześniej w działalność polityczną. Byli wśród nich m. in.: związany niegdyś z PiS były starosta puławski Sławomir Kamiński, kandydat Kongresu Nowej Prawicy w ubiegłorocznych wyborach na prezydenta Lublina Antoni Chrzonstowski, czy byli lubelscy radni: Bogna Bender-Motyka (ostatnio związana z Solidarną Polską) i Michał Widomski (do rady w 2006 roku wybrany z list Platformy Obywatelskiej).

Sonda: Co sądzisz o JOW?

Liczba głosów: 596
44.97%
Jestem przeciw
44.8%
Jestem za
10.23%
Nie mam zdania

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 26 września 2015 o 00:28

Nie wierzmy w sondaże. Dlaczego mamy być skazani  tylko na Pis lub PO ? Głosuję na Kukiza.

Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 o 14:24
"Związany niegdyś z PiS były starosta puławski"... Toż to przecież prehistoria, skoro w ostatnich wyborach samorządowych zwąchał się z RN i Korwinem. Czasy się zmieniają, a pan zawsze w komisji, jak powiedział Franz Maurer...
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 22:25
Tylko Bojanka trzymajcie z daleko, bo to chory człowiek.
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 20:15
wladza dla obywateli!!!!
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 21:05
Filmowanie z żaby - dziennikarze wiedzą o co chodzi... :) Niezła destrukcja..
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 17:38
Jedynkę z okr. 6 ma mieć u Kukiza Marian Kowalski, więc i tak reszta bije się o pietruszkę...
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 14:22
Masakra, żenujący spektakl
Avatar
Rybka / 13 lipca 2015 o 09:04

Zdjęcie nr 15. Pan Lucjan T. szuka dla siebie nowej Partii, po samoobronie i PiS-ie. Ciekawe, czy chodzi mu tylko o ideologie, czy też o inne profity po wyborach?

Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 08:50
Czy ktoś właściwie wyjaśnił skrót JOW według intencji pomysłodawcy .... Nie ? No to pomogę ... Je.ać Obecną Władzę - i cały program w tych trzech słowach - nic dodać nic ująć.
Avatar
lolo / 13 lipca 2015 o 08:10

Trudno mi powiedzieć, czy Kukiz jest bardziej cyniczny, głupi, czy naiwny.

i jedno i drugie

Avatar
Marek / 26 września 2015 o 00:28

Nie wierzmy w sondaże. Dlaczego mamy być skazani  tylko na Pis lub PO ? Głosuję na Kukiza.

Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 o 14:24
"Związany niegdyś z PiS były starosta puławski"... Toż to przecież prehistoria, skoro w ostatnich wyborach samorządowych zwąchał się z RN i Korwinem. Czasy się zmieniają, a pan zawsze w komisji, jak powiedział Franz Maurer...
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 22:25
Tylko Bojanka trzymajcie z daleko, bo to chory człowiek.
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 20:15
wladza dla obywateli!!!!
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 21:05
Filmowanie z żaby - dziennikarze wiedzą o co chodzi... :) Niezła destrukcja..
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 17:38
Jedynkę z okr. 6 ma mieć u Kukiza Marian Kowalski, więc i tak reszta bije się o pietruszkę...
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 14:22
Masakra, żenujący spektakl
Avatar
Rybka / 13 lipca 2015 o 09:04

Zdjęcie nr 15. Pan Lucjan T. szuka dla siebie nowej Partii, po samoobronie i PiS-ie. Ciekawe, czy chodzi mu tylko o ideologie, czy też o inne profity po wyborach?

Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 08:50
Czy ktoś właściwie wyjaśnił skrót JOW według intencji pomysłodawcy .... Nie ? No to pomogę ... Je.ać Obecną Władzę - i cały program w tych trzech słowach - nic dodać nic ująć.
Avatar
lolo / 13 lipca 2015 o 08:10

Trudno mi powiedzieć, czy Kukiz jest bardziej cyniczny, głupi, czy naiwny.

i jedno i drugie

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 1 0

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 5 4

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 2

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 7 5

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 13

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 20

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 5 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 38 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 125 24

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!