Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

9 marca 2009 r.
21:23
Edytuj ten wpis

Chełmscy kupcy boją się hipermarketów

0 26 A A

Według kupców od decyzji, jakie podejmą dzisiaj radni, zależy los miejscowego handlu. Z drugiej strony słyszy się opinie, że może nareszcie zostaną stworzone warunki sprzyjające rozwojowi miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni mają przegłosować lub odrzucić projekty uchwał w sprawie przystąpienia do zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. To pierwszy krok ku zmianom w tym planie, aby dopuszczał on wybudowanie nowych centrów handlowych przy alejach Przyjaźni i 3 Maja.

Chodzi dokładnie o to samo, co wcześniej uzyskała już firma "Wilk”, która przy ul. Lubelskiej zamierza wybudować handlową galerię.

Projekty dwóch uchwał zostały wprowadzone do porządku dziennego dzisiejszej sesji po tym, jak większością głosów pozytywnie zaopiniowała je Komisja Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Rady Miasta Chełm.

- W przypadku al. 3 Maja o zmiany w planie zabiega spółka "Graf” - mówi Zygmund Gardziński, przewodniczący komisji. Zmianą statusu terenów przy al. Przyjaźni zainteresowana jest związana z siecią Carrefour spółka "Pantra” ze Stalowej Woli.

Z większym poparciem spotkał się "Graf”, postrzegany jako kapitał miejscowy.
Za próbę odwiedzenia radnych od pozytywnego zaopiniowania obu projektów można uznać donos, jaki trafił do prokuratury.

Autorzy, którzy podpisali się jedynie jako "chełmscy przedsiębiorcy”, zasugerowali w nim, że gorliwość, z jaką miejscy urzędnicy dążą do zmian w planie zagospodarowania przestrzennego po myśli zainteresowanych inwestorów może budzić podejrzenie o korupcję.

- Nie mamy nic wspólnego z tym donosem - mówi Leszek Kowalczuk, prezes Chełmskiego Stowarzyszenia Kupieckiego. - Niemniej jednak podzielamy obawy związane z perspektywą budowy w mieście kolejnych hipermarketów. Jeśli powstaną, to do reszty wymiotą z miasta rodzimy handel detaliczny i hurtowy.

W posiedzeniu komisji wzięli udział przedstawiciele Carrefoura oraz spółki "Pantra”. Wbrew wcześniejszym deklaracjom niczego konkretnego w zamian za zmianę w studium miastu nie obiecali.

Na ich tle radnym bardziej przypodobał się "Graf”, który przy al. 3 Maja planuje postawić dwukondygnacyjną galerię handlową o ciekawej architekturze i powierzchni sprzedaży sięgającej około 10 tys. mkw. Gest z jego strony to 1 mln zł na budo

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
centrum / 15 marca 2009 o 21:27
Uwaga ogłaszam konkurs. Kto zrobi pierwszy zdjęcie jednemu z Radnych Rady Miasta Chełm, który robi zakupy w sklepach sieciowych (Cerrofur, Tesco, Biedronka, Stokrotka, Lidl) dostanie 100 zł. Więcej informacji uzyskasz pisząc na adres email: centrum_21@o2.pl
Avatar
gienek / 14 marca 2009 o 16:42
A ja boje sie kupcow
Avatar
Lenin / 11 marca 2009 o 18:06
Gość napisał:
Radny bez matury był za.

Myślę że odpowiednie służby to sprawdzą czy miał czy nie te mature ale myslę też że powinni sprawdzic ich rozmowy telefoniczne. bo w tych decyzjach to nie widac zadnej logiki chyba ze jak ktos tu pisal ze to splata za wybory...
Chociaz bardziej mi to wygląda na przedpłate bo wybory tuz tuż...

Radzę przyszłym wyborcom na zapamietanie tych nazwisk, bo jak widac od tych osob zależy rozwój naszego miasta (Niedorozwuj i brak demokracji)

Myślę że odpowiednie służby to sprawdzą czy miał czy nie te mature ale myslę też że powinni sprawdzic ich rozmowy telefoniczne. bo w tych decyzjach to nie widac zadnej logiki chyba ze jak ktos tu pisal ze to splata za wybory...
Chociaz bardziej mi to wygląda na przedpłate bo wybory tuz tuż...

Radzę przyszłym wyborcom na zapamietanie tych nazwisk, bo jak widac od tych osob zależy rozwój naszego miasta (Niedorozwuj i brak demokracji) rozwiń
Avatar
. / 11 marca 2009 o 17:22
za był
Kisiel
Osowski
Kuśmierz
Avatar
Gość / 11 marca 2009 o 10:08
Radny bez matury był za.
Avatar
Paweł / 11 marca 2009 o 09:25
Ania Chełm napisał:
Oto lista Radnych którzy byli przeciwni wielomilionowych inewstycji dla naszego Miasta;
Gebal,
Cios,
Baranowski,
Otkała,
Jaszczuk,
Bajko,
No i ci co nie poparli;
Mazurek,
Gardziński,
Siepsiak,
Juszczuk,
Grabczuk,
SANTOR,
Jaworski,
Zbarachiewiczderlak,
Kowalczuk.
Wnioski niech wyciagną wyborcy czyli Chełmianie...


To kto był za, bo już nie wiem
Avatar
~chełmianin~ / 11 marca 2009 o 09:24
gregor napisał:
CHEŁMIANINIE zanim kompletnie się zaplujesz i oskarżysz wszystkich o wszystko może tak sprawdzisz, co nie, co np.
Art. 29. USTAWY z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych mówi jasno

2. Salony gier na automatach oraz salony gry bingo pieniężne mogą być lokalizowane w miejscowościach liczących do 100 tys. mieszkańców - jeden salon. Na każde kolejne rozpoczęte 100 tys. mieszkańców liczba dozwolonych salonów gier zwiększa się o 1.

Dlatego też tylko jeden salon może być w Chełmie
Osobiście uważam, że dobrze sie stało, iż to ta firma wygrała gdyż od wielu lat wspiera lokalne inicjatywy, imprezy, kluby sportowe.

Mijasz sie z prawdą. Rada opiniuje wnioski a własciwy minister dopiero wydaje koncesje, równie dobrze rada mogła 3 wnioski zaopiniowac pozytywnie, a koncesje z ministerstwa i tak dostałaby jedna firma. Dlaczego tylko jedna firma otrzymała pozytywna opinie rady?

Mijasz sie z prawdą. Rada opiniuje wnioski a własciwy minister dopiero wydaje koncesje, równie dobrze rada mogła 3 wnioski zaopiniowac pozytywnie, a koncesje z ministerstwa i tak dostałaby jedna firma. Dlaczego tylko jedna firma otrzymała pozytywna opinie rady? rozwiń
Avatar
HiperZbyszek / 11 marca 2009 o 08:52
``Hiperkorupcja!!!``
Wilki 0zl na inwestycje miejskie.
Graf 1,5mil
carfur 20mil i nie przeszedł ?!?!?!
O czym to świadczy no pytam o czym?
Avatar
Ania Chełm / 11 marca 2009 o 08:22
Oto lista Radnych którzy byli przeciwni wielomilionowych inewstycji dla naszego Miasta;
Gebal,
Cios,
Baranowski,
Otkała,
Jaszczuk,
Bajko,
No i ci co nie poparli;
Mazurek,
Gardziński,
Siepsiak,
Juszczuk,
Grabczuk,
SANTOR,
Jaworski,
Zbarachiewiczderlak,
Kowalczuk.
Wnioski niech wyciagną wyborcy czyli Chełmianie...
Avatar
gregor / 11 marca 2009 o 08:09
~CHEŁMIANIN~ napisał:
Zapomniałem dodac, iż Ci sami radni nie głosują za wielką inwestycją w Chełmie a głosują za szemranym hazardem, który ma powstac w miescie. I to jeszcze czyj - Pana byłego radnego z SLD. Staneły na sesji 3 uchwały dot. hazardu dlaczego przeszła tylko tego Pana a nie wszystkie, albo żadna? Moim zdaniem jest to sprawa dla prokuratury.


CHEŁMIANINIE zanim kompletnie się zaplujesz i oskarżysz wszystkich o wszystko może tak sprawdzisz, co nie, co np.
Art. 29. USTAWY z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych mówi jasno

2. Salony gier na automatach oraz salony gry bingo pieniężne mogą być lokalizowane w miejscowościach liczących do 100 tys. mieszkańców - jeden salon. Na każde kolejne rozpoczęte 100 tys. mieszkańców liczba dozwolonych salonów gier zwiększa się o 1.

Dlatego też tylko jeden salon może być w Chełmie
Osobiście uważam, że dobrze sie stało, iż to ta firma wygrała gdyż od wielu lat wspiera lokalne inicjatywy, imprezy, kluby sportowe.


CHEŁMIANINIE zanim kompletnie się zaplujesz i oskarżysz wszystkich o wszystko może tak sprawdzisz, co nie, co np.
Art. 29. USTAWY z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych mówi jasno

2. Salony gier na automatach oraz salony gry bingo pieniężne mogą być lokalizowane w miejscowościach liczących do 100 tys. mieszkańców - jeden salon. Na każde kolejne rozpoczęte 100 tys. mieszkańców liczba dozwolonych salonów gier zwiększa się o 1.
... rozwiń
Avatar
centrum / 15 marca 2009 o 21:27
Uwaga ogłaszam konkurs. Kto zrobi pierwszy zdjęcie jednemu z Radnych Rady Miasta Chełm, który robi zakupy w sklepach sieciowych (Cerrofur, Tesco, Biedronka, Stokrotka, Lidl) dostanie 100 zł. Więcej informacji uzyskasz pisząc na adres email: centrum_21@o2.pl
Avatar
gienek / 14 marca 2009 o 16:42
A ja boje sie kupcow
Avatar
Lenin / 11 marca 2009 o 18:06
Gość napisał:
Radny bez matury był za.

Myślę że odpowiednie służby to sprawdzą czy miał czy nie te mature ale myslę też że powinni sprawdzic ich rozmowy telefoniczne. bo w tych decyzjach to nie widac zadnej logiki chyba ze jak ktos tu pisal ze to splata za wybory...
Chociaz bardziej mi to wygląda na przedpłate bo wybory tuz tuż...

Radzę przyszłym wyborcom na zapamietanie tych nazwisk, bo jak widac od tych osob zależy rozwój naszego miasta (Niedorozwuj i brak demokracji)

Myślę że odpowiednie służby to sprawdzą czy miał czy nie te mature ale myslę też że powinni sprawdzic ich rozmowy telefoniczne. bo w tych decyzjach to nie widac zadnej logiki chyba ze jak ktos tu pisal ze to splata za wybory...
Chociaz bardziej mi to wygląda na przedpłate bo wybory tuz tuż...

Radzę przyszłym wyborcom na zapamietanie tych nazwisk, bo jak widac od tych osob zależy rozwój naszego miasta (Niedorozwuj i brak demokracji) rozwiń
Avatar
. / 11 marca 2009 o 17:22
za był
Kisiel
Osowski
Kuśmierz
Avatar
Gość / 11 marca 2009 o 10:08
Radny bez matury był za.
Avatar
Paweł / 11 marca 2009 o 09:25
Ania Chełm napisał:
Oto lista Radnych którzy byli przeciwni wielomilionowych inewstycji dla naszego Miasta;
Gebal,
Cios,
Baranowski,
Otkała,
Jaszczuk,
Bajko,
No i ci co nie poparli;
Mazurek,
Gardziński,
Siepsiak,
Juszczuk,
Grabczuk,
SANTOR,
Jaworski,
Zbarachiewiczderlak,
Kowalczuk.
Wnioski niech wyciagną wyborcy czyli Chełmianie...


To kto był za, bo już nie wiem
Avatar
~chełmianin~ / 11 marca 2009 o 09:24
gregor napisał:
CHEŁMIANINIE zanim kompletnie się zaplujesz i oskarżysz wszystkich o wszystko może tak sprawdzisz, co nie, co np.
Art. 29. USTAWY z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych mówi jasno

2. Salony gier na automatach oraz salony gry bingo pieniężne mogą być lokalizowane w miejscowościach liczących do 100 tys. mieszkańców - jeden salon. Na każde kolejne rozpoczęte 100 tys. mieszkańców liczba dozwolonych salonów gier zwiększa się o 1.

Dlatego też tylko jeden salon może być w Chełmie
Osobiście uważam, że dobrze sie stało, iż to ta firma wygrała gdyż od wielu lat wspiera lokalne inicjatywy, imprezy, kluby sportowe.

Mijasz sie z prawdą. Rada opiniuje wnioski a własciwy minister dopiero wydaje koncesje, równie dobrze rada mogła 3 wnioski zaopiniowac pozytywnie, a koncesje z ministerstwa i tak dostałaby jedna firma. Dlaczego tylko jedna firma otrzymała pozytywna opinie rady?

Mijasz sie z prawdą. Rada opiniuje wnioski a własciwy minister dopiero wydaje koncesje, równie dobrze rada mogła 3 wnioski zaopiniowac pozytywnie, a koncesje z ministerstwa i tak dostałaby jedna firma. Dlaczego tylko jedna firma otrzymała pozytywna opinie rady? rozwiń
Avatar
HiperZbyszek / 11 marca 2009 o 08:52
``Hiperkorupcja!!!``
Wilki 0zl na inwestycje miejskie.
Graf 1,5mil
carfur 20mil i nie przeszedł ?!?!?!
O czym to świadczy no pytam o czym?
Avatar
Ania Chełm / 11 marca 2009 o 08:22
Oto lista Radnych którzy byli przeciwni wielomilionowych inewstycji dla naszego Miasta;
Gebal,
Cios,
Baranowski,
Otkała,
Jaszczuk,
Bajko,
No i ci co nie poparli;
Mazurek,
Gardziński,
Siepsiak,
Juszczuk,
Grabczuk,
SANTOR,
Jaworski,
Zbarachiewiczderlak,
Kowalczuk.
Wnioski niech wyciagną wyborcy czyli Chełmianie...
Avatar
gregor / 11 marca 2009 o 08:09
~CHEŁMIANIN~ napisał:
Zapomniałem dodac, iż Ci sami radni nie głosują za wielką inwestycją w Chełmie a głosują za szemranym hazardem, który ma powstac w miescie. I to jeszcze czyj - Pana byłego radnego z SLD. Staneły na sesji 3 uchwały dot. hazardu dlaczego przeszła tylko tego Pana a nie wszystkie, albo żadna? Moim zdaniem jest to sprawa dla prokuratury.


CHEŁMIANINIE zanim kompletnie się zaplujesz i oskarżysz wszystkich o wszystko może tak sprawdzisz, co nie, co np.
Art. 29. USTAWY z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych mówi jasno

2. Salony gier na automatach oraz salony gry bingo pieniężne mogą być lokalizowane w miejscowościach liczących do 100 tys. mieszkańców - jeden salon. Na każde kolejne rozpoczęte 100 tys. mieszkańców liczba dozwolonych salonów gier zwiększa się o 1.

Dlatego też tylko jeden salon może być w Chełmie
Osobiście uważam, że dobrze sie stało, iż to ta firma wygrała gdyż od wielu lat wspiera lokalne inicjatywy, imprezy, kluby sportowe.


CHEŁMIANINIE zanim kompletnie się zaplujesz i oskarżysz wszystkich o wszystko może tak sprawdzisz, co nie, co np.
Art. 29. USTAWY z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych mówi jasno

2. Salony gier na automatach oraz salony gry bingo pieniężne mogą być lokalizowane w miejscowościach liczących do 100 tys. mieszkańców - jeden salon. Na każde kolejne rozpoczęte 100 tys. mieszkańców liczba dozwolonych salonów gier zwiększa się o 1.
... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 0 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 7 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 2

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 7 16

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 16

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

PiS chce zakazać w Lublinie nocnej sprzedaży alkoholu. Głosowanie dzisiaj