piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Wpadka przewoźnika. Ten pojazd ważył aż 178 ton, a naczepa miała 112 opon

Dodano: 2 grudnia 2016, 16:31
Autor: pab

(fot. ITD)
(fot. ITD)

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie w czwartek w miejscowości Woroniec (pow. bialski) na drodze krajowej nr 2 zważyli zespół pojazdów należących do przewoźnika niemieckiego wykonującego przewóz elementów prasy z Niemiec na Białoruś. Kontrola odbyła się we współpracy ze Służbą Celną.

Jak relacjonuje Inspekcja Transportu Drogowego okazało się, że waga przewożonego ładunku wynosiła około 122 ton. Zespół pojazdów składał się z czteroosiowego ciągnika siodłowego i czternastoosiowej naczepy. Nietypowość naczepy, oprócz swych rozmiarów, polegała m.in. na tym, iż na każdej z jej 14 osi zainstalowano po 8 opon umieszczonych w 4 parach na całej szerokości osi, tak więc naczepa miała aż 112 opon.

Pojazd miał 31,5 m długości, 4,6 m szerokości, 4,1 m wysokości, a rzeczywista masa wyniosła aż 178 ton. To o wiele za dużo. Maksymalne parametry wynoszą odpowiednio: długość 16,5 m, szerokość 2,55 m, wysokość 4 m a maksymalna masa całkowita 40 ton.

Okazane podczas kontroli zezwolenie na przejazd pojazdu ponadgabarytowego nie obejmowało wszystkich przekroczonych parametrów. W związku z powyższym od przewoźnika pobrano kaucję na poczet możliwej w tym wypadku kary pieniężnej w kwocie 15 tys. złotych. Pojazd natomiast
będzie mógł kontynuować przewóz na Białoruś po uzyskaniu stosownego zezwolenia na poruszanie się pojazdu ponadgabarytowego obejmującego wszystkie zmierzone parametry.

(fot. ITD)
(fot. ITD)
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 listopada 2017 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hieny z ITD robią z igły - widły i kłamią, kłamią, kłamią !!! aby tylko wyrwać kasę. Po to ta naczepa ma 122 koła ( po 8 kół na każdej osi - na całą szerokość naczepy) aby nie niszczyć dróg - 178 ton podzielić na 122 koła = 1590 kg nacisku jednego koła na nawierzchnię drogi - to jest bardzo MAŁY nacisk !!!. Dla przykładu sześciokołowy autokar ma nacisk jednego koła na nawierzchnię ponad 2000 kg, naczepa do przewozu kruszywa, czy węgla o masie całkowitej 30 ton ma nacisk jednego koła na nawierzchnię około 4000 kg. Ale propaganda ITD bije pianę bo 178 ton działa na wyobraźnię ludzi.
Rozwiń
Gość
Gość (5 grudnia 2016 o 21:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I co teraz jeżeli w polsce zepsuł pojazdów nie może przekroczyi 100 ton to kto tu wzioł kasę za zezwolenie ją ją wyda pewnie pis.
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2016 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jechał sobie po Polskich drogach, no i co z tego??? komu to przeszkadza? zamiast podziwiać taki mega transport to hejt. ludzie litości !
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2016 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
calosc 18 osi( i nie jest to przyczepa) 178 ton na 18 osi to dyszka na os czyli jest oki. a inspekcja stwierdzila tylko brak zezwolenia na takie tony wiec nie martwcie sie o drogi bo taki sklad moze dostac zezwolenie nawet na wiekszy nacisk bo jest tak skonstruowany. wiec laicy najpierw doczytajcie potem sprawdzcie a dyskusja tylko zeczowa a nie domysly!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Skory
Skory (3 grudnia 2016 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Człowieku. Jak to nie trzeba pozwoleń? Wszystko co waży więcej niż 40 ton musi uzyskać odpowiednie pozwolenie na poruszanie się po drogach. Tak jest w całej Europie. A za jazdę u Niemca zapłacił na pewno i to niemało. To, że jadąc osobówką u helmuta nie płacisz to nie znaczy, że wszyscy jeżdżą za darmo. Ciężarówki płacą praktycznie w całej Europie i Skandynawii. W jednym kraju są to winiety w innym opłata elektroniczna jak nasz Viatol, a w trzecim np. płacisz tylko za autostrady, ale płacisz.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!