wtorek, 23 maja 2017 r.

Chełm

Akcja i deportacja

Dodano: 13 grudnia 2001, 20:41
Autor: (bar)

Patrole Straży Granicznej, wspólnie z funkcjonariuszami policji oraz pracownikami Regionalnego Inspektoratu Celnego w Lublinie, właściwych urzędów skarbowych i powiatowych urzędów pracy, w ciągu ostatnich kilku dni penetrowali bazary, targowiska, szlaki komunikacyjne i wszelkie inne ośrodki, gdzie można było spodziewać się cudzoziemców. Ponadto kontrolowano miejsca, gdzie goście ze Wschodu mogli znaleźć nielegalne zatrudnienie. Co piąty skontrolowany cudzoziemiec był na bakier z prawem.
– Operowaliśmy głównie w takich ośrodkach jak Lublin, Hrubieszów, Włodawa, Chełm – mówi ppłk Andrzej Wójcik, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. –Wylegitymowaliśmy ponad 350 cudzoziemców. 64 mężczyzn i kobiet z różnych przyczyn kwalifikowało się do natychmiastowego wydalenia z naszego kraju.
Celem tak zmasowanej akcji było sprawdzanie legalności pobytu cudzoziemców w Polsce, ukrócenie handlu bezakcyzowym alkoholem i papierosami, wykrycie przypadków pracy na czarno. Kontrolujący zwracali także uwagę, czy cudzoziemcy dopełnili obowiązku meldunkowego oraz czy posiadają dostateczne środki na utrzymanie się w Polsce.
– Deportacja nie jest karą – podkreśla ppłk Wójcik. – Jest natomiast naturalną konsekwencją nieposzanowania naszego prawa. Zatrzymane w ramach akcji osoby podpisały deklaracje, że dobrowolnie opuszczą nasz kraj. Kto się nie wywiąże, prędzej czy później i tak trafi do aresztu deportacyjnego.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24