Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biłgoraj

13 lipca 2017 r.
11:20

Uciekła z pieniędzmi klientów. Właścicielka biura podróży wpadła na lotnisku

Autor: Zdjęcie autora jsz
93 18 A A

Policjanci zatrzymali właścicielkę biura podróży z Biłgoraja, która miała oszukać prawie 200 osób. Podpisała z nimi umowy na organizację zagranicznych wakacji, po czym zniknęła z pieniędzmi. Urszula W. wpadła na warszawskim lotnisku. 

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kobietę zatrzymano na Okęciu w środę po południu. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, próbowała wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Urszulę W. ścigali policjanci i prokuratura z Biłgoraja, która prowadzi śledztwo w sprawie oszustwa. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło tam 10 lipca. 

– Zaangażowaliśmy wszelkie możliwe służby i środki, by zatrzymać Urszulę W. Ukrywała się przez niespełna trzy dni – mówi Marek Głowala, szef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju. – Obecnie planujemy czynności z udziałem zatrzymanej. Postawimy jej zarzut dotyczący oszustwa na znaczną kwotę.

Chodzi o 317 tys. zł, które Urszula W. zainkasowała od swoich klientów. Na formalnej liście pokrzywdzonych jest już ponad 100 osób. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wycieczki wykupiło ok. 180 klientów. 

– Sprawa jest rozwojowa. Liczba pokrzywdzonych cały czas się zmienia – dodaje prokurator Głowala. – Przeszukaliśmy dom i biuro Urszuli W. Zablokowaliśmy również jej rachunek bankowy. Nie wiemy, czy są tam jakieś środki. Czekamy aż sąd wyda zgodę na sprawdzenie konta. Zrobimy wszystko, by ustalić, co stało się z pieniędzmi klientów.

Urszula W. od września ubiegłego roku była agentką jednego ze znanych biur podróży. Pokrzywdzeni w sprawie klienci mieli wylecieć na Wyspy Kanaryjskie. Pierwsze wycieczki planowane były na 10 lipca. Okazało się jednak, że kobieta nie zrobiła żadnych rezerwacji. Urszuli W. grozi teraz do 10 lat więzienia.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 22:02
Ja też ja znam i dlatego tym bardziej trudno mi uwierzyć w to co zrobiła.
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 16:03
Świni kawał. Byłem z nią kilka razy na wycieczkach i zawsze był jakis syf. W ostatniej chwili zmiany hoteli z 4gwiazdkowych na jakieś szkolne bursy. Marsze przez cale miasto na najtansze posiłki? Należy jej się. Po prostu doigrała się.
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 11:27
Wychłostać, uciąć ręce, zgwałcić, zgnoić i zabić. A żal czytać takie komentarze! Jesteście chorzy! Społeczeństwo PSYCHOPATÓW!
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 08:06
Wychłostać sukę.
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 04:40
Za PO dostałaby order
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 21:39
Taka leniwa, że nawet uciec nie umiała.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 21:33
Beknie zdrowo, a to, że jest kobietą, to akurat okoliczność obciążająca. Kara to jedno, a to, co zafundują koleżanki z celi, to drugie. Nie wiem, co gorsze!!!
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 21:12
To bardzo nieładnie proszę Pani, kobiecie nie przystoi takie zachowanie, niech Pani natychmiast przeprosi, wyrazi skruchę i odda ludziom pieniądze, więcej proszę tak nie robić
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 20:59
Aresztowanie tej kobiety to przemoc ! Stop przemocy wobec kobiet ! Wypuścić ją ! Kobiet nie wolno karać !
Avatar
dymać leszczy / 13 lipca 2017 o 19:21
leszcze są po to, aby ich dymać!! Bardzo dobrze, że wydymała tych leszczy!!Frajerstwa w społeczeństwie bez liku, jest kogo golić!! Żadnej forsy nie powinna zwracać, wyjdzie niebawem,  za dobre sprawowanie i pobaluje!
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 22:02
Ja też ja znam i dlatego tym bardziej trudno mi uwierzyć w to co zrobiła.
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 16:03
Świni kawał. Byłem z nią kilka razy na wycieczkach i zawsze był jakis syf. W ostatniej chwili zmiany hoteli z 4gwiazdkowych na jakieś szkolne bursy. Marsze przez cale miasto na najtansze posiłki? Należy jej się. Po prostu doigrała się.
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 11:27
Wychłostać, uciąć ręce, zgwałcić, zgnoić i zabić. A żal czytać takie komentarze! Jesteście chorzy! Społeczeństwo PSYCHOPATÓW!
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 08:06
Wychłostać sukę.
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 04:40
Za PO dostałaby order
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 21:39
Taka leniwa, że nawet uciec nie umiała.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 21:33
Beknie zdrowo, a to, że jest kobietą, to akurat okoliczność obciążająca. Kara to jedno, a to, co zafundują koleżanki z celi, to drugie. Nie wiem, co gorsze!!!
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 21:12
To bardzo nieładnie proszę Pani, kobiecie nie przystoi takie zachowanie, niech Pani natychmiast przeprosi, wyrazi skruchę i odda ludziom pieniądze, więcej proszę tak nie robić
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 20:59
Aresztowanie tej kobiety to przemoc ! Stop przemocy wobec kobiet ! Wypuścić ją ! Kobiet nie wolno karać !
Avatar
dymać leszczy / 13 lipca 2017 o 19:21
leszcze są po to, aby ich dymać!! Bardzo dobrze, że wydymała tych leszczy!!Frajerstwa w społeczeństwie bez liku, jest kogo golić!! Żadnej forsy nie powinna zwracać, wyjdzie niebawem,  za dobre sprawowanie i pobaluje!
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim. Spadł grad, interweniowali strażacy

Burze w woj. lubelskim. Spadł grad, interweniowali strażacy 0 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 3

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 14 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 218 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!