czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

W Białej Podlaskiej powstaje Domowy Szpital

Dodano: 8 sierpnia 2016, 20:35
Autor: Ewelina Burda

Dpmowy Szpital powstaje przy ul. Warszawskiej 15, w miejscu po dawnym Oddziale Zakaźnymfot. WSzS
Dpmowy Szpital powstaje przy ul. Warszawskiej 15, w miejscu po dawnym Oddziale Zakaźnymfot. WSzS

W Białej Podlaskiej powstaje Domowy Szpital. - Roboty budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnia Magdalena Us rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Budowa ruszyła w październiku ubiegłego roku. Już wtedy zapowiadano że będzie to pierwszy taki ośrodek opieki długoterminowej i hospicyjnej w Polsce. - Obecnie trwają prace w pomieszczeniach w piwnicy. Chodzi o montaż izolacji akustycznej oraz układanie płytek ceramicznych - mówi rzecznik Magdalena Us.

- Na parterze budynku w skrzydle wschodnim wykonano posadzkę betonową, a na piętrze w obu skrzydłach budynku trwają przygotowania do wykonania posadzki betonowej oraz układane są instalacje sanitarne -dodaje. Poza tym,  wewnątrz budynku prowadzone są roboty tynkarskie oraz pozostałe roboty instalacyjne, m.in. elektryczne i wentylacyjne. W skrzydłach wschodnim oraz zachodnim kontynuowany jest jednocześnie montaż zewnętrznej stolarki okiennej. - W sierpniu rozpoczęły się też roboty budowlane przy parkingu - zaznacza Us.

Założenia dotyczące ośrodka pozostają niezmienne. - Domowy Szpital jest projektem wpisującym się w plan rozwoju opieki długoterminowej i hospicyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego- podkreśla rzecznik. Jej zdaniem to inwestycja bardzo potrzebna w regionie. Według prognoz, już wkrótce w Polsce  ma być ponad 2 miliony osób starszych niezdolnych do samodzielnej egzystencji. - Chodzi o poprawę jakości świadczonych usług medycznych oraz zwiększenie troski nad osobami wymagającymi stałej opieki - tłumaczy Magdalena Us.

W ramach tej placówki powstaną:  hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci, pielęgniarska opieka długoterminowa domowa, teleopieka, stacjonarna opieka długoterminowa, Poradnia Medycyny Paliatywnej oraz ośrodek wsparcia w postaci dziennego pobytu osób chorych i starszych. Znajdzie się tu 70 miejsc do hospitalizacji. A przy pełnym rozruchu zatrudnionych będzie ok.  70 osób.

Nową inwestycję Wojewódzki Szpital Specjalistyczny szacuje na blisko 17 mln zł. Pokrywa ją z własnego budżetu.  Zakończenie robót planowane jest na grudzień tego roku. - Zakładamy, że pierwsi pacjenci znajdą miejsce w Domowym Szpitalu na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku -dodaje Magdalena Us.

Placówka powstaje przy ul. Warszawskiej 15, w miejscu po dawnym Oddziale Zakaźnym. Budynki należały do majątku szpitala.  Za inwestycję odpowiada bialska firma Dombud.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska Domowy Szpital
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!