sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Stypendia szczególnie uzdolnionym studentom wręczają prorektor UMCS prof. Krzysztof Stępnik (po lewe
Stypendia szczególnie uzdolnionym studentom wręczają prorektor UMCS prof. Krzysztof Stępnik (po lewe

Na południowym Podlasiu powstają nowe ośrodki uczelniane, umacniają się też dotychczas istniejące. Wczoraj został uruchomiony Ośrodek Dydaktyczno-Naukowy KUL w Międzyrzecu Podlaskim. Powstał on w zespole pałacowo-parkowym, w którym wcześniej znajdował się zespół placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Początkowo inicjatywa w tej sprawie międzyrzeckich władz samorządowych nie była popierana przez zarząd bialskiego powiatu. Po długich negocjacjach władze zmieniły zdanie i wyraziły zgodę na przekazanie obiektu na ośrodek dydaktyczny. Około 100 studentów rozpoczęło tam zaoczne studia z administracji finansowej, prawa, prawa kanonicznego i administracji. Zbigniew Kot, zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego powiedział nam, że w przyszłości liczy na powstanie w tym mieście wydziału zamiejscowego KUL oraz kształcenie w zakresie stacjonarnym.
W sobotę ponad 280 studentów pierwszego roku otrzymało indeksy podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w Kolegium Licencjackim oraz Grupach Zamiejscowych UMCS w Białej Podlaskiej. Prowadzący immatrykulację prorektor prof. Krzysztof Stępnik podkreślił, że w bialskim ośrodku łącznie studiuje na dziennych, wieczorowych i zaocznych kierunkach aż około 1600 studentów. W obecnym roku w kolegium licencjackim przybyły nieodpłatne kierunki - pedagogika resocjalizacyjna i socjologia.
- Biała Podlaska ma największą dynamikę przyrostu studentów spośród naszych ośrodków zamiejscowych. W przyszłości może powstać w tam zamiejscowy wydział nauk społeczno-humanistycznych - mówi prof. Krzysztof Stępnik. Prorektor wraz z Markiem Czarneckim, prezesem Podlaskiej Fundacji Wspierania Talentów wręczyli 18 szczególnie uzdolnionym studentom stypendia umożliwiające kontynuowanie nauki.
Także w Łukowie trzydzieści słuchaczek pierwszego roku miejscowego Kolegium Pielęgniarskiego Akademii Medycznej w Lublinie dostało indeksy. Na immatrykulację przyjechał rektor Kazimierz Głowniak. Pochodzący z sąsiedniej Kąkolewnicy podkreśłał swoje podlaskie pochodzenie. - Uczelni w Łukowie nie udałoby się przez ubiegły rok funkcjonować w tak dobrej formie, gdyby nie stała pomoc finansowa władz lokalnych - powiedział Kazimierz Głowniak.
Dyrektor łukowskiego szpitala Jerzy Kamiński poinformował o podpisaniu umowy między lubelską Akademią Medyczna i Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Łukowie. Jak podkreślił J. Kamiński skorzystają na niej nie tylko praktujący w szpitalu studenci, ale i pacjenci.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!