Co dalej z mieszkaniami przy ul. Szewskiej 7? Budowa wstrzymana

Dodano: 28 lipca 2017, 19:00
Autor: Dominik Smaga

Właściciel sąsiedniej nieruchomości zauważył, że inwestycja przy Szewskiej 7 wygląda inaczej niż miała wyglądać i powiadomił o sprawie nadzór budowlany
Właściciel sąsiedniej nieruchomości zauważył, że inwestycja przy Szewskiej 7 wygląda inaczej niż miała wyglądać i powiadomił o sprawie nadzór budowlany

W połowie sierpnia rozstrzygną się losy wstrzymanej budowy mieszkań przy ul. Szewskiej 7. Ratusz uchylił pozwolenie na budowę, bo gmach różni się od tego z pozwolenia, ma na przykład większą kubaturę. Sprawą zajmuje się już nadzór budowlany

Budynek przy Szewskiej 7 (boczna Staszica) powstał na terenie zielonym niedaleko Czechówki. Mimo nie najniższej ceny (6,5 tys. zł za mkw.) większość mieszkań jest już zarezerwowanych. Inwestycja jednak stanęła, bo Urząd Miasta pod koniec czerwca uchylił pozwolenie na budowę wydane wiosną 2014 r. Właściciel sąsiedniej nieruchomości zauważył, że inwestycja wygląda inaczej niż miała wyglądać i powiadomił o sprawie nadzór budowlany.

– Przeprowadzona przez nadzór budowlany kontrola wykazała, że inwestor wykonuje budowę z istotnymi odstępstwami od zatwierdzonego projektu – przyznaje Joanna Bobowska z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. – Odstępstwa polegały na powiększeniu kubatury piwnic, powiększeniu kubatury budynku ze względu na zmianę kształtu lukarn, zmiany wielkości powierzchni utwardzonych, zlikwidowaniu schodów zewnętrznych i wykonaniu murku na placu przed wejściem.

Dlaczego tak się stało? Inwestor, spółka KS Development, nam tego nie wyjaśnił. Urzędnicy tłumaczą, że w takim przypadku decyzja mogła być tylko jedna. – Sytuacja taka obliguje organ administracji architektoniczno-budowlanej do uchylenia pozwolenia na budowę – wyjaśnia Bobowska. – Od decyzji uchylającej pozwolenie na budowę inwestor nie złożył odwołania, a tym samym nie wystąpił do sądu administracyjnego.

Dalsze losy budynku zależą od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego miasta Lublin (PINB). Może on zgodzić się na wznowienie robót, ale może równie dobrze nakazać doprowadzenie budynku „do stanu poprzedniego”. Na razie inspektorat wezwał inwestora do przedstawienia zamiennego projektu budowlanego.

– Projekt zamienny został już przedstawiony – mówi Anna Ostańska, szefowa PINB. – Jesteśmy w trakcie postępowania, a każda z jego stron ma teraz czas na wypowiedzenie się w tej sprawie. Jest na to czas do końca lipca. Później zapoznamy się ze stanowiskami stron postępowania i wydamy decyzję – dodaje Ostańska. Podkreśla, że rozstrzygnięcia można się spodziewać w połowie sierpnia.

Inwestor komentuje całą sprawę lakonicznie: – Cierpliwie czekamy na zakończenie postępowania – usłyszeliśmy od przedstawiciela KS Development, który nie chce się wypowiadać pod nazwiskiem.

qawcz
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

qawcz
qawcz (1 sierpnia 2017 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
maria napisał:
witam w grudniu zamierzam kupić mieszkanie od ks development czy ktoś już mieszka w wybudowanym przez nich mieszkaniu ? jakieś problemy wady zalety ?
 Zalet brak. Cynamonowa 3 - masakra!
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie polecam KS Development. To nie pierwsza taka sytuacja. KS wciąż nie oddał do użytku wielu lokali, w których od 5 lat mieszkają lokatorzy i nie mają aktów własności, a za mieszkania zapłacili!
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2017 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co ta kobieta gada, jeżeli inwestor przedłożył projekt zamienny to albo wydaje decyzję o wznowieniu robót albo zatwierdza ten projekt, w obu przypadkach nakłada obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie i po sprawie, zaniechanie lub doprowadzenie do stanu poprzedniego jest tylko w przypadku gdyby nie przedłożył projektu budowlanego, co za brak znajomości przepisów!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2017 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drodzy przyszli nabywcy tych mieszkań Czytajcie gazety lub zapytajcie inwestora o rozbudowę pobliskiego szpitala Obok Was powstanie 5-cio piętrowy budynek szpitala z lotniskiem na dachu Płacąc 6.5 tyś za metr i mieć pod nosem helikoptery ladujace i w dzień i w nocy i karetki wjezdzajace na sygnale co chwila od Al. Tysiąclecia to ja dziękuję
Rozwiń
maria
maria (29 lipca 2017 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
witam w grudniu zamierzam kupić mieszkanie od ks development czy ktoś już mieszka w wybudowanym przez nich mieszkaniu ? jakieś problemy wady zalety ? 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!