środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Uchodźcy z Syrii i Erytrei w Białej Podlaskiej? MSW: To niewykluczone

Dodano: 24 lipca 2015, 11:00
Autor: Ewelina Burda

fot. Archiwum
fot. Archiwum

To już pewne. Polska przyjmie 2 tys. uchodźców z Syrii i Erytrei. Część z nich trafi do ośrodka w Białej Podlaskiej.

Kilka dni temu premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że  1100 osób zostanie przejętych z obozów w Grecji i we Włoszech, a 900 osób w ramach przesiedleń spoza Unii Europejskiej. Pierwsi uchodźcy mają trafić do Polski w 2016 roku. Będą to obywatele Syrii i Erytrei.

– Uchodźcy trafią do 12 ośrodków prowadzonych przez Urząd ds. Cudzoziemców, jednostkę nam podległą – informuje nas Małgorzata Woźniak rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jeden z takich ośrodków znajduje się w Białej Podlaskiej. – Obecnie trwają prace wewnętrzne, przygotowujemy się logistycznie do tego przedsięwzięcia. Będzie ono rozłożone na okres dwóch lat, od 2016 roku do 2017 roku. To oznacza, że nie przyjmujemy od razu 2 tys. uchodźców. Osoby te będą przyjmowane etapami – dodaje rzeczniczka MSW.

Nie wiadomo ile osób trafi do Białej Podlaskiej. Wiadomo natomiast, że oprócz zakwaterowania w ośrodkach czekają je m.in. programy integracyjne. – A także opieka medyczna, kursy informacyjne oraz nauka języka polskiego – wymienia Małgorzata Woźniak. Przed przyjazdem, cudzoziemcy zostaną sprawdzeni przez polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. 

Tymczasem w czwartek rzecznik prezydenta Białej Podlaskiej Michał Trantau przekazał mediom informację, że „na razie żaden z syryjskich uchodźców nie trafi do otwartego ośrodka w Białej Podlaskiej”.

– Prezydent miasta odbył robocze spotkanie z kierownikiem placówki w związku z licznymi przypuszczeniami, odnośnie skierowania Syryjczyków do tutejszej placówki – tłumaczy Trantau. Jednak jak ustaliśmy, MSW takiej możliwości w przyszłości nie wyklucza.  Obecnie  na terenie ośrodka przebywa ok. stu obcokrajowców.

Przy placówce kończy się też budowa nowoczesnego filtra epidemiologicznego. To rodzaj przychodni, w której osoby ubiegające się o status uchodźcy przechodzą kompleksowe badania lekarskie. Przyjęcie przez Polskę uchodźców z Syrii i Erytrei to wynik zalecenia Rady Europejskiej.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska uchodźcy
Gość
Gość
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Według raportów policji w Holandii , największe problemy stwarzają uchodźcy z Erytrei. Włamania,rozboje i gwałty. Agresywne zachowanie i notoryczne kradzieże.

Eeeeeee, nieeeeeee... Według raportów policji w Holandii , największe problemy stwarzają uchodźcy z Polski. Włamania,rozboje i gwałty. Agresywne zachowanie i notoryczne kradzieże. Do tego prostytucja.

Rozwiń
Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 10:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wypie*dalac do swoich krajów !!! Tutaj was nie chcemy ... Widze kolejne propagandowe zdjecia kobiet z dziecmi.. komu wy jeszcze mydlicie oczy ... zal mi was pismaki.
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2015 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Według raportów policji w Holandii , największe problemy stwarzają uchodźcy z Erytrei. Włamania,rozboje i gwałty. Agresywne zachowanie i notoryczne kradzieże.
Rozwiń
Gość
Gość (24 lipca 2015 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oni nie będą pracować.Będą dostawać takie benefity ze normalną rodzina w cztery miesiące nie zarobiła by tego co brudas dostanie na miesiac!
Rozwiń
Gość
Gość (24 lipca 2015 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na wschód??? Ślicznie,będą więc przemierzać cała Polskę aby się dostać do reichu! Koparko, tak szkopy kazali,co? Jeszcze będą się chować, jak w Calais, w tirach z nadzieją ze do reichu jadą...umieścić ich na zachodzie Polski i podarować rowery stare i problem się sam rozwiąże!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!