piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Aqua Park w Chełmie gotowy, ale jeszcze pusty

Dodano: 30 lipca 2016, 09:43

Aquapark w Chełmie
Aquapark w Chełmie

Na budowie aquaparku w Chełmie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wszystkie niecki basenowe są już gotowe i do 15 sierpnia mają być wypełnione wodą.

Trwa jeszcze montaż rury wewnętrznej zjeżdżalni – mówi Zbigniew Mazurek, prezes występującej w roli inwestora spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. – Jeśli chodzi o zjeżdżalnię na zewnątrz obiektu, to powstała tam dopiero konstrukcja, a montaż rur rozpocznie się niebawem.

Aquapark ma już też oprawę w postaci parkingu, utwardzonych kamiennymi płytami nawierzchni przy reprezentacyjnym wejściu głównym, dróg dojazdowych i trawników, na których wysiano już trawę. Posadzono też nowe drzewka.

– W bezpośrednim sąsiedztwie aquaparku powstanie parking na 97 miejsc, w tym pięć dla niepełnosprawnych – mówi Mirosław Czech, który w spółce ChPWiTM odpowiada za jej sztandarową inwestycję. – Kolejny parking na 41 stanowisk powstanie po drugiej stronie ul. Trubakowskiej. Jeśli chodzi o niepełnosprawnych, to do ich dyspozycji będą specjalne windy oraz wózki.

W przypadku drugiego z wymienionych parkingów inwestorem jest już miasto. – Czekamy już tylko na pozwolenie na budowę – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Występując o ten dokument, musieliśmy mieć gotowy projekt. Kiedy tylko miasto da nam zielone światło, natychmiast ogłosimy przetarg na to zadanie. Jeśli nic nie zakłóci obowiązujących procedur, to budowa dodatkowego parkingu rozpocznie się już pod koniec września.

Jednocześnie z pracami budowlanymi trwa nabór pracowników aquaparku. W rachubę wchodzi osiem etatów kasjerek i recepcjonistów oraz siedem etatów dla pracowników technicznych.

– Do tej pory zdążyliśmy zatrudnić głównego energetyka – dodaje Mazurek. – Z pozostałymi kandydatami jeszcze prowadzimy rozmowy kwalifikacyjne. Ogłosiliśmy też przetarg na sprzątanie aquaparku, które chcemy powierzyć firmie zewnętrznej.

Już niedługo zmieni się elewacja aquaparku od strony ulic Lubelskiej i Trubakowskiej. Obecna zostanie przykryta siatką, na której pojawi się okładzina imitująca charakterystyczną dla Chełma kredę. W związku z tym zadaniem ekipa firmy Skanska, czyli głównego wykonawcy, zdążyła ustawić już potężne rusztowanie.

Prestiżowa inwestycja władz miasta pochłonie 33,1 mln zł. Te pieniądze przekładają się na trzykondygnacyjną halę z basenami, saunami, zjeżdżalniami, siłownią, kręgielnią i restauracją.

Wykonawca zapewnia, że przekaże gotowy obiekt dokładnie 12 września. Wtedy też przyjdzie czas na odbiory techniczne. Jeśli wypadną pozytywnie, to chełmianie będą mogli wskoczyć do wody już w grudniu. Obiekt ma być otwarty przez 16 godzin na dobę. Jednorazowo będzie mogło z niego korzystać do 430 osób.

Już niedługo zmieni się elewacja aquaparku od strony ulic Lubelskiej i Trubakowskiej. Zostanie przykryta siatką, na której pojawi się okładzina imitująca charakterystyczną dla Chełma kredę.

Czytaj więcej o: Chełm aquapark Chełm
brrrrrrrrrrrrrr
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

brrrrrrrrrrrrrr
brrrrrrrrrrrrrr (11 sierpnia 2016 o 23:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przyjadą bogaci zza Buga na "baniu",i obiekt się spłaci a jak wpadną "zielone ludki z Krymu i Donbasu" to dopiero będzie kasa.
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2016 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i czekamy da się wykąpać na SWIĘTA.
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2016 o 11:51) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Każda "miasteczko" musi mieć: fontannę na ryneczku, aquapark, stadion, ewentualnie lotnisko. Czy są one potrzebne, czy nie. "Chleba i igrzysk". Gawiedź to kupuje.
Rozwiń
Iks
Iks (1 sierpnia 2016 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie biedne miasto, dzięki skutecznej promocji strefa się rozwija są inwestorzy i miejsca pracy, poza tym takiego aqua nie ma w całym lubelskim, będą przyjeżdżać. Brawoooo Zaryzykuję, czyżby frajer? Ile tych nowych miejsc pracy  powstało? Narazie to są opowieści.
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2016 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie biedne miasto, dzięki skutecznej promocji strefa się rozwija są inwestorzy i miejsca pracy, poza tym takiego aqua nie ma w całym lubelskim, będą przyjeżdżać. Brawoooo
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!