niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Chełm

Chełm: Uczniowie nagrali płytę z kolędami. Dochód ze sprzedaży trafi do hospicjum

Dodano: 22 grudnia 2010, 16:23

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 nagrali wyjątkową płytę z kolędami. Dochód z jej sprzedaży trafi na konto Lubelskiego Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia. Płytę można kupić w szkole. Naprawdę warto.

Pomysł tego projektu zrodził się na zajęciach koła wokalnego, na które uczęszczają uczniowie klas I-VI.

– To przedsięwzięcie na pewno by się nie udało, gdyby nie zaangażowanie naszych uczniów i nauczycielki Elżbiety Szewczak, pod kierunkiem której pracowali. Nieocenione było też wsparcie sponsorów, rady rodziców i urzędu miasta – mówi Iwona Ceret, dyrektor SP nr 11.

Na płycie można usłyszeć głosy nie tylko uczniów z koła wokalnego, ale także prezydent Agaty Fisz i Augustyna Okońskiego, dyrektora miejskiego wydziału oświaty. Wszyscy, którzy kupią płytę, będą mieli okazję posłuchać kolędy "Lulajże Jezuniu” w ich wykonaniu.

– Bardzo ucieszyło nas, że prezydent i dyrektor Okoński nie tylko objęli to przedsięwzięcie patronatem, ale także czynnie się w nie włączyli – mówi Ceret. – Mogę powiedzieć, że u pani prezydent odkryliśmy nawet spory talent wokalny.

– To była wspaniała zabawa, ale także ciężka praca. Jednak było warto – mówiła we wtorek, podczas spotkania opłatkowego z okazji wydania płyty prezydent Agata Fisz.

Ogrom pracy wykonali też sami uczniowie, powtarzając nagrania do perfekcji. Pomogła Państwowa Szkoła Muzyczna w Chełmie, która zajęła się aranżacją utworów. Dzieci nagrywały piosenki w profesjonalnym studiu nagraniowym.

Największa akcja sprzedaży płyt odbyła się w niedzielę na deptaku. Kolejna, wczoraj w supermarkecie Carrefour. Ci, którzy nie zdążyli nabyć płyty, mogą udać się do Szkoły Podstawowej nr 11, gdzie jest rozstawione specjalne stoisko.

Uczniowie będą ją sprzedawać dziś także w niektórych chełmskich instytucjach. Płyt na pewno nie zabraknie, ponieważ wydano je w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Wszystkie są w ozdobnych opakowaniach informujących o celu akcji.

– Kupując tę płytę możemy zrobić prezent bliskim i pomóc chorym dzieciom – zachęca Ceret. – Płyta kosztuje tylko 10 zł.

Większość dochodu ze sprzedaży płyt zostanie przekazana hospicjum. Za pozostałą część szkoła zamierza kupić sztandar.

A kolęd w wykonaniu młodych artystów będzie można posłuchać także na żywo, 26 grudnia o godzinie 16.30 w szopce na Placu Łuczkowskiego.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24