Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

17 listopada 2011 r.
17:39
Edytuj ten wpis

Chełm: Dlaczego tak ciężko dodzwonić się na policję?

0 6 A A
W Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie przez całą dobę telefony od mieszkańców odbierają dwie osoby
W Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie przez całą dobę telefony od mieszkańców odbierają dwie osoby

Jak długo trwa oczekiwanie na połączenie z numerem alarmowym policji? Teoretycznie, powinno być jak najkrótsze. Nasz Czytelnik twierdzi jednak, że czekał aż 20 minut. Policja zapewnia: To były chwilowe problemy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do naszej redakcji dotarły sygnały, że od pewnego czasu trudno dodzwonić się na numery alarmowe policji. Chodzi przede wszystkim o numer 112. Mieszkańcy skarżyli się, że oczekiwanie na połączenie z dyżurnym wydłuża się ponad miarę.

– A przecież na policję dzwoni się w nagłych sprawach. Czasem chodzi o ludzkie życie – mówią Czytelnicy. Z ich relacji wynika, że o wiele łatwiej dodzwonić się na 112 do straży pożarnej. Udaje się to jednak tylko wtedy, jeśli numer wybierzemy z telefonu stacjonarnego. Dzwoniąc na ten sam numer z komórki, połączymy się zawsze z policją. A wtedy, jak twierdzą nasi informatorzy, czekanie na zgłoszenie dyżurnego może potrwać.

W czym problem? Policja tłumaczy, że mogło rzeczywiście dochodzić do sytuacji, gdy oczekiwanie na połączenie z dyżurnym się przedłużało.

– W połowie sierpnia w naszej komendzie wymieniane były stanowiska dysponenckie dla służby dyżurnej – wyjaśnia Ewa Czyż, rzecznik chełmskiej policji. – Od tej pory mogły się zdarzyć drobne problemy techniczne, które jednak były na bieżąco usuwane.

Jak mówi Czyż, problemy z uzyskaniem połączenia można wyjaśnić tylko "docieraniem się” nowego
systemu. Na pewno, jak podkreśla rzeczniczka, nie były spowodowane przez ludzi, czyli np. przez to, że dyżurnych telefonów nikt nie odbierał.

– Przez całą dobę stanowiska obsługiwane są przez dwie osoby: dyżurnego i jego zastępcę – tłumaczy Czyż. – Sporadycznie może się zdarzyć, że jedna z tych osób musi na chwilę się oddalić. Nie ma jednak takiej możliwości, aby zrobiły to dwie osoby jednocześnie.

Policja dodaje też, że dyżurni oprócz odbierania telefonów alarmowych, obsługują także dwa numery miejskie i radiostację. Jeśli zarówno dyżurny, jak i jego zastępca odbierają jednocześnie dwa telefony, jest oczywiste, że ktoś, kto w tym czasie dzwoni na inną linię, musi czekać.

– Jednak staramy się, aby czas oczekiwania był jak najkrótszy – zaznacza Czyż. – Dodatkowo, prowadzone są działania, które mają jeszcze bardziej zwiększyć dostępność połączeń. Wkrótce ma się bowiem pojawić jeszcze jedna linia telefoniczna, z której mieszkańcy będą mogli korzystać.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karr / 20 listopada 2011 o 16:00
DLACZEGO TAK CIĘŻKO DODZWONIĆ SIĘ NA POLICJĘ??? - ...NO BO TO JEST CHEŁM !!! <LOL> MIASTECZKO PORAŻKI< ZAJEBISTEJ BIEDOTY I ZAŻENOWANIA !!!! ISTNA PRAWDA XD
Avatar
vitez / 18 listopada 2011 o 11:11
Własnie jak to jest, że dwie osoby nie wrabiają się z obsługą dwóch linii? Chełm to przecież nie metropolia i zgłoszeń nie ma chyba tak dużo. Zresztą można to policzyć. Ludzie na dyżurce obciążeni są pewnie jeszcze innymi obowiązkami i nie mają po prostu czasu odbierać telefonów albo po prostu im się nie chce. Tym powinien zając się komendant, czyli albo poprawić organizację pracy albo pogonić ludzi do prac. Na pewno nie może być takiej sytuacji, że telefon który decyduje o czyimś zdrowiu i życiu milczy przez kilkanaście minut.
Avatar
xxx / 18 listopada 2011 o 10:50
dwie osoby obsługują dwie linie mają dodać trzecią linię i kto ją obsłuży ? Tych dwóch co z dwoma nie daje rady. Super rozwiązanie.
Avatar
vitez / 18 listopada 2011 o 10:45
Jasno widać, że to nie wina sprzętu tylko system organizacji pracy jest do d...y. Telefon alarmowy powinna odbierać osoba która zajmuje się tylko tym a nie wieloma innymi sprawami. Dzwoniąc na nr alarmowy nie ma problemu uzyskaniem połączenia. Nr ten nie jest zajęty tylko, że trzeba czekać kilkanaście minut na łaskawe odebranie telefonu. Chyba na zasadzie, a może sobie odpuści i kolejny problem z głowy. Może wprowadzić rejestrację czasu oczekiwania na takie połączenie albo np niech komendant czasami zadzwoni na ten nr i osobiście przekona się jak funkcjonuje ten system.
Avatar
x / 18 listopada 2011 o 08:43
– W połowie sierpnia w naszej komendzie wymieniane były stanowiska dysponenckie dla służby dyżurnej – wyjaśnia Ewa Czyż, rzecznik chełmskiej policji. – Od tej pory mogły się zdarzyć drobne problemy techniczne, które jednak były na bieżąco usuwane.

Jak mówi Czyż, problemy z uzyskaniem połączenia można wyjaśnić tylko "docieraniem się” nowego
systemu.

-chwilowe problemy trwające od połowy sierpnie do listopada.
Pani rzecznik to po co było wymieniać na nowe ja są do d..y?
Avatar
x / 18 listopada 2011 o 08:34
bo w nocy dyżurny pewnie śpi i po co ma odbierać by ktoś mu zawracał gitarę a po drugie rano zamelduje szefowi ze nic się nie wydarzyło !
Avatar
Karr / 20 listopada 2011 o 16:00
DLACZEGO TAK CIĘŻKO DODZWONIĆ SIĘ NA POLICJĘ??? - ...NO BO TO JEST CHEŁM !!! <LOL> MIASTECZKO PORAŻKI< ZAJEBISTEJ BIEDOTY I ZAŻENOWANIA !!!! ISTNA PRAWDA XD
Avatar
vitez / 18 listopada 2011 o 11:11
Własnie jak to jest, że dwie osoby nie wrabiają się z obsługą dwóch linii? Chełm to przecież nie metropolia i zgłoszeń nie ma chyba tak dużo. Zresztą można to policzyć. Ludzie na dyżurce obciążeni są pewnie jeszcze innymi obowiązkami i nie mają po prostu czasu odbierać telefonów albo po prostu im się nie chce. Tym powinien zając się komendant, czyli albo poprawić organizację pracy albo pogonić ludzi do prac. Na pewno nie może być takiej sytuacji, że telefon który decyduje o czyimś zdrowiu i życiu milczy przez kilkanaście minut.
Avatar
xxx / 18 listopada 2011 o 10:50
dwie osoby obsługują dwie linie mają dodać trzecią linię i kto ją obsłuży ? Tych dwóch co z dwoma nie daje rady. Super rozwiązanie.
Avatar
vitez / 18 listopada 2011 o 10:45
Jasno widać, że to nie wina sprzętu tylko system organizacji pracy jest do d...y. Telefon alarmowy powinna odbierać osoba która zajmuje się tylko tym a nie wieloma innymi sprawami. Dzwoniąc na nr alarmowy nie ma problemu uzyskaniem połączenia. Nr ten nie jest zajęty tylko, że trzeba czekać kilkanaście minut na łaskawe odebranie telefonu. Chyba na zasadzie, a może sobie odpuści i kolejny problem z głowy. Może wprowadzić rejestrację czasu oczekiwania na takie połączenie albo np niech komendant czasami zadzwoni na ten nr i osobiście przekona się jak funkcjonuje ten system.
Avatar
x / 18 listopada 2011 o 08:43
– W połowie sierpnia w naszej komendzie wymieniane były stanowiska dysponenckie dla służby dyżurnej – wyjaśnia Ewa Czyż, rzecznik chełmskiej policji. – Od tej pory mogły się zdarzyć drobne problemy techniczne, które jednak były na bieżąco usuwane.

Jak mówi Czyż, problemy z uzyskaniem połączenia można wyjaśnić tylko "docieraniem się” nowego
systemu.

-chwilowe problemy trwające od połowy sierpnie do listopada.
Pani rzecznik to po co było wymieniać na nowe ja są do d..y?
Avatar
x / 18 listopada 2011 o 08:34
bo w nocy dyżurny pewnie śpi i po co ma odbierać by ktoś mu zawracał gitarę a po drugie rano zamelduje szefowi ze nic się nie wydarzyło !
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 12

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!