Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 lipca 2017 r.
7:44

"Spektakularne" wydarzenia w Białej Podlaskiej o których nic nie wiadomo

Autor: Zdjęcie autora eb
2 13 A A
Władze Białej Podlaskiej zamierzają współpracować z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego
Władze Białej Podlaskiej zamierzają współpracować z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego

"Duże i spektakularne" wydarzenia w mieście zapowiada prezydent Dariusz Stefaniuk. Tyle że na razie nie zdradza szczegółów o co dokładnie chodzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Dwóch przedsiębiorców wystąpiło do nas z chęcią wykupu działek w podstrefie ekonomicznej – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS). – Wszystko wskazuje na to, że pierwszymi inwestorami będą lokalni przedsiębiorcy. Pierwsza transakcja może nastąpić jeszcze w tym roku – zaznacza.

Przypomnijmy, że od grudnia tereny inwestycyjne na bialskim lotnisku są częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chodzi o 94 hektary. Z tego 69 należy do miasta, a 24 to własność Agencji Mienia Wojskowego. Jeden z potencjalnych inwestorów przygotowuje dokumentację techniczną fabryki, którą chce tu budować. Interesuje go 5-hektarowa działka.

Być może nie tylko podstrefa będzie szansą na gospodarcze ożywienie miasta. Kilka dni temu władze Białej Podlaskiej spotkały się z Alvinem Gajadhurem, głównym inspektorem transportu drogowego. – Prowadzimy rozmowy na temat rozwoju ITD w Białej Podlaskiej. Mam nadzieję, że przyniesie to nowe miejsca pracy. Ale wolę mówić, jak już coś zrobimy – podkreśla Stefaniuk.

Szczegółów na ten temat nie przekazał nam też GITD, bo jego szef jest teraz na urlopie. Na pytanie dziennikarza, czy więcej informacji na ten temat pojawi się przed kampanią wyborczą, prezydent odpowiedział: – Przed kampanią wyborczą pojawi się jeszcze wiele różnych inicjatyw w mieście, które tworzymy. Będą to bardzo duże i spektakularne wydarzenia.

W maju bezrobocie w Białej Podlaskiej wynosiło 12,6 proc., a w województwie lubelskim 9,7 proc.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 23:06
masz jakies dowody na to co piszesz?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 21:42
......Ile kosztuje metr kwadratowy działki na lotnisku?.... Wiele wskazuje na to, że ustalą cenę, co łaska. Oczywiście, wyłącznie dla tych, którzy łaski mayestatu dostąpią. Prawdopodobnie, dość dużą działką jest zainteresowany niedawny dzierżawca lotniska, który miał zakładać cargo, albo kargo, czy coś tak jakoś....
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 14:12
Jeszcze sie zdziwicie jak na bialskim lotnisku beda tysiace miejsc pracy a rak do pracy bedzie brakowalo! w bialej jest sztuczne bezrobocie
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 12:47
Burda to lewak i tyle w temacie
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 12:45
Kolejny artykuł z serii obiektywne dziennikarstwo I oczywiście autorką jest obiektywna aspirujaca pani Burda. Tak pani EB, dobra zmiana, prawda?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 12:15
Ile kosztuje metr kwadratowy działki na lotnisku? 1 złoty?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 11:24
Tak, bajdami i pomnikami miasta się nie zbuduje, a gdy przyjdzie pora wyborów to ludzie z Białej rozliczą swoich polityków. Póki co, to realizowany jest na siłę program jednej partii i jednego bogatego senatora. Oby wyszło to mieszkańcom na dobre. bo jesień 2018 tuż, tuż.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 11:05
Nowy młody prezydent Białej Podlaskiej, ten od dobrej zmiany, a zaczyna już mieszkańcom opowiadać baśnie. Kiedyś, za poprzednika na bialskim lotnisku miało być drugie Vegas wybudowane przez Turka. Teraz będzie spektakularnie, też na lotnisku, tyle że bohaterzy baśni wciąż mocno tajemniczy i nieodkryci. No to chociaż rzecznik ITD o egzotycznym nazwisku Gajadhur, co to niby jak jakiś tam szejk nawiedził miasto nad Krzną, by zrobić wywiad. Inwestycyjny, rzecz jasna, bo Inspekcja Transportu Drogowego nie może się już doczekać, by poczynić inwestycje, spektakularne oczywiście, tu, w Białej Podlaskiej.
Nowy młody prezydent Białej Podlaskiej, ten od dobrej zmiany, a zaczyna już mieszkańcom opowiadać baśnie. Kiedyś, za poprzednika na bialskim lotnisku miało być drugie Vegas wybudowane przez Turka. Teraz będzie spektakularnie, też na lotnisku, tyle że bohaterzy baśni wciąż mocno tajemniczy i nieodkryci. No to chociaż rzecznik ITD o egzotycznym nazwisku Gajadhur, co to niby jak jakiś tam szejk nawiedził miasto nad Krzną, by zrobić wywiad. Inwestycyjny, rzecz jasna, bo Inspekcja Transportu Drogowego nie może się już doczekać, by poczynić inwest... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 09:14
Pozytywnie o PISie??? Dziennik??? Koniec świata ! A gdzie peany dla marszalka, hetmnika i zuczka?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 08:47
ale wyją "czytelnicy" ZSLowskiego Dziennika
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 23:06
masz jakies dowody na to co piszesz?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 21:42
......Ile kosztuje metr kwadratowy działki na lotnisku?.... Wiele wskazuje na to, że ustalą cenę, co łaska. Oczywiście, wyłącznie dla tych, którzy łaski mayestatu dostąpią. Prawdopodobnie, dość dużą działką jest zainteresowany niedawny dzierżawca lotniska, który miał zakładać cargo, albo kargo, czy coś tak jakoś....
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 14:12
Jeszcze sie zdziwicie jak na bialskim lotnisku beda tysiace miejsc pracy a rak do pracy bedzie brakowalo! w bialej jest sztuczne bezrobocie
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 12:47
Burda to lewak i tyle w temacie
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 12:45
Kolejny artykuł z serii obiektywne dziennikarstwo I oczywiście autorką jest obiektywna aspirujaca pani Burda. Tak pani EB, dobra zmiana, prawda?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 12:15
Ile kosztuje metr kwadratowy działki na lotnisku? 1 złoty?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 11:24
Tak, bajdami i pomnikami miasta się nie zbuduje, a gdy przyjdzie pora wyborów to ludzie z Białej rozliczą swoich polityków. Póki co, to realizowany jest na siłę program jednej partii i jednego bogatego senatora. Oby wyszło to mieszkańcom na dobre. bo jesień 2018 tuż, tuż.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 11:05
Nowy młody prezydent Białej Podlaskiej, ten od dobrej zmiany, a zaczyna już mieszkańcom opowiadać baśnie. Kiedyś, za poprzednika na bialskim lotnisku miało być drugie Vegas wybudowane przez Turka. Teraz będzie spektakularnie, też na lotnisku, tyle że bohaterzy baśni wciąż mocno tajemniczy i nieodkryci. No to chociaż rzecznik ITD o egzotycznym nazwisku Gajadhur, co to niby jak jakiś tam szejk nawiedził miasto nad Krzną, by zrobić wywiad. Inwestycyjny, rzecz jasna, bo Inspekcja Transportu Drogowego nie może się już doczekać, by poczynić inwestycje, spektakularne oczywiście, tu, w Białej Podlaskiej.
Nowy młody prezydent Białej Podlaskiej, ten od dobrej zmiany, a zaczyna już mieszkańcom opowiadać baśnie. Kiedyś, za poprzednika na bialskim lotnisku miało być drugie Vegas wybudowane przez Turka. Teraz będzie spektakularnie, też na lotnisku, tyle że bohaterzy baśni wciąż mocno tajemniczy i nieodkryci. No to chociaż rzecznik ITD o egzotycznym nazwisku Gajadhur, co to niby jak jakiś tam szejk nawiedził miasto nad Krzną, by zrobić wywiad. Inwestycyjny, rzecz jasna, bo Inspekcja Transportu Drogowego nie może się już doczekać, by poczynić inwest... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 09:14
Pozytywnie o PISie??? Dziennik??? Koniec świata ! A gdzie peany dla marszalka, hetmnika i zuczka?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 08:47
ale wyją "czytelnicy" ZSLowskiego Dziennika