poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Straż Graniczna świętuje 26. rocznicę utworzenia

Dodano: 18 maja 2017, 19:38
Autor: bar

(fot. NOSG)

W piątek Nadbużański Oddział Straży Granicznej świętuje 26. rocznicę swojego powstania.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30 mszą w kościele p.w. św. Kazimierza przy ul. Koszarowej w Chełm,ie. Potem na terenie komendy NOSG odznaczenia oraz mianowania na wyższe stopnie służbowe, pokaz sprzętu i piknik dla rodzin funkcjonariuszy.

Nadbużański Oddział SG powstał w wyniku rozwiązania Nadbużańskiego Batalionu Wojsk Ochrony Pogranicza, który sformowano na bazie Nadbużańskiej Brygady WOP. Na podstawie decyzji Komendanta Głównego SG z 18 września 1991 roku został mu nadany sztandar i imię „27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej’’.

– W ramach oddziału funkcjonuje 20 Placówek Straży Granicznej oraz Ośrodek Strzeżony – mówi ppor. SG Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta NOSG. - Służbę pełni w nim około 3 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Na co dzień zaangażowani są w ochronę granicy państwowej o długości 467 km. Funkcjonariusze SG strzegą części granicy z Republiką Białorusi i części granicy z Ukrainą

Straż Graniczna powstała w 1990 r. w miejsce rozformowanych Wojsk Ochrony Pogranicza. Z formacji o charakterze wojskowym przekształciła się w formację o charakterze policyjnym. Na przestrzeni lat jej profil działania, zadania, strukturę organizacyjną i uprawnienia dostosowywano do zmieniających się wymogów i potrzeb, wynikających z uwarunkowań o charakterze strategicznym, odnoszących się do polityki państwa. W szczególności proces ten związany był z włączeniem Polski do Unii Europejskiej, a następnie do strefy Schengen. Jej systematyczne uprawnienia przede wszystkim związane sa z ze zwalczaniem szeroko rozumianej przestępczości granicznej.

Czytaj więcej o: Chełm Straż Graniczna NOSG
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 maja 2017 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
emerytalne nieroby uprzywilejowane od utworzenia 26 lat temu to już nikogo tam nie ma co był na początku wszyscy byczki na dosadnych emeryturach
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2017 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakoś tak ubogo firma zatrudnia 3 tyś ludzi i główny punkt programu to msza a później wystawa staroci bo quadem nie dadzą pojeździć - mizernie jak na tak dużą grupę ludzi wykształconych w stopniu wyższym !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!