wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Uczelnia znowu tętni życiem

  Edytuj ten wpis

Nowy kierunek, nowe inwestycje, nowi studenci. Bialska Akademia Wychowania Fizycznego stawia sobie wysoko poprzeczkę.

- Studiuje u nas prawie 3 tysiące studentów, w tym ponad 900 na pierwszym roku. Uruchomiliśmy jako jedni z pierwszych w Polsce nowy kierunek: kosmetologię (nauka o zdrowotnej stronie urody człowieka - red.). Wkrótce bialski wydział otrzyma prawo doktoryzowania - wylicza prof. Jerzy Sadowski, prorektor ds. Rozwoju i Kształcenia Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego AWF w Białej Podlaskiej.
Prof. Henryk Sozański, rektor warszawskiej AWF, dodaje, że bialski wydział jest szczególny w jego uczelni. - W Białej Podlaskiej tętni życie. Tu jest serce wielkiego przedsięwzięcia. Ma to ogromne znaczenie na kresach Rzeczpospolitej - mówi rektor.
Bialski wydział ma jedne z lepiej wyposażonych obiektów sportowych w Polsce. Jednak w ostatnim roku nie udało się zdobyć dotacji na ich rozbudowę. Jerzy Sadowski przyznaje, że władze uczelni i miasta nie miały wsparcia władz wojewódzkich. Starania o wykorzystanie funduszy przeznaczonych na rozwój Polski Wschodniej zakończyły się fiaskiem. - Mam nadzieję, że teraz samorząd wojewódzki pomoże nam uzyskać dofinansowanie w ramach regionalnego programu operacyjnego - zaznacza prorektor.
Tadeusz Paczóski, zastępca kanclerza ZWWF, informuje, że jest już przygotowana koncepcja nowej hali. W tej chwili trwają prace nad przygotowaniem rozbudowy nowego skrzydła budynku dydaktycznego z salą konferencyjną i biblioteką.

NIE TYLKO SPORT

Maciej Cygan, przewodniczący samorządu studenckiego, przyznaje, że w AWF warto nie tylko startować w wielu drużynach i sekcjach sportowych. Bo na uczelni ma się dobrze także kultura studencka. Sam występuje w kabarecie "O co hodzi”. Wizytówką uczelni jest też Zespół Pieśni i Tańca "Podlasie”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!