czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Zdjęcia celebrytów i niepełnosprawnych w bialskim Ratuszu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2010, 13:41

Zdjęcia osób niepełnosprawnych i celebrytów wędrują po całej Lubelszczyźnie. Do końca sierpnia w Białej Podlaskiej można podziwiać wystawę przygotowaną przez fundację Fuga Mundi.

Fotografie prezentowane są w sali obsługi klienta Urzędu Miasta. Wystawa fotograficzna Pt. "Oblicza niedostrzeganego piękna” została przygotowana przez lubelską fundację Fuga Mundi.

– Wszystko realizowane jest w ramach projektu "Potrafisz”. Do akcji włączyły się media, a także sławni Polacy. Projekt ma na celu kreowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych – mówi Marek Stępniak z Fuga Mundi.

I dodaje: – Stworzyliśmy album fotograficzny i kalendarz na 2010 rok. Dzięki temu projektowi ułatwiliśmy osobom niepełnosprawnym wejście w świat modelingu. Uczestnicy projektu chodzili na warsztaty z wizażystami i fotografami - wyjaśnia Stępniak. - Potem przyszedł czas na sesję zdjęciową z celebrytami.

Na fotografie zgodzili się m.in.: Dariusz Michalczewski, Krzysztof Cugowski, Stefan Fridman, Karol Strasburger.

Zorganizowanie sesji fotograficznej pomogło także przełamać bariery. – Najczęściej osoby niepełnosprawne mają opory przed pokazywaniem się na zdjęciach - mówi Stępniak.

- W 2008 roku pierwszy raz szukaliśmy modeli do kalendarza. Z trudem znaleźliśmy pięć kandydatek. Rok później mieliśmy już ponad czterdziestu chętnych z całej Polski. W tym roku przyjechała do nas dziewczyna ze Śląska – dodaje Stępniak.

– Sesja zdjęciowa trwała trzy miesiące. Jeździliśmy po całym kraju, by w miejscu zamieszkania celebrytów zrobić zdjęcia; byliśmy m.in. w Gdańsku u Darka Michalczewskiego - tłumaczy Stępniak.

Wystawa jest prezentowana w budynkach różnych miast w całym regionie. Fotografie stały w holu ratusza lubelskiego i w Trybunale Koronnym. Zdjęcia były też w Łukowie i Kraśniku, a do końca sierpnia będą w Białej Podlaskiej.

- Wybieramy urzędy, ponieważ to dobra okazja o przypominaniu potrzeb niepełnosprawnych. Radni spieszący na radę miejską patrząc na fotografie, powinni pamiętać, o tym, że w mieście przydadzą się np. autobusy i podjazdy przystosowane dla niepełnosprawnych - podsumowuje organizator akcji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!