niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wojewoda chce zmienić siedzibę delegatury

Dodano: 21 września 2016, 06:51
Autor: Ewelina Burda

LUW chce aby w tym budynku mieściła się bialska delegatura urzędu/ fot.archiwum <br />
<br />
LUW chce aby w tym budynku mieściła się bialska delegatura urzędu/ fot.archiwum

Delegatura Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej zmieni siedzibę. Chce przeprowadzić się do budynku po byłym kolegium UMCS, gdzie obecnie działa MOPS.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Chodzi o obiekt przy ul. Piłsudskiego 24. – Wniosek o przekazanie LUW tej nieruchomości Skarbu Państwa został przesłany do ministra skarbu 12 września – mówi Radosław Brzózka rzecznik wojewody. Od grudnia 2014 roku mieści się tu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Miasto przejęło nieruchomość od lubelskiej uczelni, bo ze względu na brak chętnych UMCS zdecydował o zamknięciu kolegium w Białej Podlaskiej. Budynek ma blisko 500 mkw. Miasto wydało 100 tys. zł na adaptację obiektu dla potrzeb MOPS.

– Obiekt planujemy przejąć po 4 września 2017 roku, czyli po wygaśnięciu umowy zawartej przez prezydenta Białej Podlaskiej z MOPS – zapowiada rzecznik wojewody. – Skarb Państwa, odzyskując obiekt od UMCS, poniósł koszty w wysokości ok. 1.100.000 zł i jest to rekompensata za przeprowadzone prace remontowe.

Urząd miasta na razie nic nie wie o planach wojewody. – W ostatnim czasie do urzędu nie dotarła żadna korespondencja dotycząca tego budynku. Magistrat nie planuje na razie przeprowadzki ośrodka – stwierdza Michał Trantau, rzecznik prezydenta. – Warto podkreślić, że MOPS realizuje zadania zlecone przez rząd. Jeżeli taka korespondencja dotrze, na pewno będziemy rozmawiać z panem wojewodą, z którym władzom miasta, a w szczególności prezydentowi Stefaniukowi, współpracuje się bardzo dobrze (obaj są popierani przez PiS – red.) – podkreśla Trantau.

Urząd wojewódzki już ma konkretne plany co do budynku przy Piłsudskiego. – Pozyskanie obiektu pozwoli na zabezpieczenie pomieszczeń niezbędnych do realizacji statutowych zadań urzędu i obniżenie kosztów utrzymania delegatury w Białej Podlaskiej – zaznacza Brzózka.

Obecnie delegatura LUW mieści się w budynku przy Brzeskiej 41. – Urząd wynajmuje tu pomieszczenia biurowe i garażowe o łącznej powierzchni 1044 mkw. Koszty z tytułu czynszu, opłat administracyjnych i mediów wyniosły w zeszłym roku ponad 210 tys. zł. Ze względu na fakt, iż są to pomieszczenia wynajmowane, urząd nie może przeznaczać własnych środków budżetowych na zadania inwestycyjne – tłumaczy rzecznik wojewody.

Obiekt przy ul. Brzeskiej 41 to również siedziba starostwa bialskiego, które także bierze pod uwagę wyprowadzkę.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!