Gala Innowacji Województwa Lubelskiego: Te firmy zostały nagrodzone [zdjęcia]

Dodano: 8 listopada 2017, 17:48
Autor: ask

Wytwórnia Makaronu Domowego POL-MAK została Liderem Innowacji 2017. Specjalne nagrody dla najlepszych przedsiębiorców rozdano podczas Europejskiego Tygodnia Innowacji.

Podczas Gali Innowacji Województwa Lubelskiego wyróżniano pionierskie projekty lubelskich firm, które uzyskały unijne wsparcie finansowe.

– Wyróżniliśmy różnorodne firmy, bo chcemy mówić głośno o ich działalności, o tym czym się zajmują. Bardzo często mieszkańcy tego regionu nie wiedzą, że obok nich pracują nowoczesne laboratoria, dzięki którym mamy zdrowszą żywność i ekologiczne uprawy. Dzięki ich pracy wprowadzane są na rynek innowacyjne rozwiązania pozwalające pacjentom na powrót do zdrowia. Powstają nowe maszyny służące innym przedsiębiorcom – podkreśla Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Spośród 400 projektów wybrano finałową „piętnastkę”, która została nagrodzona przez Kapitułę konkursową w kategoriach odpowiadającym czterem inteligentnym specjalizacjom województwa lubelskiego: biogospodarka, medycyna i zdrowie, energetyka niskoemisyjna, informatyka i automatyka. 

Została również wręczona nagroda specjalna: Lider Innowacji 2017 dla przedsiębiorcy, który w sposób szczególny przyczynił się do wzrostu innowacyjności na Lubelszczyźnie. Trafiła ona do Pol-Mak, firmy zaczynającej w 1995 roku jako jednoosobowa firma. Dziś to ponad 90 osobowa załoga i klikudziesięciosamochodowa flota. Produkty z Ludwina rozwożone są do sklepów w całej Polski, a także do Irlandii i Niemiec.

W kategorii medycyna i zdrowie doceniono także Terpa sp. z o.o. To działająca od 2008 roku sieć gabinetów różnych specjalizacji, w tym m.in. ginekologii z położnictwem, dermatologii z medycyną estetyczną, endokrynologii, chirurgii. Firma wypracowała własny, wielomodułowy program terapii pacjentek z bólem ginekologicznym.

W kategorii biogospodarka wygrał Agroplast Marcin Łopąg – producent części do maszyn rolniczych z ponad 30-letnim stażem. Najlepszą firmą w kategorii informatyka i automatyka zostało „Roztocze” Zakład Usługowo-Produkcyjny Roman Rak (producent zamków, zawiasów i zacisków śrubowych oraz innych specjalizowanych elementów dla branży energetycznej, telekomunikacyjnej, klimatyzacyjnej, kolejnictwa, przemysłu motoryzacyjnego oraz przemysłu maszynowego). W kategorii energia niskoemisyjna wygrało natomiast Laboratorium Badań Materiałowych „Lab Test” sp. z o.o. kontynuującego tradycje działalności badawczej Centralnego Laboratorium Fabryki Samochodów powstałego w roku 1955.

– Cieszymy się widząc tempo rozwijania się lubelskich firm oraz ich zdolność wdrażania nowych technologii dzięki dotacjom unijnym. Ten rozwój wymaga ciągłej wymiany myśli technicznej i badawczej, właściwego zaplecza i licznych badań. Współpraca na linii biznes-nauka stała się siłą napędową innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki lubelskiej, której mocnym fundamentem jest zastrzyk finansowy z unijnego budżetu, czego najlepszym przykładem są dzisiejsi laureaci – mówi Marceli Niezgoda dyrektor LAWP w Lublinie.

kika
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kika
kika (9 listopada 2017 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj boli d...upa widzę :)
Rozwiń
Gość
Gość (9 listopada 2017 o 06:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten drugi z lewej-hodowca nie zlikwidowanych świń także dostał nagrodę? Już niedługo wróci na swoje śmiecie,bo z PSL-em już koniec.Dość wydoili swoje środowiska!
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Innowacyjny makaron skręcony do góryvi ewentualnie w lewo ....no qutfa szacun i buraki na sali
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (8 listopada 2017 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
          KIEDY?????? Dziennikarzu ask z Dziennika Wschodniego, nie nazywaj Lubelszczyzną woj. lubelskiego, i czas wyzbyć się chorej manii wywyższania ponieważ głowa ma maniackie wyobrażenia. Jeżeli zdrowa - to niech udowodni marzenia, iż Lubelszczyzna i województwo, to to samo gdyż prawnie i naukowo - to lubelska ziemia, a więc tępaku, kiedy uleczysz swoje urojenia? Morał: nie raz czytałeś mądrych wyjaśnienie to kiedy głowizna tępa - kłamać zaprzestanie? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a propos makaronów... KTO zniszczył parę dobrych Polskich firm oraz słynną na całym świecie markę MALMA i to w gangsterski sposób?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!