środa, 24 stycznia 2018 r.

Chełm

Chełm: Energetycy pokrzyżowali plany drogowcom

Dodano: 14 listopada 2017, 20:32

Pozostawiony odcinek ul. Wojsławickiej zostanie przykryty asfaltem dopiero na wiosnę
Pozostawiony odcinek ul. Wojsławickiej zostanie przykryty asfaltem dopiero na wiosnę

Ul. Wojsławicka miała być wyremontowana i przedłużona przez las Borek do granicy miasta jeszcze w tym roku. I tak się stało, ale poza odcinkiem na wysokości cmentarnego muru. Niespodziewanie z inwestycjami weszli tam energetycy

Dzięki remontowi ul. Wosjławicka ma nową nawierzchnię, chodniki, zatoki przystankowe i oznakowania, a wzdłuż jezdni biegnie także ścieżka rowerowa. Tymczasem obok cmentarza jedynie przebudowano parkingi, wyznaczając nowe miejsca dla zmotoryzowanych. Na samą ulicę drogowcy nie weszli – okazało się, że swoje inwestycyjne plany mają tam także energetycy.

– Już w trakcie prowadzonych prac drogowych dowiedzieliśmy się, że jeszcze pod koniec tego roku, właśnie w rejonie ulicy Wojsławickiej, prace ziemne planuje prowadzić zakład energetyczny – wyjaśnia Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Powstało realne zagrożenie, że nowa nawierzchnia zostanie przez energetyków przekopana.

W tej sytuacji drogowcy podjęli decyzję o wstrzymaniu robót na przyległym do cmentarza odcinku. Nie oznacza to jednak, że ten fragment ulicy Wojsławickiej nie zostanie przebudowany.

– Środki, jakie mieliśmy przeznaczyć na ten odcinek, wróciły do budżetu miasta – dodaje Tomasik. – Kiedy energetycy uporają się ze swoimi pracami, przystąpimy do zakończenia przebudowy ul. Wojsławickiej. Remont zostanie przeprowadzony jako odrębne zadanie, co będzie wymagało dodatkowego postępowania przetargowego. Z uwagi na zbliżającą się zimę i czas potrzebny na prowadzenie prac związanych z sieciami energetycznymi, dokończenie remontu będzie możliwe najprawdopodobniej dopiero na wiosnę.

Poza odcinkiem ulicy przy cmentarzu, drogowcy ominęli także fragment skrzyżowania Wojsławickiej z al. 3 Maja. Urzędnicy zabiegają o pieniądze na jego kompleksową przebudowę. Docelowo ma to być kolejne rondo w mieście. Planowany zakres prac obejmuje także budowę drugiej nitki dwupasmowej drogi od zjazdu w kierunku centrum handlowego do ul. Wojsławickiej.

Czytaj więcej o: Chełm drogi Wojsławicka
Henio
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Henio
Henio (15 listopada 2017 o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie dlatego, że trzeba wydać pieniądze do końca roku.
Rozwiń
Gość
Gość (15 listopada 2017 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dlaczego nie można robić remontów przez cały rok tylko zawsze w listopadzie i grudniu
Rozwiń
Gość
Gość (15 listopada 2017 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chełmskie dziadostwo.Pani prezydent niech Pani pojedzie do Gminy Chełm i zobaczy pani jak buduje się drogi. Nie trzeba nieudacznych tomasików by prowadzić wielomilionowe inwestycje.Na odcinku na którym wylano nowy asfalt przy okacji zlikwidowano część miejsc parkingowych wzdłuż muru cmentarnego .Czyżby robiono miejsce na kolejne rabaty kwiatowe.Trzeba nie mieć wogóle wyobrażni by przy cmentarzu ograniczać ilość miejsc do parkowania.Ale to jest Chełm właśnie i agatka Zbyszko Józek elcia Staszek i się pracuje a co.
Rozwiń
Gość
Gość (15 listopada 2017 o 07:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bzdura fiszowa nie ma kasy.Pozwolenia na budowę wydaje i nie wie kto co kiedy chce robić ..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!