piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Studenci z Białej Podlaskiej będą mogli uczyć się w Szkole Orląt

Dodano: 12 września 2011, 19:24

O możliwościach współpracy pomiędzy uczelniami z Białej Podlaskiej i Dęblina rozmawiali wczoraj pror
O możliwościach współpracy pomiędzy uczelniami z Białej Podlaskiej i Dęblina rozmawiali wczoraj pror

Studiujący mechanikę lotniczą i ratownictwo medyczne w Białej Podlaskiej będą mogli kontynuować naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Tak uzgodniły władze obu uczelni.

W ramach umowy pomiędzy uczelniami studenci II roku ratownictwa medycznego już od lutego 2012 będą mogli zdobywać specjalizację z zakresu ratownictwa lotniczego, w ramach Ośrodka Szkolenia Lotniczego. Zajęcia teoretyczne odbywałyby się w bialskiej PSW z możliwością wykorzystania m.in. hangaru i lądowiska na lotnisku w Białej Podlaskiej.

– Musimy stać się właścicielem terenów na lotnisku. Rozpoczniemy starania, aby tam prowadzić część zajęć – zapowiedział podczas wczorajszej konferencji Józef Bergier, prorektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
.
Na najbliższym posiedzeniu Senatu PSW ma zostać podjęta decyzja o uruchomieniu nowej specjalizacji. Już od października 2012 r. słuchacze bialskiej uczelni mogliby rozpocząć zajęcia na kierunku mechanika i budowa maszyn ze specjalnością inżynieria lotnicza.

Po trzech i pół roku studiów w Białej Podlaskiej absolwenci mogliby kontynuować naukę na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w Dęblinie.

– Jesteśmy zainteresowani ofertą z Białej Podlaskiej. Nasze plany uruchomienia kierunku ratownictwa medycznego razem z Wojskowym Instytutem Medycyny Lotniczej zostały odsunięte w czasie. Nie poddajemy się, będziemy się starać o połączenie tych uczelni. Zamierzamy również współpracować z Puławską Szkołą Wyższą. Posiadamy specjalistyczną kadrę i odpowiedni sprzęt. Najlepsi absolwenci inżynierii lotniczej z Białej Podlaskiej, jeśli będą spełniać warunki zdrowotne, będą mogli zdobyć w Dęblinie kwalifikacje pilota samolotów transportowych i uzyskać odpowiednie uprawnienia cywilne – mówił Jan Rajchel, rektor WSOSP w Dęblinie.

Z umowy pomiędzy uczelniami mogą skorzystać również studenci anglistyki, którzy w Dęblinie mogliby uzyskać zawód stewardów i stewardes. W październiku planowane jest podpisanie oficjalnego porozumienia między uczelniami.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!