środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Dom Dziecka w Dubience ma nowych mieszkańców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2012, 15:54
Autor: (sad)

Pierwsi podopieczni zamieszkali już w nowym Domu Dziecka w Dubience. To druga taka placówka w powiecie chełmskim. Docelowo może tu zamieszkać 30 dzieci. Nabór wciąż jest prowadzony.

– Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie placówką – przyznaje Barbara Sikora, dyrektor PCPR w Chełmie. – Codziennie otrzymujemy wiele telefonów z powiatowych centrów pomocy rodzinie z różnych stron Polski oraz pisemnych zapytań. W każdym przypadku prosimy o przysłanie bliższych informacji o dziecku i każde zgłoszenie rozpatrujemy indywidualnie. Chcemy, aby dobór dzieci był odpowiedni do rodzaju placówki i ich potrzeb. Naszym celem jest także stworzenie odpowiednich warunków wychowawczych i opiekuńczych.

Dyrektor dodaje, że na bieżąco kompletowana jest także dokumentacja dzieci, które już zamieszkały w Dubience, niezbędna do przyjęcia do szkoły, bądź zapewnienia opieki medycznej.

W Domu Dziecka w Dubience aktualnie zatrudnionych jest czterech wychowawców. Wszyscy pochodzą z Dubienki i sąsiednich gmin. W placówce zatrudnienie znaleźli też intendent i kucharz oraz pomoc administracyjna.

Prawdopodobnie liczba personelu szybko się zwiększy. Kolejni wychowawcy zatrudniania będą wraz z przybywaniem do placówki mieszkańców.

Dyrektorem dubienieckiego domu dziecka została Aneta Wróblewska. – Pani Wróblewska wybrana została w drodze konkursu – mówi starosta chełmski Paweł Ciechan. – Posiada wymagane przepisami kwalifikacje zawodowe, staż pracy oraz doświadczenie w pracy z dziećmi przebywającymi w całodobowych placówkach opiekuńczo-wychowawczych, które zdobyła jako wieloletni pracownik Domu Dziecka w Siedliszczu. Pani dyrektor zna dobrze specyfikę pracy w tego typu placówce i mamy nadzieję, że sprosta wyzwaniom na nowym stanowisku.

Na razie problemów nie ma. Dzieci, które już zamieszkały w placówce są zadowolone z warunków w swoim nowym domu. Miały już także okazję poznać miejscowość i najbliższe okolice.

Plan dnia został tak zorganizowany, aby dzieci mogły poczuć się jak najbardziej samodzielne i "u siebie”. Np. same przygotowują sobie w aneksach kuchennych śniadania, podwieczorki i kolacje. Obiady zapewnia stołówka przy sąsiednim Liceum Ogólnokształcącym.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z placówką, odwiedzamy dzieci, rozmawiamy z dyrektor i wychowawcami o bieżących sprawach – mówi starosta. – Cieszymy się, że wszystko przebiega sprawnie. Dzieci znalazły miejsce, w którym otrzymują dobrą opiekę. My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć im miłą i serdeczną atmosferę. Nowa placówka, to również szansa dla gminy. Dzięki niej pojawiły się nowe miejsca pracy, a szkoły zyskały kolejnych uczniów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Wójt
anonim
anonim
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wójt
Wójt (22 lutego 2014 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czyli ten dom dziecka nie spełnia warunków musimy się tym zająć

                                                                           Wójt

Rozwiń
anonim
anonim (5 grudnia 2013 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To prawda.
Rozwiń
anonim
anonim (5 grudnia 2013 o 16:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dom dziecka w dubience wcale nie spełnia obowiązków. Dobrze wiemy bo jesteśmy jego wychowankami. Dyrektor domu dziecka ciągle na nas oszczędza nawet jedzenia jest coraz gorsze jest go o wiele mniej.. Nie czujemy się tam jak w domu gdy ciągle jest nam wypominane że nasza rodzina to patologia itp. Że skończymy tak jak oni jak tak można w ogóle.. I to ma być nasz dom?! Ludzie zmiencie dyrektora to może i będzie dobrze. A nie że on nas za jakieś wywinienie od razu zakłada nam sprawy w sądzie i stawia nas na straconej pozycji i nie daje nam żadnej szansy..dlaczego my się tak zachowujemy i sprawiamy trudności? Sobie zadajcie to pytanie!..bo my już nie chcemy być w tym domu dziecka bo to co tam się dzieje jest przykre.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!