środa, 26 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Szyją flagi piętnastki

Dodano: 26 grudnia 2002, 14:25
Autor: (mal)

Pierwszy pomysł już zrealizowali. Tak powstał folder "Europejskie powiązania mojej gminy”, pokazujący jej walory i funkcjonowanie na tle samorządów innych państw Europy. Teraz przymierzają się do kolejnych zadań.

Klub Europejski przy Gimnazjum nr 3 w Rogoźnicy działa dopiero trzeci miesiąc, a już o nim wie Urząd Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie.
Młodzi euroentuzjaści szyją flagi państw piętnastki, przygotowują regularnie wkładki do gazetki szkolnej, uzupełniają gablotkę z informacjami o zasadach integracji. - Członkowie klubu zapraszają kolegów i rodziców na spotkania dyskusyjne o następstwach wejścia Polski do Unii Europejskiej. - Wiosną planujemy urządzić referendum. Dla tych, którzy wezmą w nim udział, powstaje ankieta streszczająca warunki wstąpienia. Znajdą się w niej wypowiedzi mieszkańców międzyrzeckiej gminy obrazujące stopień ich poparcia dla polskiego członkostwa - zapowiada Artur Stefaniuk, opiekun klubu, który obrał sobie za motto słowa: zjednoczeni w regionie, ojczyźnie, Europie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24