wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Celnicy i policjanci na targowiskach i bazarach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2014, 07:30
Autor: Paweł Puzio

Na bazarach trudniej kupić papierosy zza wschodniej granicy. To efekt prewencyjnej akcji Służby Celnej i policji

Funkcjonariusze Służby Celnej oraz policji wspólnie patrolują chełmskie bazary. Są to działanie prewencyjne, zapobiegające handlowi nielegalnymi papierosami i alkoholem. - Celem wspólnych patroli jest ograniczenie, poprzez prewencję, szarej strefy, zwłaszcza w obrocie nielegalnymi wyrobami akcyzowymi oraz wspieranie legalnej działalności gospodarczej - mówi Marzena Siemieniuk, z Izby Celnej w Białej Podlaskiej. Działania prewencyjne na wybranych targowiskach i bazarach trwają od połowy marca. Wyniki wspólnych patroli są dobre. - Wszczęto 29 spraw karnych skarbowych, w tym 23 w stosunku do konkretnych osób i 6 w wyniku porzucenie towaru przez nieznane osoby - dodaje Marzena Siemieniuk. Mieszane patrole zatrzymały blisko 2200 paczek nielegalnych papierosów, o wartości rynkowej ok. 25 tys. złotych. Obecność Służby Celnej na bazarach czy targowiska nie jest niczym nowym. Od lat komórki zwalczania przestępczości oraz komórki dozoru kontrolują legalność sprzedawanych tam towarów. - Jednak wspólne patrole, to nowa forma współpracy, która ma na celu prewencję. Wzmożona obecność celników na bazarach czy targowiskach utrudnia nielegalny handel, który nie odbywa się już tak otwarcie - dodaje Marzena Siemieniuk. Celnicy i policjanci interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami czy przedmiotami z podrobionymi znakami znanych firm. Z obserwacji służb celnych wynika, że handlarzy nielegalnymi towarami, zwłaszcza akcyzowymi, najczęściej można spotkać w rejonach położonych najbliżej granicy, m.in. na targowiskach w Chełmie. Ale to nie koniec, mieszane patrole z czasem pojawią się na bazarach w innych miastach naszego regionu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm policja
gordon
Gość
olo
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gordon
gordon (21 lutego 2016 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co oni pierdaczą. Sami po służbie chodzą do sprzedających i kupują. Widziałem ostatnio gdy kupowali paliwo i gratis dostali kilka paczek fajek. fałsz i obłuda, gdyby wszystkie zainteresowane słuzby chciały, w przeciągu tygodnia dwóch byłby porządek.

Rozwiń
Gość
Gość (20 lutego 2016 o 06:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To niech dadzą ludziom pracę. Przecież oni sprzedają papierosy żeby jakoś przeżyć,maja dzieci,rodziny.Kto by chciał stać na dworze w mróz np.-20°?Ja im współczuję!
Rozwiń
olo
olo (26 kwietnia 2014 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sluzby majà koniec nitki niech brnà dalej

Nie dadzą rady żadne służby !  jaki premier takie i te służby !

Rozwiń
Z mocy bezprawia
Z mocy bezprawia (26 kwietnia 2014 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sluzby majà koniec nitki niech brnà dalej

Rozwiń
Gość
Gość (25 kwietnia 2014 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Policja ma zakaz,nie ma prawa się interesować !!!  Urząd celny wyprzedaje swoje depozyty magazynowe,teraz już się tego nie niszczy.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!