Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

31 stycznia 2017 r.
20:55

Dał mu nóż żeby zrobił sobie kanapkę. Chwilę później miał ostrze wbite w kark

51 11 A A

28-latek z Chełma odpowie za usiłowanie zabójstwa. Miał rzucić się z nożem na byłego partnera swojej matki. Kobieta również zasiądzie na ławie oskarżonych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi Ł. i jego matce trafił do Sądu Okręgowego w Lublinie. Chełmianin wchodził już w konflikty z prawem. Ma na koncie wyrok w zawieszeniu za kradzież z włamaniem. W obecnej sprawie musi się liczyć ze znacznie poważniejszą karą.

28-latek miał rzucić się z nożem na Wiesława S., byłego konkubenta swojej matki. Do awantury doszło w maju ubiegłego roku w Chełmie, w mieszkaniu napadniętego mężczyzny.

Z akt sprawy wynika, że Przemysław Ł. wcześniej zadzwonił i poprosił o spotkanie. Chciał porozmawiać o relacjach między swoją matką a Wiesławem S. Po południu odwiedził mężczyznę w towarzystwie aktualnego partnera matki. Później do towarzystwa dołączyła jeszcze sama Marzena Ł.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Przemysław Ł zaatakował gospodarza z zaskoczenia. Powiedział Wiesławowi S., że jest głodny. Ten zaprosił go do kuchni i dał mu nóż, żeby mógł zrobić sobie kanapkę. 28-latek stwierdził, że nóż jest tępy i poprosił o ostrzejszy. Kiedy go dostał, poczekał aż Wiesław S. się odwróci, po czym wbił mu ostrze w kark. Ranny mężczyzna upadł na wersalkę.

Przemysław Ł. rzucił się na niego i próbował zadawać kolejne ciosy w klatkę piersiową. Wiesław S. chwycił ostrze noża i próbował zrzucić z siebie napastnika. Wreszcie pchnął jego rękę tak, że nóż wbił się w materac. Awanturze przyglądali się matka Przemysława Ł. i jej obecny partner. Według śledczych, nie próbowali powstrzymać 28-latka.

Kiedy ten przestał zadawać ciosy, Wiesław S. poprosił, żeby wezwał pogotowie, bo się wykrwawi.
– O to właśnie chodzi – miał odpowiedzieć Przemysław Ł., po czym roztrzaskał telefon gospodarza.
Po chwili razem z matką i jej partnerem wyszli z mieszkania. Ranny mężczyzna dotarł do sąsiada, który wezwał ratowników.

Podczas późniejszego przesłuchania 28-latek nie przyznał się do usiłowania zabójstwa. Oświadczył tylko, że feralnego dnia nie było go w mieszkaniu ofiary. Matce Przemysława Ł. zarzucono, że nie udzieliła pomocy rannemu. Kobieta przyznała się do winy. Z jej relacji wynika, że do awantury doszło po tym, kiedy wyznała, że Wiesław S. ją kiedyś zgwałcił. Ten wątek sprawy wyłączono do odrębnego postępowania.

Aktualny partner Marzeny Ł. nie stanie przed sądem. Okazało się, że mężczyzna jest niepoczytalny.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dziecko z patologii / 1 lutego 2017 o 20:36
ona nie chciała ale mu dała,syn ją chciał bronić i ciała uchronić,historia ta była już przedawniona,ale ona a a a... wytrzeźwiała a a a i sobie przypomniała a a a i konkubenta z synem naslala a a a tragedia sie stała a a a... wooow tekst na hit disco polo. :-) a tak serio to szok,i ta *** i jej syn i ten drugi tez sa winni, 
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 13:57
Panie Eugeniuszu W.co pan zrobi z takimi,że na samą myśl o pracy ręce go bolą.
Avatar
Eugeniusz W. / 1 lutego 2017 o 12:17
Lekceważenie pro rodzinnych postulatów radnych PiS, na każdym szczeblu samorządów, prowadzi do rozprzestrzeniania się wszelkiego rodzaju patologii... Słuszna linia obecnego rządu powinna przyświecać wszelkim działaniom mającym na uwadze objęciem specjalnym nadzorem grup zagrożonych zachowaniami niewłaściwymi! Tylko sprawne działania na rzecz rozbudowy przemysłu dającego zatrudnienie wszystkim jest celem ludzi uczciwych, oddanych krajowi i społecznościom lokalnym. Należy o tym pamiętać w obliczu najbliższych wyborów samorządowych!!! Miejmy na uwadze fakt dobrej woli rządu, który skieruje wszystkie środki tam, gdzie widzi przyjazne nastawienie do idei Polski wolnej od kłótliwego elementy antynarodowego! Wszyscy prawdziwi Polacy powinni myśleć o naszym rodzinnym mieście! A samorządy w chwili obecnej musza ulec zmianie ....
Lekceważenie pro rodzinnych postulatów radnych PiS, na każdym szczeblu samorządów, prowadzi do rozprzestrzeniania się wszelkiego rodzaju patologii... Słuszna linia obecnego rządu powinna przyświecać wszelkim działaniom mającym na uwadze objęciem specjalnym nadzorem grup zagrożonych zachowaniami niewłaściwymi! Tylko sprawne działania na rzecz rozbudowy przemysłu dającego zatrudnienie wszystkim jest celem ludzi uczciwych, oddanych krajowi i społecznościom lokalnym. Należy o tym pamiętać w obliczu najbliższych wyborów samorządowych!!! Miejmy na... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 10:57
Eleganckie towarzystwo.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 09:25
Znowu noże, krew i konkubinat. Nierozłączne zestawienie wszelkich tego typu wiadomości.....
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 07:23
Masz obsesję na punkcie 500+, że wydaje Ci się, że 28 letni był też dostaje?
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 06:56
tez im dac jakies 500 plus takim się najwięcej dostało, brawo
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 02:30
Okazało się,że ją zgwałcił. Czyżby efektem gwałtu był Przemysław Ł????
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 00:07
Haha dobre zgwalcil ja sam a ona nie chciala to po co jej ten drugi kochas tamten byl pewnie slaby to go usunac trzeba bylo i sunus to robil
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 22:26
A co tu patologie komentowac
Avatar
Dziecko z patologii / 1 lutego 2017 o 20:36
ona nie chciała ale mu dała,syn ją chciał bronić i ciała uchronić,historia ta była już przedawniona,ale ona a a a... wytrzeźwiała a a a i sobie przypomniała a a a i konkubenta z synem naslala a a a tragedia sie stała a a a... wooow tekst na hit disco polo. :-) a tak serio to szok,i ta *** i jej syn i ten drugi tez sa winni, 
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 13:57
Panie Eugeniuszu W.co pan zrobi z takimi,że na samą myśl o pracy ręce go bolą.
Avatar
Eugeniusz W. / 1 lutego 2017 o 12:17
Lekceważenie pro rodzinnych postulatów radnych PiS, na każdym szczeblu samorządów, prowadzi do rozprzestrzeniania się wszelkiego rodzaju patologii... Słuszna linia obecnego rządu powinna przyświecać wszelkim działaniom mającym na uwadze objęciem specjalnym nadzorem grup zagrożonych zachowaniami niewłaściwymi! Tylko sprawne działania na rzecz rozbudowy przemysłu dającego zatrudnienie wszystkim jest celem ludzi uczciwych, oddanych krajowi i społecznościom lokalnym. Należy o tym pamiętać w obliczu najbliższych wyborów samorządowych!!! Miejmy na uwadze fakt dobrej woli rządu, który skieruje wszystkie środki tam, gdzie widzi przyjazne nastawienie do idei Polski wolnej od kłótliwego elementy antynarodowego! Wszyscy prawdziwi Polacy powinni myśleć o naszym rodzinnym mieście! A samorządy w chwili obecnej musza ulec zmianie ....
Lekceważenie pro rodzinnych postulatów radnych PiS, na każdym szczeblu samorządów, prowadzi do rozprzestrzeniania się wszelkiego rodzaju patologii... Słuszna linia obecnego rządu powinna przyświecać wszelkim działaniom mającym na uwadze objęciem specjalnym nadzorem grup zagrożonych zachowaniami niewłaściwymi! Tylko sprawne działania na rzecz rozbudowy przemysłu dającego zatrudnienie wszystkim jest celem ludzi uczciwych, oddanych krajowi i społecznościom lokalnym. Należy o tym pamiętać w obliczu najbliższych wyborów samorządowych!!! Miejmy na... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 10:57
Eleganckie towarzystwo.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 09:25
Znowu noże, krew i konkubinat. Nierozłączne zestawienie wszelkich tego typu wiadomości.....
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 07:23
Masz obsesję na punkcie 500+, że wydaje Ci się, że 28 letni był też dostaje?
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 06:56
tez im dac jakies 500 plus takim się najwięcej dostało, brawo
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 02:30
Okazało się,że ją zgwałcił. Czyżby efektem gwałtu był Przemysław Ł????
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 00:07
Haha dobre zgwalcil ja sam a ona nie chciala to po co jej ten drugi kochas tamten byl pewnie slaby to go usunac trzeba bylo i sunus to robil
Avatar