piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Wydawca lokalnego portalu grozi burmistrzowi sądem za wpis w internecie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 września 2014, 13:30
Autor: Ewelina Burda

Łukasz Kurowski wydawca m.in. portalu internetowego Lukow24.pl poczuł się zniesławiony wpisami burmistrza Dariusza Szustka. Żąda od niego oficjalnych przeprosin. W przeciwnym razie, sprawę skieruje do sądu.

Chodzi o temat referendum śmieciowego. Burmistrz zaproponował jego głównemu inicjatorowi Sławomirowi Dziudzikowi otwartą debatę o systemie gospodarki odpadami w mieście. Kurowski jako wydawca lokalnego portalu chciał taką debatę zorganizować. Na forum internetowym podlasie24.pl doszło do ostrej polemiki.

"Burmistrz wyzwał na debatę Sławomira Dziudzika. Podjąłem się, więc jej zorganizowania. Zapytałem Dziudzika, czy podejmuje rękawice. Ten z chęcią się zgodził. (…) Zadzwoniłem więc z zaproszeniem do samego Pana burmistrza. Ten jednak odmówił!!! Powód? Burmistrz uznał, że są od tego ‘właściwsze' media. Poza tym uznał, że nie weźmie udziału w debacie organizowanej przeze mnie, gdyż byłem w grupie inicjatywnej organizacji referendum” - tak opisał sprawę w internecie Kurowski.

Na to internauta Dariusz Szustek odpowiedział m.in. : "Panie Kurowski i po co tyle kłamstw i manipulacji? Podtrzymuję chęć udziału w debacie natomiast pan jako strona nie jest w stanie zachować obiektywizmu.”

Burmistrz przyznał, że to on jest autorem internetowych wpisów. - Nie jest prawdą, że nie chcę debatować. Uznałem tylko, ze Łukasz Kurowski nie jest w tym wypadku bezstronny jako osoba zaangażowana w inicjatywę referendalną. Ktoś inny powinien się tego podjąć. Nie narzucam swoich warunków. Oddaję sprawę w ręce reprezentantów innych mediów - tłumaczy Szustek.

Tymczasem, wydawca Lukow24.pl uważa, że został publicznie pomówiony, że jest kłamcą i manipulantem. Żąda od burmistrza oficjalnych przeprosin. - Jeżeli Dariusz Szustek nie przeprosi mnie, zostaną podjęte dalsze kroki prawne - zapowiada. - Jestem poważnym przedsiębiorca, jako wydawca kilku lokalnych portali internetowych zatrudniam obecnie 9 osób. Prowadzę działalność zaufania publicznego, więc nie bez znaczenia jest moja reputacja, którą próbuje się zniszczyć- podkreśla pan Łukasz.

Tymczasem, zarówno burmistrz Szustek jak i główny inicjator referendum Sławomir Dziudzik są gotowi do debaty.

Referendum w Łukowie

Ponad 3 tys. osób podpisało wniosek w sprawie śmieciowego referendum w Łukowie. 9 września trafił na biurko burmistrza. Teraz zajmie się nim specjalna komisja, która przedstawi swoją opinię Radzie Miasta. Ta z kolei musi podjąć uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum nie później, niż w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku burmistrzowi. Zdaniem grupy inicjatywnej obecnie obowiązujące stawki - 10 zł od mieszkańca za odpady segregowane i 17 zł za odpady zmieszane są za wysokie. Dziudzik przekonuje, że opłaty można obniżyć przynajmniej o 30 proc. - Udowodnię panu Dziudzikowi że wprowadza ludzi w błąd - mówi z kolei burmistrz Szustek. Z jego wstępnych wyliczeń wynika, że organizacja referendum kosztowałaby miasto od 70 do 90 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Łuków polityka
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!