poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Studenci z Białej Podlaskiej będą mogli uczyć się w Szkole Orląt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2011, 19:24

O możliwościach współpracy pomiędzy uczelniami z Białej Podlaskiej i Dęblina rozmawiali wczoraj pror
O możliwościach współpracy pomiędzy uczelniami z Białej Podlaskiej i Dęblina rozmawiali wczoraj pror

Studiujący mechanikę lotniczą i ratownictwo medyczne w Białej Podlaskiej będą mogli kontynuować naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Tak uzgodniły władze obu uczelni.

W ramach umowy pomiędzy uczelniami studenci II roku ratownictwa medycznego już od lutego 2012 będą mogli zdobywać specjalizację z zakresu ratownictwa lotniczego, w ramach Ośrodka Szkolenia Lotniczego. Zajęcia teoretyczne odbywałyby się w bialskiej PSW z możliwością wykorzystania m.in. hangaru i lądowiska na lotnisku w Białej Podlaskiej.

– Musimy stać się właścicielem terenów na lotnisku. Rozpoczniemy starania, aby tam prowadzić część zajęć – zapowiedział podczas wczorajszej konferencji Józef Bergier, prorektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
.
Na najbliższym posiedzeniu Senatu PSW ma zostać podjęta decyzja o uruchomieniu nowej specjalizacji. Już od października 2012 r. słuchacze bialskiej uczelni mogliby rozpocząć zajęcia na kierunku mechanika i budowa maszyn ze specjalnością inżynieria lotnicza.

Po trzech i pół roku studiów w Białej Podlaskiej absolwenci mogliby kontynuować naukę na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w Dęblinie.

– Jesteśmy zainteresowani ofertą z Białej Podlaskiej. Nasze plany uruchomienia kierunku ratownictwa medycznego razem z Wojskowym Instytutem Medycyny Lotniczej zostały odsunięte w czasie. Nie poddajemy się, będziemy się starać o połączenie tych uczelni. Zamierzamy również współpracować z Puławską Szkołą Wyższą. Posiadamy specjalistyczną kadrę i odpowiedni sprzęt. Najlepsi absolwenci inżynierii lotniczej z Białej Podlaskiej, jeśli będą spełniać warunki zdrowotne, będą mogli zdobyć w Dęblinie kwalifikacje pilota samolotów transportowych i uzyskać odpowiednie uprawnienia cywilne – mówił Jan Rajchel, rektor WSOSP w Dęblinie.

Z umowy pomiędzy uczelniami mogą skorzystać również studenci anglistyki, którzy w Dęblinie mogliby uzyskać zawód stewardów i stewardes. W październiku planowane jest podpisanie oficjalnego porozumienia między uczelniami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!