sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wójt odwołany w referendum został dyrektorem. Konkursu nie było

Dodano: 15 grudnia 2015, 14:33
Autor: Ewelina Burda

Mirosław Kapłan pracuje teraz w miejskiej spółce w Białej Podlaskiej
Mirosław Kapłan pracuje teraz w miejskiej spółce w Białej Podlaskiej

Mirosław Kapłan, były wójt gminy Międzyrzec Podlaski, którego mieszkańcy odwołali w referendum, pracuje teraz w miejskiej spółce Wod-Kan w Białej Podlaskiej.

Od 1 listopada jest dyrektorem technicznym i członkiem zarządu Wod-Kanu. – Potwierdzam, Mirosław Kapłan zasilił zarząd, bo jeden z członków odszedł na emeryturę – mówi prezes spółki Zygmunt Król.

– W Wod-Kanie pracuję już od lipca. Na początku byłem kierownikiem zakładu sieci kanalizacyjnych – przyznaje z kolei Mirosław Kapłan. – A od 1 listopada rada nadzorcza w ramach awansu powołała mnie na dyrektora technicznego – dodaje Kapłan.

Zastąpił na tym stanowisku Zygmunta Jarosza, który odszedł na emeryturę. Jako dyrektor techniczny zajmuje się m.in. infrastrukturą elektroniczną i informatyczną spółki. – Praca odpowiada mojemu doświadczeniu i wykształceniu, bo jestem elektronikiem – zaznacza były wójt gminy Międzyrzec. Obsadzenie stanowiska odbyło się poza trybem konkursowym, zdecydowała tak rada nadzorcza.

Przypomnijmy, że w grudniu 2013 roku mieszkańcy odwołali w referendum wójta gminy Międzyrzec Podlaski Mirosława Kapłana. Za jego odwołaniem opowiedziało się 2580 osób. Referendum było skutkiem m.in. nieudzielenia wójtowi absolutorium przez radę gminy. Według rady Kapłan źle zarządzał gminą, nie realizował inwestycji. Wójt nie zgadzał się z tymi zarzutami. Zaskarżył decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Ale ten skargę oddalił.

Tymczasem, przed Sądem Rejonowym w Radzyniu Podlaskim toczy się sprawa przeciwko Mirosławowi Kapłanowi. Jak informuje nas Agnieszka Semeryt z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie, chodzi o możliwość przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i działanie na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. – Termin rozprawy wyznaczono na 27 stycznia 2016 roku – precyzuje Semeryt.

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych Kapłan ponownie ubiegał się o fotel wójta gminy Międzyrzec Podlaski, ale bezskutecznie. Wójtem został Krzysztof Adamowicz, który decyzją premiera, po referendum kierował gminą.

Gość
nik
Gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 grudnia 2015 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pracę zalatwił mu Stefaniuk prezydent miasta Biala Podlaska ,,,wodociagi jemu wlasnie podlegają,,,w wodociagach dyrektorem technicznym winna byc osoba z wyksztalceniem wodociagowo-kanalizacyjnm a nie elektronik jakim jest KApŁAN,,,NIECH SIE PAN WSTYDZI PANIE STEFANIUK,,,,
Rozwiń
nik
nik (18 grudnia 2015 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nagonki na człowieka przez pseudo sprawiedliwe media ciąg dalszy.

Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i ze szkoły wychodzą tacy uczniowie
Rozwiń
q:p
q:p (18 grudnia 2015 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na fotelu usiadł leń

Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 00:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie obsadzanie stanowisk to już u nich reguła ! Niech się w końcu zamkną hejterzy PiS-owscy !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!