Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 grudnia 2015 r.
7:52

Chełm: Przedsiębiorca nie będzie mógł zbudować krematorium

0 15 A A
Leszek Łukowiec, właściciel firmy „Anubis”, nie będzie mógł wybudować krematorium<br />
Leszek Łukowiec, właściciel firmy „Anubis”, nie będzie mógł wybudować krematorium

W Chełmie nie będzie spopielani zwłok. Nie zgodziła się na to prezydent Agata Fisz. Jej decyzję utrzymał w mocy wojewoda lubelski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Agata Fisz już 29 października odmówiła właścicielowi Zakładu Usług Pogrzebowych „Anubis” zatwierdzenia związanego ze spopielarnią projektu budowlanego. Naturalną koleją rzeczy nie udzieliła mu też pozwolenia na budowę. Inwestor odwołał się od tej decyzji do wojewody lubelskiego wnosząc o jej uchylenie i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia.

– Wojewoda nie uwzględnił argumentacji zawartej w odwołaniu i podjął decyzję o utrzymaniu w mocy decyzji prezydenta Chełma, z uwagi na niezgodność inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego – mówi Małgorzata Tatara z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z myślą o planowanej inwestycji Leszek Łukowiec, właściciel położonej u zbiegu ulic Szpitalnej i Kraszewskiego, 100 m od szpitala i przez płot sąsiadującej z domkami jednorodzinnymi firmy „Anubis”, zdążył już kupić działkę położoną obok jego zakładu pogrzebowego.

– Ten człowiek musi być wyzbyty społecznej wrażliwości – komentował jeden z mieszkańców ul. Szpitalnej w Chełmie. – Nie wywarło na nim wrażenia nawet to, że przeciwko jego planom w spontanicznym proteście podpisało się ponad 2 tys. osób.

Prezydent nie mogła zbagatelizować tak masowego protestu. Wielokrotnie i publicznie podkreślała, że dopóki będzie prezydentem miasta, nie wyda pozwolenia na budowę krematorium. Zaangażowała cały sztab prawników i najbardziej doświadczonych urzędników. Ci odnieśli się przede wszystkim do planu zagospodarowania przestrzennego, który w rejonie ul. Szpitalnej i Kraszewskiego (gdzie miałaby stanąć spopielania) nie przewiduje takich inwestycji.

Ponadto podparli się ewentualnym zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkających tam ludzi. Równie ważne były zasady współżycia społecznego, zgodnie z którymi interes jednostki nie może być przedkładany ponad interes ogółu. Sam Łukowiec w swoim odwołaniu starał się podważyć niemal wszystkie wytoczone przeciwko niemu argumenty. Od początku odmawiał kontaktu z dziennikarzami.

Wniosek na rozbudowę budynku usługowego przy ul. Kraszewskiego Łukowiec złożył w magistracie już 7 lipca. Z dokumentu wcale nie wynikało, że chodzi o wybudowanie krematorium. Dociskany przez urzędników dopiero w sierpniu uściślił charakter planowanej inwestycji. Wtedy też wybuchł protest społeczny przypieczętowany przekazaniem Agacie Fisz listy z ponad 2 tys. podpisów przeciwko budowie krematorium.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
leszek / 4 marca 2016 o 19:15

A to Polska wlasnie .... Ludzika zawsze sa przeciw... Nie wazne, czy maja racje, czy nie ... A spopielarnia jest w Lublinie lub okolocach koniecznoscia!

sobie pod domem wybuduj nawet szalet miejski tepoto

Avatar
Bleeeee / 26 grudnia 2015 o 09:37

A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.


Polski bus warszafiaka? HA HA, poczytaj czyj on jest jak juz chciales blysnac na forum ale Ci nie wyszlo.

Polski bus warszafiaka? HA HA, poczytaj czyj on jest jak juz chciales blysnac na forum ale Ci nie wyszlo. rozwiń
Avatar
miki / 25 grudnia 2015 o 14:41

Za komuny Baca zostal wezwany do siedziby Partii, goscie pytaja go:

- Baco a oddalibyscie konia na rzecz Partii?
- Oddol bym
- A koze?
- Oddol bym
- Baco, a oddalibyscie Partii krowe
- Ni
- Czemu nie?
- Bo ja krowe mom

Za komuny Baca zostal wezwany do siedziby Partii, goscie pytaja go:

- Baco a oddalibyscie konia na rzecz Partii?
- Oddol bym
rozwiń

Avatar
Magda / 25 grudnia 2015 o 14:20

A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.


A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.

Krematorium jak najbardziej ale czemu w środku osiedla między domami mieszkalnymi? Nie można takiego budynku wybudować na obrzeżach Chełma? Wtedy nikt by się nie przyczepiał do tego. Co do Polskiego Busa to strzelasz jak kulą w płot. My pasażerowie mamy prawo wyboru przewoźnika a nie że będą nam odgórnie nakazywać czym, o której i kiedy mamy jeździć! Osobiście jeżdże PB do Warszawy i nie wyobrażam sobie żeby nie było z Lublina PB. Chcesz to jeździj sobie busem z Chełma do Warszawy za 43 zł, ja wolę z przesiadką w Lublinie jechać za 1zł PB. Jakby lubelscy busiarze kiedyś zainwestowali w tabor autobusowy to by teraz nie lamentowali że ich konkurencja wygryza. Jakoś w innych województwach nikt nie walczy z konkurencją tak jak w naszym województwie. Popatrz na Podkarpacie. Tam oprócz PB do Warszawy czy Krakowa lub Wrocławie jeździ też Marcel, Neobus, Lux Express i Albatros bus - wszyscy jeżdzą autobusami na tych trasach i żaden nie narzeka że nie ma pasażerów jak to ma miejsce u lubelskich busiarzy.

Krematorium jak najbardziej ale czemu w środku osiedla między domami mieszkalnymi? Nie można takiego budynku wybudować na obrzeżach Chełma? Wtedy nikt by się nie przyczepiał do tego. Co do Polskiego Busa to strzelasz jak kulą w płot. My pasażerowie mamy prawo wyboru przewoźnika a nie że będą nam odgórnie nakazywać czym, o której i kiedy mamy jeździć! Osobiście jeżdże PB do Warszawy i nie wyobrażam sobie żeby nie było z Lublina PB. Chcesz to jeździj sobie busem z Chełma do Warszawy za 43 zł, ja wolę z przesiadką w Lublinie jechać za 1zł ... rozwiń

Avatar
zxc / 25 grudnia 2015 o 13:05

W Chełmie Cementownia spala śmieci z całej europy już od paru lat trują ludzi o to nikomu nie przeszkadza!!!

Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 13:00
Dajcie spokój i zbudujcie te krematorium. Niech coś się w tym mieście w końcu normalnego tworzy.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:58
A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:35
A to Polska wlasnie .... Ludzika zawsze sa przeciw... Nie wazne, czy maja racje, czy nie ... A spopielarnia jest w Lublinie lub okolocach koniecznoscia!
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 11:35
Nowe miejsca pracy by powstały a tak lipa.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 11:05

Zbudujcie pod Chełmem! Mieszkam w Lublinie, ale deklaruję, że jeśli nie będzie podobnego zakładu w Lublinie, to mnie do Was zawiozą! Macie pierwszego klienta! Żona będzie druga! :)

Avatar
leszek / 4 marca 2016 o 19:15

A to Polska wlasnie .... Ludzika zawsze sa przeciw... Nie wazne, czy maja racje, czy nie ... A spopielarnia jest w Lublinie lub okolocach koniecznoscia!

sobie pod domem wybuduj nawet szalet miejski tepoto

Avatar
Bleeeee / 26 grudnia 2015 o 09:37

A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.


Polski bus warszafiaka? HA HA, poczytaj czyj on jest jak juz chciales blysnac na forum ale Ci nie wyszlo.

Polski bus warszafiaka? HA HA, poczytaj czyj on jest jak juz chciales blysnac na forum ale Ci nie wyszlo. rozwiń
Avatar
miki / 25 grudnia 2015 o 14:41

Za komuny Baca zostal wezwany do siedziby Partii, goscie pytaja go:

- Baco a oddalibyscie konia na rzecz Partii?
- Oddol bym
- A koze?
- Oddol bym
- Baco, a oddalibyscie Partii krowe
- Ni
- Czemu nie?
- Bo ja krowe mom

Za komuny Baca zostal wezwany do siedziby Partii, goscie pytaja go:

- Baco a oddalibyscie konia na rzecz Partii?
- Oddol bym
rozwiń

Avatar
Magda / 25 grudnia 2015 o 14:20

A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.


A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.

Krematorium jak najbardziej ale czemu w środku osiedla między domami mieszkalnymi? Nie można takiego budynku wybudować na obrzeżach Chełma? Wtedy nikt by się nie przyczepiał do tego. Co do Polskiego Busa to strzelasz jak kulą w płot. My pasażerowie mamy prawo wyboru przewoźnika a nie że będą nam odgórnie nakazywać czym, o której i kiedy mamy jeździć! Osobiście jeżdże PB do Warszawy i nie wyobrażam sobie żeby nie było z Lublina PB. Chcesz to jeździj sobie busem z Chełma do Warszawy za 43 zł, ja wolę z przesiadką w Lublinie jechać za 1zł PB. Jakby lubelscy busiarze kiedyś zainwestowali w tabor autobusowy to by teraz nie lamentowali że ich konkurencja wygryza. Jakoś w innych województwach nikt nie walczy z konkurencją tak jak w naszym województwie. Popatrz na Podkarpacie. Tam oprócz PB do Warszawy czy Krakowa lub Wrocławie jeździ też Marcel, Neobus, Lux Express i Albatros bus - wszyscy jeżdzą autobusami na tych trasach i żaden nie narzeka że nie ma pasażerów jak to ma miejsce u lubelskich busiarzy.

Krematorium jak najbardziej ale czemu w środku osiedla między domami mieszkalnymi? Nie można takiego budynku wybudować na obrzeżach Chełma? Wtedy nikt by się nie przyczepiał do tego. Co do Polskiego Busa to strzelasz jak kulą w płot. My pasażerowie mamy prawo wyboru przewoźnika a nie że będą nam odgórnie nakazywać czym, o której i kiedy mamy jeździć! Osobiście jeżdże PB do Warszawy i nie wyobrażam sobie żeby nie było z Lublina PB. Chcesz to jeździj sobie busem z Chełma do Warszawy za 43 zł, ja wolę z przesiadką w Lublinie jechać za 1zł ... rozwiń

Avatar
zxc / 25 grudnia 2015 o 13:05

W Chełmie Cementownia spala śmieci z całej europy już od paru lat trują ludzi o to nikomu nie przeszkadza!!!

Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 13:00
Dajcie spokój i zbudujcie te krematorium. Niech coś się w tym mieście w końcu normalnego tworzy.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:58
A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:35
A to Polska wlasnie .... Ludzika zawsze sa przeciw... Nie wazne, czy maja racje, czy nie ... A spopielarnia jest w Lublinie lub okolocach koniecznoscia!
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 11:35
Nowe miejsca pracy by powstały a tak lipa.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 11:05

Zbudujcie pod Chełmem! Mieszkam w Lublinie, ale deklaruję, że jeśli nie będzie podobnego zakładu w Lublinie, to mnie do Was zawiozą! Macie pierwszego klienta! Żona będzie druga! :)

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 1

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 4

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 1

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 8

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!