Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

15 września 2015 r.
7:53

Chełm: Marek Dyjak Człowiekiem Roku

0 8 A A
Marek Dyjak – od wczoraj Chełmianin Roku
Marek Dyjak – od wczoraj Chełmianin Roku

Marek Dyjak, znany bard, został Chełmianinem Roku. Oficjalnie zostało to ogłoszone podczas wczorajszej uroczystej sesji Rady Miasta zwołanej w związku z 25-leciem samorządu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Po 25 latach przyszło nam żyć w zupełnie innym mieście – powiedziała Agata Fisz, prezydent miasta. – Powstały nowe obszary zabudowy, obiekty kultury, oświaty, handlu i usług. Mamy większą świadomość lokalnej wspólnoty. Przybyło organizacji pozarządowych. To, co nas dzisiaj otacza, nie powstało nagle i znikąd. To zasługa samorządowców.

Głos zabrali także dwaj byli prezydenci: Krzysztof Grabczak i Zbigniew Bajko. Pierwszy z nich przypomniał, że lada dzień Lubelskie otrzyma 10 mld zł z UE. Z kolei Bajko zwrócił uwagę na takie zagrożenia dla demokracji, jak polityczne układy, czy biznesowe powiązania. – Należało by zastanowić się, czy aby i nas to nie dotyczy – stwierdził zagadkowo.

Nowy Chełmianin Roku sam siebie nazywa barowym grajkiem. Zdaniem Elżbiety Zapendowskiej prezentuje „najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym”.

– Przyjechałem tu kilka lat temu i zakochałem się w tym mieście, ale przede wszystkim w mojej Ewie – powiedział laureat. – Zacząłem nowe życie z daleka od Warszawy i przyniosło mi to najwięcej efektów. Tu kupiłem dom i tu będę żył pośród was.

Podczas sesji zostały także wręczone doroczne nagrody im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości. Tegoroczni laureaci to Krzysztof Weresiński w kategorii twórczości literackiej i artystycznej, Krzysztof Sroczyński w kategorii animatora kultury oraz Fundacja „CEMEX” jako mecenas kultury.

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piter / 16 września 2015 o 09:47

Marek gratuluję ale ja chciałbym się zapytać ZA CO ta nagroda?

Jak to za co?? Za odśpiewanie kilku płatnych koncertów w knajpie, podczas których już za wzięcie telefonu do ręki przez widza był foch ze strony "artysty". A tak na poważnie to największa pomyłka w historii Chełmianina Roku. :(

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 21:29
Jeżeli nieznany szerzej człowiek bez szczególnych osiągnięć zostaje człowiekiem roku to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać!!! Powtórzę za Guestem: "za co ta nagroda"?
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 18:48
Marek gratuluję ale ja chciałbym się zapytać ZA CO ta nagroda?
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 14:19
Brawo Marek! Cieszę się, że odbiłeś się od dna. Pamiętam Cię z koncertów w Kotłowni. Wspaniały głos ale i pijacka maniera, której się na szczęście pozbyłeś! Jesteś wspaniałym artystą!
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 14:18
Cóż ja tam nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z głosem pijanych meneli.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 11:26
hahaha... odezwały się sieroty po Dobrej zmianie :))
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 09:46
Pani prezydent robi wszystko by nie robic nic .po co mieć problemy kontrole.Przesiedzi znów kadencje a miasto wyprowadzi na ostatnią pozycje w regionie
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:42
Jakoś za kadencji Pani Prezydent Chełma nie widzę tych zmian na lepsze, prawie cała Młodzież wyjechała (ja zresztą też) i jak wracam do Chełma to aż przykro patrzeć na te puste ulice, które jeszcze kilkanaście lat temu tętniły życiem.
Avatar
piter / 16 września 2015 o 09:47

Marek gratuluję ale ja chciałbym się zapytać ZA CO ta nagroda?

Jak to za co?? Za odśpiewanie kilku płatnych koncertów w knajpie, podczas których już za wzięcie telefonu do ręki przez widza był foch ze strony "artysty". A tak na poważnie to największa pomyłka w historii Chełmianina Roku. :(

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 21:29
Jeżeli nieznany szerzej człowiek bez szczególnych osiągnięć zostaje człowiekiem roku to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać!!! Powtórzę za Guestem: "za co ta nagroda"?
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 18:48
Marek gratuluję ale ja chciałbym się zapytać ZA CO ta nagroda?
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 14:19
Brawo Marek! Cieszę się, że odbiłeś się od dna. Pamiętam Cię z koncertów w Kotłowni. Wspaniały głos ale i pijacka maniera, której się na szczęście pozbyłeś! Jesteś wspaniałym artystą!
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 14:18
Cóż ja tam nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z głosem pijanych meneli.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 11:26
hahaha... odezwały się sieroty po Dobrej zmianie :))
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 09:46
Pani prezydent robi wszystko by nie robic nic .po co mieć problemy kontrole.Przesiedzi znów kadencje a miasto wyprowadzi na ostatnią pozycje w regionie
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:42
Jakoś za kadencji Pani Prezydent Chełma nie widzę tych zmian na lepsze, prawie cała Młodzież wyjechała (ja zresztą też) i jak wracam do Chełma to aż przykro patrzeć na te puste ulice, które jeszcze kilkanaście lat temu tętniły życiem.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 3

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 19

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 420 31

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 21 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 258 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 6

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!