wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Cztery nowe ronda powstaną w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2014, 07:30

Mają powstać cztery nowe skrzyżowania o ruchu okrężnym. Jest duża szansa, że budowa pierwszego z nich zacznie się już na wiosnę.

Pierwsze rondo w Chełmie powstało jeszcze w latach 70. ubiegłego stulecia. Dzisiaj w mieście jest ich siedem i wkrótce może powstać kilka kolejnych. - Skrzyżowania z ruchem okrężnym mają wpływ nie tylko na poprawę przejezdności, ale również na bezpieczeństwo kierowców i pieszych - mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie- Na rondach dochodzi do mniejszej ilości groźnych wypadków niż w miejscach, gdzie ulice przecinają się prostopadle. W ostatnich latach przebudowano i zmodernizowano większość znajdujących się w mieście rond. Nową nawierzchnię otrzymały ronda przy zbiegu ulic Hrubieszowskiej i Al. I Armii WP oraz rondo ZWiN za wiaduktem. Wraz z przebudową ulicy Lubelskiej nową geometrię zyskało rondo Jana Pawła II przy parku miejskim, a najmniejsze chełmskie rondo przy Pocztowej zostało powiększone. Miasto wybudowało również nowe skrzyżowanie z ruchem okrężnym w rejonie ul. Lwowskiej i Al. 3 Maja. W tym roku wielkiej przebudowie poddane ma zostać największe w mieście rondo Romana Dmowskiego, które rozprowadza ruch na rogatkach lubelskich. - Planujemy znacząco zmienić organizację ruchu na tym rondzie wyznaczając bezpieczne prawoskręty - wyjaśnia Tomasik.-Na przykład kierowca jadący ulicą Rejowiecką w kierunku Włodawy, lub z Włodawy do Lublina w ogóle nie będzie na nie wjeżdżał.

Przebudowa ronda Dmowskiego uzależniona jest od pozyskania finansowania. Problem ten nie dotyczy już planów związanych z budową pierwszego w mieście ronda turbinowego w obrębie połączenia ulic Wojsławickiej i I Armii WP wraz z udrożnioną ul. Partyzantów. Przetarg na szacowaną na około 1.8 mln zł. inwestycję powinien zostać ogłoszony jeszcze w lutym. - Efekt ostatnich lat, łącznie z zaplanowanymi na ten rok pracami, to wyremontowane prawie wszystkie ronda w mieście oraz budowa dwóch nowych - mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. - Do poprawki pozostanie nam ostatnie rondo przy Chełmskim Domu Kultury, ale nie ukrywam też, że przygotowujemy się do budowy kolejnych tego typu skrzyżowań. Mówiąc o tych przygotowaniach pani prezydent ma na myśli zmianę organizacji ruchu w obrębie połączenia ulic 3 Maja i Wojsławickiej obok cmentarza komunalnego. Kolejne ronda mają szansę pojawić się na skrzyżowaniu ulic Obłońskiej i Zielnej w rejonie Urzędu Skarbowego oraz ulic Okszowskiej, Rampa Brzeska i Al. Przyjaźni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm drogi
Gość
Konrad
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lutego 2014 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A w Lublinie za to montują na potęgę sygnalizację świetlną. Wszędzie! Widać że Ci w Chełmie lepsze szkoły pokończyli....

u nas też niestety montują i to w polu nawet (3 maja) 2 sygnalizacje i wiele wiele innych

Rozwiń
Konrad
Konrad (3 lutego 2014 o 11:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A w Lublinie za to montują na potęgę sygnalizację świetlną. Wszędzie! Widać że Ci w Chełmie lepsze szkoły pokończyli....

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!