piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Akcja i deportacja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2001, 20:41
Autor: (bar)

Patrole Straży Granicznej, wspólnie z funkcjonariuszami policji oraz pracownikami Regionalnego Inspektoratu Celnego w Lublinie, właściwych urzędów skarbowych i powiatowych urzędów pracy, w ciągu ostatnich kilku dni penetrowali bazary, targowiska, szlaki komunikacyjne i wszelkie inne ośrodki, gdzie można było spodziewać się cudzoziemców. Ponadto kontrolowano miejsca, gdzie goście ze Wschodu mogli znaleźć nielegalne zatrudnienie. Co piąty skontrolowany cudzoziemiec był na bakier z prawem.
– Operowaliśmy głównie w takich ośrodkach jak Lublin, Hrubieszów, Włodawa, Chełm – mówi ppłk Andrzej Wójcik, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. –Wylegitymowaliśmy ponad 350 cudzoziemców. 64 mężczyzn i kobiet z różnych przyczyn kwalifikowało się do natychmiastowego wydalenia z naszego kraju.
Celem tak zmasowanej akcji było sprawdzanie legalności pobytu cudzoziemców w Polsce, ukrócenie handlu bezakcyzowym alkoholem i papierosami, wykrycie przypadków pracy na czarno. Kontrolujący zwracali także uwagę, czy cudzoziemcy dopełnili obowiązku meldunkowego oraz czy posiadają dostateczne środki na utrzymanie się w Polsce.
– Deportacja nie jest karą – podkreśla ppłk Wójcik. – Jest natomiast naturalną konsekwencją nieposzanowania naszego prawa. Zatrzymane w ramach akcji osoby podpisały deklaracje, że dobrowolnie opuszczą nasz kraj. Kto się nie wywiąże, prędzej czy później i tak trafi do aresztu deportacyjnego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!