środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Chełm walczy o drogi. Urzędnicy i mieszkańcy piszą do ministra

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2015, 10:15

Starostwo Powiatowe walczy o wprowadzenie do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014- 2023 odcinków krajowej drogi S12 z Piask do Chełma i Chełma do Dorohuska

Przed przyjęciem Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014- 2023 Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło konsultacje społeczne. Rozpoczęły się 22 grudnia, a zakończyły 30 stycznia. Swoje uwagi i wnioski mogły zgłaszać osoby prywatne, instytucje i samorządy.

- O tym, że ministerstwo ogłosiło konsultacje, dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili - przyznaje Tomasz Szczepaniak, wicestarosta chełmski. - Nie towarzyszyła im jakakolwiek akcja promocyjna. Kto w porę nie zajrzał na internetową stronę ministerstwa, ten stracił możliwość wyrażenia swoich uwag.

Starostwo wysłało swój wniosek do ministerstwa. Wicestarosta zrobił to też sam. O wysyłanie uwag sprawie "dwunastki” zaapelował również na Facebooku. Ponadto formularze wypełniły i wysłały Urzędy Gmin w Rejowcu Fabrycznym, Siedliszczu i Dorohusku. Na własną rękę uczynili to też tamtejsi radni oraz pracownicy samorządów.

- Gdybyśmy wcześniej wiedzieli o konsultacjach to ogłosilibyśmy pospolite ruszenie wszystkich środowisk, którym na sercu leży modernizacja "dwunastki” - dodaje wicestarosta. - Tymczasem po prostu zabrakło nam na to czasu.

Aby ułatwić wypełnianie ministerialnego formularza Szczepaniak opublikował ściągawki. Zgodnie z nimi urzędy i osoby prywatne wnioskowali, by "dopisać do programu przebudowę drogi krajowej S-12 na odcinku Piaski-Chełm oraz Chełm-Dorohusk i zapewnienie dwóch pasów ruchu w każdą ze stron”. W uzasadnieniu zwracali uwagę, że droga S-12 jest trasą przejmującą ruch z Warszawy przez Lublin, Chełm, Dorohusk do Kijowa. Tymczasem właśnie w Dorohusku znajduje się największe przejście graniczne na wschodzie Polski.

Kolejnym argumentem był fakt wpisania budowy obwodnicy Chełma na listę rezerwową (inwestycja ma być realizowana z oszczędności przetargowych). Naturalną koleją rzeczy obwodnica ta powinna z obu stron łączyć się z modernizowaną "dwunastką”.

Wysłane uwagi i wnioski rozpatrzy Departament Dróg i Autostrad MIiR. Wyniki ma opublikować na stronach internetowych ministerstwa oraz Biuletynu Informacji Publicznej MIiR, w terminie 30 dni od dnia zakończenia konsultacji. (bar)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm
arek
Artur
ulka
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

arek
arek (5 lutego 2015 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ciężarówki do cementowni wyjadą na wężle Antonin na wprost cementowni. Kierunek Hrubieszów ma być obsłużony wg koncepcji wiaduktem koło przejazdu kowelskiego 

Rozwiń
Artur
Artur (4 lutego 2015 o 23:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dla kogo ta obwodnica? Duża część ciężarówek to ruch lokalny np. z cementowni które nie będą korzystać z obwodnicy następne to auta kierujące sie w stronę Hrubieszowa, kolejne auta kierujące się w stronę granicy i tak muszą przejechać przez urząd celny na Hutniczej!!!!. Propaganda przed wyborcza, populistyczne gadanie.

Rozwiń
ulka
ulka (4 lutego 2015 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to po co w starostwie siedzi tyle urzędników . zamiast przeglądać portale spolecznosciowe mogliby sledzic co w trawie piszczy i szybko dać znak starostom którzy  w tym czasie albo balują z radnymi albo na fejsie siedzą z żonami

Rozwiń
miko
miko (4 lutego 2015 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ale żeby dziurę zalepić na moście to już nie trzeba pisać do gddkia

Rozwiń
Olo
Olo (4 lutego 2015 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Władzunia narobiła tyle rajwachu w mediach, co to się nie nabuduje ze środków unijnych,

a wystarczy wejść na stronkę GDDKiA - stan budowy dróg i tam dokładnie widać co zbudowano.

Większość planowanych dróg oznaczono w kolorze czerwonym ( nic się nie robi ) albo

pomarańczowym ( trwa robota papierkowa ) i tylko parę odcinków na żółto ( coś się buduje ).

Praktycznie nie został zamknięty żaden odcinek drogi przez Polskę ani z północy na południe,

ani ze wschodu na zachód, a przecież z tych funduszy korzystamy już od kilkunastu lat.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!