Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

11 kwietnia 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Celnicy i policjanci na targowiskach i bazarach

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
1 19 A A

Na bazarach trudniej kupić papierosy zza wschodniej granicy. To efekt prewencyjnej akcji Służby Celnej i policji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Funkcjonariusze Służby Celnej oraz policji wspólnie patrolują chełmskie bazary. Są to działanie prewencyjne, zapobiegające handlowi nielegalnymi papierosami i alkoholem. - Celem wspólnych patroli jest ograniczenie, poprzez prewencję, szarej strefy, zwłaszcza w obrocie nielegalnymi wyrobami akcyzowymi oraz wspieranie legalnej działalności gospodarczej - mówi Marzena Siemieniuk, z Izby Celnej w Białej Podlaskiej. Działania prewencyjne na wybranych targowiskach i bazarach trwają od połowy marca. Wyniki wspólnych patroli są dobre. - Wszczęto 29 spraw karnych skarbowych, w tym 23 w stosunku do konkretnych osób i 6 w wyniku porzucenie towaru przez nieznane osoby - dodaje Marzena Siemieniuk. Mieszane patrole zatrzymały blisko 2200 paczek nielegalnych papierosów, o wartości rynkowej ok. 25 tys. złotych. Obecność Służby Celnej na bazarach czy targowiska nie jest niczym nowym. Od lat komórki zwalczania przestępczości oraz komórki dozoru kontrolują legalność sprzedawanych tam towarów. - Jednak wspólne patrole, to nowa forma współpracy, która ma na celu prewencję. Wzmożona obecność celników na bazarach czy targowiskach utrudnia nielegalny handel, który nie odbywa się już tak otwarcie - dodaje Marzena Siemieniuk. Celnicy i policjanci interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami czy przedmiotami z podrobionymi znakami znanych firm. Z obserwacji służb celnych wynika, że handlarzy nielegalnymi towarami, zwłaszcza akcyzowymi, najczęściej można spotkać w rejonach położonych najbliżej granicy, m.in. na targowiskach w Chełmie. Ale to nie koniec, mieszane patrole z czasem pojawią się na bazarach w innych miastach naszego regionu.
Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gordon / 21 lutego 2016 o 18:43

Co oni pierdaczą. Sami po służbie chodzą do sprzedających i kupują. Widziałem ostatnio gdy kupowali paliwo i gratis dostali kilka paczek fajek. fałsz i obłuda, gdyby wszystkie zainteresowane słuzby chciały, w przeciągu tygodnia dwóch byłby porządek.

Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 06:06
To niech dadzą ludziom pracę. Przecież oni sprzedają papierosy żeby jakoś przeżyć,maja dzieci,rodziny.Kto by chciał stać na dworze w mróz np.-20°?Ja im współczuję!
Avatar
olo / 26 kwietnia 2014 o 10:06

Sluzby majà koniec nitki niech brnà dalej

Nie dadzą rady żadne służby !  jaki premier takie i te służby !

Avatar
Z mocy bezprawia / 26 kwietnia 2014 o 09:49

Sluzby majà koniec nitki niech brnà dalej

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2014 o 13:37

Policja ma zakaz,nie ma prawa się interesować !!!  Urząd celny wyprzedaje swoje depozyty magazynowe,teraz już się tego nie niszczy.

Avatar
najw / 25 kwietnia 2014 o 10:45

Ktoś musi tego pilnować. Samowolka nigdzie nie jest wskazana.

Avatar
bywalec targowisk / 23 kwietnia 2014 o 21:53

:blink: proszę bardzo Chełm sklep GAMA przy bazarku koło dworca, facio z Passata :huh:  :huh:  codziennie sprzedaje faje z bagażnika i jakoś nic go nie rusza??? :P

jak sie ma uklady na wysokiej to i sprzedaz idzie spokojniej:)))

Avatar
bywalec targowisk / 23 kwietnia 2014 o 21:51

W chełmie jak było wcześniej tak jest i teraz:))) policjanci ???? celnicy???? Chodzą i nic nierobią:))) Smiechu warte:)))

Avatar
Brawo ! / 12 kwietnia 2014 o 20:12

 Zintegrowany system organizacji sluzby patrolowej. Prawidlowo przeprowadzona dyslokacja sluzby.

Avatar
rysiu_z_klanu / 11 kwietnia 2014 o 19:58

"Celnicy i policjanci interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami czy przedmiotami z podrobionymi znakami znanych firm." NIE KRADNIJ RZĄD NIE LUBI KONKURENCJI !

Avatar
gordon / 21 lutego 2016 o 18:43

Co oni pierdaczą. Sami po służbie chodzą do sprzedających i kupują. Widziałem ostatnio gdy kupowali paliwo i gratis dostali kilka paczek fajek. fałsz i obłuda, gdyby wszystkie zainteresowane słuzby chciały, w przeciągu tygodnia dwóch byłby porządek.

Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 06:06
To niech dadzą ludziom pracę. Przecież oni sprzedają papierosy żeby jakoś przeżyć,maja dzieci,rodziny.Kto by chciał stać na dworze w mróz np.-20°?Ja im współczuję!
Avatar
olo / 26 kwietnia 2014 o 10:06

Sluzby majà koniec nitki niech brnà dalej

Nie dadzą rady żadne służby !  jaki premier takie i te służby !

Avatar
Z mocy bezprawia / 26 kwietnia 2014 o 09:49

Sluzby majà koniec nitki niech brnà dalej

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2014 o 13:37

Policja ma zakaz,nie ma prawa się interesować !!!  Urząd celny wyprzedaje swoje depozyty magazynowe,teraz już się tego nie niszczy.

Avatar
najw / 25 kwietnia 2014 o 10:45

Ktoś musi tego pilnować. Samowolka nigdzie nie jest wskazana.

Avatar
bywalec targowisk / 23 kwietnia 2014 o 21:53

:blink: proszę bardzo Chełm sklep GAMA przy bazarku koło dworca, facio z Passata :huh:  :huh:  codziennie sprzedaje faje z bagażnika i jakoś nic go nie rusza??? :P

jak sie ma uklady na wysokiej to i sprzedaz idzie spokojniej:)))

Avatar
bywalec targowisk / 23 kwietnia 2014 o 21:51

W chełmie jak było wcześniej tak jest i teraz:))) policjanci ???? celnicy???? Chodzą i nic nierobią:))) Smiechu warte:)))

Avatar
Brawo ! / 12 kwietnia 2014 o 20:12

 Zintegrowany system organizacji sluzby patrolowej. Prawidlowo przeprowadzona dyslokacja sluzby.

Avatar
rysiu_z_klanu / 11 kwietnia 2014 o 19:58

"Celnicy i policjanci interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami czy przedmiotami z podrobionymi znakami znanych firm." NIE KRADNIJ RZĄD NIE LUBI KONKURENCJI !

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 0 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 7 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 2

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 7 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 16

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

PiS chce zakazać w Lublinie nocnej sprzedaży alkoholu. Głosowanie dzisiaj