czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Dotacje na kulturę i sport: Tylko 9 wniosków poprawnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 kwietnia 2011, 19:46

Grzegorz Gorczyca zaprzepaścił wniosek swojego stowarzyszenia, bo zamiast skreślać komputerowo, zrob
Grzegorz Gorczyca zaprzepaścił wniosek swojego stowarzyszenia, bo zamiast skreślać komputerowo, zrob

Zarząd Województwa odrzucił 11 wniosków o dotacje, złożonych przez kulturalne i sportowe organizacje z terenu powiatu chełmskiego i krasnostawskiego. Na szczęście został już ogłoszony kolejny konkurs, więc jeszcze nie wszystko stracone.

Odrzucenie "naszych” wniosków do żywego poruszyło senatora Lucjana Cichosza. Uznał, że było to niesprawiedliwe i dlatego oficjalnie, na piśmie, zwrócił się w tej sprawie do marszałka. W swoim wystąpieniu wyraził między innymi opinię, że odrzucając aż tyle wniosków z naszego terenu, marszałkowscy urzędnicy chyba zapomnieli o zasadzie pomocniczości, którą jego zdaniem powinni się kierować.

– Oczywiście, że składając wnioski trzeba zachowywać szczególną staranność – mówi Cichosz. – Jednak kiedy czytam, że przyczyną odrzucenia było "niepotrzebne przekreślenie”, niewypisanie oferty komputerowo, bądź też oczywiste omyłki, czy literówki, to po prostu odnoszę wrażenie, że ktoś w Urzędzie Marszałkowskim chciałby na lokalnej kulturze i sporcie zwyczajnie zaoszczędzić.

"Niepotrzebne przekreślenie” marszałkowscy urzędnicy wypatrzyli we wniosku Stowarzyszenia "Rocznik Chełmski”.

– Rzeczywiście, komputer spłatał nam figla – przyznaje Witold Sulimierski, prezes stowarzyszenia. – Na szczęście, szybko dowiedzieliśmy się, że właśnie z uwagi na błędy formalne w zdecydowanej większości złożonych wniosków, konkurs na dotacje zostanie ponowiony.

Sulimierski już zdążył osobiście złożyć poprawiony wniosek w Urzędzie Marszałkowskim. Miał na to czas do 7 kwietnia. Zrobił to także Grzegorz Gorczyca, prezes Stowarzyszenia "Werwa”.

– Nasz wniosek przepadł, gdyż w dokumencie to, co niepotrzebne skreśliłem, przykładając linijkę, długopisem, a nie komputerowo. Oczywiście już to poprawiłem. No i urzędnicy po raz drugi będą musieli wertować gruby plik wydruków, wypatrując na przykład czeskiego błędu, bądź źle postawionego przecinka – prognozuje Gorczyca.

Okazało się, że na 155 wniosków o dotacje z terenu województwa obroniło się tylko dziewięć. Wszystkie pozostałe zawierały mniejsze lub większe uchybienia formalne. Poza "Rocznikiem Chełmskim” i "Werwą” odrzucone zostały także wnioski złożone przez Lubelski Związek Zapaśniczy w Chełmie, Stowarzyszenie Integracyjne Magnum Bonum w Krasnymstawie, Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej, Estrada Dziecięca Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca w Chełmie, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Chełmie oraz Towarzystwo Regionalne Rejowiec.

– Środki z budżetu województwa to dla lokalnych środowisk twórczych i sportowych znaczące wsparcie – podkreśla senator Cichosz. – Zadaniem Urzędu Marszałkowskiego jest pomaganie w ich pozyskiwaniu, a nie utrudnianie i rzucanie kłód pod nogi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Vika
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 kwietnia 2011 o 21:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KTO JEST SZEFEM TOWARZYSTWA REGIONALNEGO W REJOWCU ? TO MOŻE DUŻO WYJAŚNIĆ !
Rozwiń
Vika
Vika (9 kwietnia 2011 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"– Rzeczywiście, komputer spłatał nam figla – przyznaje Witold Sulimierski" - totalna żenada - komputery rządzą!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!