Litwini mają już Aldiki. Przejmą też lubelskie Stokrotki?

Dodano: 8 listopada 2017, 11:02
Autor: łm

Stokrotka Sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Lublinie
Stokrotka Sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Lublinie

Lubelska Stokrotka może zmienić właściciela. Trwają negocjacje w tej sprawie

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi, zarząd Emperia Holding (...) przekazuje poniższą informację poufną dotyczącą rozpoczęcia przez spółkę w dniu 6 listopada 2017 r. negocjacji z Grupą Maxima jako potencjalnym inwestorem w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju spółki" - czytamy w komunikacie.

Zarząd Emperii podkreśla, że na chwilę obecną żadne ostateczne decyzje co do wyboru inwestora nie zostały podjęte a rozpoczęcie opisanych powyżej negocjacji nie oznacza, że negocjacje zakończą się ustaleniem ostatecznych warunków współpracy.

- W ocenie Zarządu rozstrzygnięcie negocjacji powinno nastąpić w IV kwartale 2017 r. - informuje spółka.

Kilka lat temu Grupa Maxima przejęła sklepy należące do sieci Aldik. Spółki z tej grupy na koniec 2016 roku zarządzały 552 sklepami: 237 na Litwie, 150 na Łotwie, 74 w Estonii, 61 w Bułgarii i 30 w Polsce.

Stokrotka Sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Lublinie. Pierwszy supermarket Stokrotka powstał w Łęcznej koło Lublina w 1996 roku. Obecnie w sieci jest ponad 380 supermarketów i marketów.

 

Komunikat spółki Emperia Holding

"Zarząd Spółki informuje o podjęciu w dniu 6 listopada 2017 r. decyzji o rozpoczęciu negocjacji z Maxima Grupė UAB _"Inwestor"_ jako potencjalnym inwestorem w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju Spółki. Rozpoczęcie przez Spółkę negocjacji z Inwestorem jest konsekwencją zainicjowanego w dniu 9 maja 2017 r. procesu pozyskiwania inwestora dla wsparcia dynamicznego rozwoju Spółki, o czym Zarząd Spółki informował w raporcie bieżącym nr 33/2017.
Zarząd Spółki podkreśla, że na chwilę obecną żadne ostateczne decyzje co do wyboru inwestora w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju Spółki nie zostały podjęte a rozpoczęcie opisanych powyżej negocjacji nie oznacza, że negocjacje zakończą się ustaleniem ostatecznych warunków współpracy. W ocenie Zarządu rozstrzygnięcie negocjacji powinno nastąpić w IV kwartale 2017 r.
W ocenie Spółki, opóźnienie przekazania niniejszej informacji poufnej jest usprawiedliwione ochroną prawnie uzasadnionych interesów Spółki, gdyż przekazanie jej niezwłocznie do publicznej wiadomości mogłoby negatywnie wpłynąć na wynik negocjacji."

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 listopada 2017 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ALDIKU JUŻ OD DAWNA NIC NIE KUPUJĘ
Rozwiń
Gość
Gość (13 listopada 2017 o 07:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stokrotki to zdecydowanie towar najgorszego sortu.
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Białej nie kupuję już w Aldiku, właśnie po zmianie włąsciciela, ale nie zrobił tego ze względów "patriotycznych", po prostu wystrój i asortyment mi nie pasuje - węższe uliczki miedzy regałami, generalnie ciaśniej itp, oraz to, że tak długo był zamknięty spowodował , że zacząłęm chodzić do PSS i tak już zostało.
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 13:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cóż mi stokrotki kojarzą się z drożyzną i brakiem świeżości...
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2017 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cóż, zostanie mi tylko Społem, udział już tam mam zakupiony,także jestem współwłascicielem:) Do sklepu mam troche dalej, ale będę chodzić, bo czego sie nie robi żeby kupować u Polaka.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!