poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

W szkole w Święcicy w gminie Wierzbica uczy się ponad
80 uczniów, ale tylko 27 korzysta z dożywiania. Im posiłki opłaca Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Rodzice pozostałych dzieci chcą, by również ich pociechy mogły liczyć na gorący posiłek. Gotowi są za to płacić z własnej kieszeni.

Andrzej Chrząstowski, wójt gminy, jest pewny, że wkrótce za rodzicami uczniów ze Święcicy pójdą także rodzice dzieci uczących się w szkole filialnej w Wólce Tarnowskiej. Jeśli tak się stanie,
to szkolna kuchnia przy Zespole Szkół w Wierzbicy będzie musiała wydawać nie 370, jak dotychczas, ale co najmniej 450 posiłków.
- Nie ukrywam, że będzie to dla nas pewien problem - mówi Chrząstowski. Jednocześnie zapewnia, że od tego jest wójtem, by sobie i w tej sytuacji poradzić. Dlatego już naradził się z szefową kuchni, jaki sprzęt kuchenny trzeba dokupić.
Zespół Szkół w Wierzbicy swój punkt filialny ma także w Syczynie. W tym przypadku nie ma jednak mowy o dowożeniu tam posiłków, tak fundowanych przez GOPS, jak i opłacanych przez rodziców. W maleńkiej szkółce nie ma nawet bieżącej wody, dlatego sanepid nie może wydać zgody na urządzenie tam stołówki. W tej sytuacji coraz więcej rodziców gotowych jest zgodzić się na likwidację szkoły i przenieść swoje dzieci do szkoły w Wierzbicy.

- Niech gmina tę naszą szkółkę solidnie wyremontuje albo zabiera stąd dzieci - mówi Jadwiga Kister. - Utrzymywanie jej w obecnym stanie nie ma sensu. Nie ma w niej warunków ani do nauki, ani do porządnego dożywiania.
Kister jest matką samotnie wychowującą czwórkę dzieci. Dwoje z nich już uczy się w Wierzbicy. Wszystkie korzystają z fundowanego dożywiania. Problem w tym, że połowa dzieci otrzymuje gorący posiłki, a pozostałe, uczące się jeszcze w Syczynie, jedynie po dwie drożdżówki i dwa razy w tygodniu po jogurcie. Bywa tak, że nie mając czym tych bułek popić, przynoszą je do domu.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!