niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Sprawę o zniesławienie byłego prezydenta Białej Podlaskiej rozstrzygną na Pomorzu

Autor: (eb)

Andrzej Czapski (Fot. Archiwum)
Andrzej Czapski (Fot. Archiwum)

Jest decyzja. Sprawa o zniesławienie byłego prezydenta Białej Podlaskiej Andrzeja Czapskiego została przeniesiona do sądu w Gdyni.

6 października  w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku miała się odbyć  kolejna rozprawa, ale została odwołana. Powód? Strona pozwana złożyła wniosek o przesłuchanie ośmiu świadków z Pomorza.

- Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku postanowił zwrócić się do nas o przekazanie sprawy innemu sądowi równorzędnemu, Sądowi Rejonowemu Gdańsk-Południe, z uwagi na okoliczność, iż większość osób, które należy wezwać na rozprawę, zamieszkuje blisko tego sądu - wyjaśnia Agnieszka Semeryt z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Chodzi o tzw. ekonomikę procesową. W czwartek zapadła decyzja. - Na posiedzeniu niejawnym Wydział Karny Odwoławczego Sądu Okręgowego w Lublinie uwzględnił wniosek i postanowił przekazać sprawę do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Gdyni. Od postanowienia nie przysługuje odwołanie – podkreśla Semeryt.

– Pytam, bez wskazania konkretnej tezy dowodowej, co świadkowie z Pomorza mogą wiedzieć na temat okoliczności imprezy która odbyła się w Białej Podlaskiej i dotyczyła otwarcia lokalnej inwestycji? Odnoszę wrażenie, że ktoś celowo wezwał tylu świadków, aby tam właśnie przenieść sprawę – tak sprawę komentował nam kilka dni temu pełnomocnik Andrzeja Czapskiego, mecenas Przemysław Bałut.W piątek Bałut ostatecznej decyzji sądu jeszcze nie mógł nam skomentować, bo nie zapoznał się z treścią postanowienia.

– Nie komentujemy sprawy do czasu rozstrzygnięcia przez sąd – to z kolei stanowisko redaktora naczelnego Tygodnika Podlaskiego Wojciecha Hrynkiewicza.

Przypomnijmy, że były prezydent Białej Podlaskiej Andrzej Czapski w listopadzie ubiegłego roku pozwał  Hrynkiewicza o zniesławienie. Poszło o artykuł, który ukazał się 24 października na łamach pisma. Gazeta napisała, że „prezydent Andrzej Czapski na miejskiej imprezie pił, a później prowadził samochód”. Tekst ilustrowało zdjęcie Czapskiego ze szklanką „bursztynowego napitku”. Były prezydent przyznał, że na bankiecie z okazji otwarcia Zakładu Zagospodarowania Odpadów pił piwo, ale bezalkoholowe.

Czapski, obecnie dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy (wybory na prezydenta miasta przegrał z Dariuszem Stefaniukiem) domaga się przeprosin na łamach mediów oraz nawiązki na cel charytatywny.

W sierpniu na pierwszej rozprawie w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku nie doszło do ugody, bo na miejscu nie pojawił się ani oskarżony, ani jego pełnomocnik. Z kolei wcześniej obrońca pozwanego chciał odroczenia terminu pierwszej rozprawy. Sąd nie uwzględnił jednak tego wniosku.  Redaktora naczelnego Tygodnika Podlaskiego reprezentuje  kancelaria Jedliński i Wspólnicy z Gdyni. W jej zespole znajdziemy m.in. nazwisko aplikanta radcowskiego Dominika Biereckiego. To syn senatora i twórcy SKOK Grzegorza Biereckiego. Natomiast sam założyciel kancelarii prof. Adam Jedliński to – jak czytamy na jej stronie internetowej – „współtwórca Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce”.

Gość
MiesZczuch
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 października 2015 o 18:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wszyscy stosują te wasze metody szkalowania a później przepraszania małą czcionką!
Rozwiń
MiesZczuch
MiesZczuch (12 października 2015 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko w Gdyni sądy są niezawistne i sprawa może być rzetelnie przeprowadzona. 

Panie Czapski, pamiętaj Pan że nawet jak wygrasz to przegrasz bo te przeprosiny to będą czcionka rozmiar 6 na przedostatniej stronie a do tego czasu to w pociąg i do Gdyni na rozprawy które będą przeciągane. Tak działa klan księcia Radziwiiła 

Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2015 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kończ waść, wstydu oszczędź! trzeba umieć pogodzić się z przegraną, uszanować demokratyczny wybór.
Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2015 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I to jest POlska właśnie. Pił, ale na zaciągał sie.
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2015 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dajcie spokój, przecież Czapski to stary komuch a tacy z założenia etycznego nie powinni pełnić żadnych funkcji publicznych ponieważ byli członkami zbrodniczej organizacji PZPR. A po twarzy widać że to stary opój.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!